اوراق قرضه بیت کوین: شرکت ژاپنی کتاب راهنمای MicroStrategy را کپی کرد


شرکت عمومی ژاپنی Metaplanet اعلام کرد تصمیم گرفت برای خرید بیت کوین بیشتر اوراق قرضه 0.5 درصدی به ارزش 1 میلیارد ین (6.2 میلیون دلار) منتشر کند.

او با آخرین حرکت خود، صفحه ای از کتاب بازی بدهی MicroStrategy در برابر بیت کوین را برداشته است. پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayاین شرکت مستقر در ویرجینیا از خرید انبوه 768 میلیون دلاری بیت کوین خبر داد که با کمک آخرین عرضه اسکناس قابل تبدیل آن تامین شده است.

Metaplanet که قبلاً “MicroStrategy of Asia” نام داشت، این ارز دیجیتال پرچمدار را در ماه آوریل به ترازنامه خود اضافه کرد.

قبل از اینکه به سمت مشاوره وب 3 برود، او به عنوان اپراتور هتل های کم هزینه شناخته می شد. سهام این شرکت سهامی عام پس از تبدیل بزرگترین ارز دیجیتال دارایی ذخیره اولیه خود، افزایش یافت.

کارت

در اوایل این ماه، متاپلنت اعلام کرد که 1.6 میلیون دلار دیگر بیت کوین خریداری کرده است و دارایی خود را به 141.07 بیت کوین افزایش داده است.

کاهش ریسک ین

پذیرش بیت کوین با هدف کاهش وابستگی شرکت به ین ژاپن انجام شد که اخیراً به ضعیف ترین سطح خود در برابر دلار آمریکا از سال 1990 کاهش یافته است.

در ماه مارس، بانک ژاپن (BOJ) برای اولین بار در 17 سال گذشته نرخ بهره را افزایش داد و به سری طولانی مدت نرخ های بهره منفی پایان داد. با این حال، بیان شد که تشدید سیاست پولی تهاجمی امکان پذیر نیست.

کارت

پس از ترکیدن حباب بازار سهام ژاپن در اوایل دهه 1990، این کشور وارد دوره طولانی نرخ بهره بسیار پایین، رکود اقتصادی و حتی کاهش تورم شد. در حالی که ژاپن چهارمین اقتصاد بزرگ جهان است، با سطح رفاه و امنیت بالا، به طور قابل توجهی از سایر کشورهای G7 عقب است. در حالی که دستمزدها و قیمت‌ها در طول سه دهه گذشته تقریباً ثابت مانده‌اند، توکیو با وجود اینکه در گذشته در صدر چنین فهرست‌هایی قرار داشت، نزدیک به گران‌ترین شهرهای جهان نیست.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید