کانلیف ​​BOE می گوید مقررات می تواند رمزارز را از خود نجات دهد و ارزش تلاش را دارد


کانلیف ​​گفت که فناوری‌های بلاک چین می‌توانند پس از ارائه یک چارچوب نظارتی، بهبودهایی را در امور مالی به ارمغان بیاورند و پیوندهای بین DeFi و TradFi در حال حاضر به سرعت مستحکم شده‌اند.

سر جان کانلیف، معاون رئیس بانک انگلستان، نظرات خود را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) در یک سخنرانی در نوامبر به اشتراک گذاشت. اما سقوط FTX هنگام نوشتن پیش‌نویس سخنرانی او را به مشاهدات کلی‌تری سوق داد.

کانلیف ​​گفت که FTX و تعدادی دیگر از صرافی‌های متمرکز دارایی‌های رمزنگاری شده بدون کنترل‌های سخت مالی سنتی «توسط شرکت‌ها، تجمیع محصولات و عملکردها در یک شرکت واحد» عمل می‌کنند. «برخی شواهد آزمایشی و محدود» وجود دارد که نشان می‌دهد شکست FTX باعث تشویق انتقال به پلتفرم‌های غیرمتمرکز شده است، اما او چندان با آن راحت نبود:

مشخص نیست که این پلتفرم ها تا چه حد واقعا متمرکز هستند. پشت این پروتکل‌ها معمولاً شرکت‌ها و سهامدارانی هستند که از عملیات خود درآمد ایجاد می‌کنند. علاوه بر این، در عمل اغلب مشخص نیست که چه کسی کنترل پروتکل ها را کنترل می کند.

کانلیف ​​گفت که مقررات برای محافظت از مصرف کنندگان، حفظ ثبات مالی و تشویق نوآوری مورد نیاز است.

اگرچه دنیای کریپتو به اندازه کافی بزرگ یا به اندازه کافی با جریان اصلی مالی در ارتباط نیست تا ثبات سیستم مالی را در حال حاضر تهدید کند، همانطور که در زمستان سال گذشته کریپتو و رونق FTX در هفته گذشته نشان داد، پیوندهای آن با جریان اصلی مالی به سرعت در حال توسعه است. ”

بانک انگلستان، اداره رفتار مالی و وزارت خزانه داری HM در حال ایجاد یک سندباکس نظارتی برای توسعه “فناوری پیشگام و اصلاح شده در دنیای رمزنگاری، مانند رمزگذاری، رمزگذاری، توزیع، تسویه حساب اتمی و قراردادهای هوشمند” هستند. برای سیستم مالی

کانلیف ​​گفت که دارایی های رمزنگاری شده را با “هواپیماهای ناامن” مقایسه کرده تا نقش مقررات را در نوآوری نشان دهد. کانلیف ​​گفت که این ارز رمزنگاری شده «فقط در چارچوبی توسعه یافته و مورد استفاده قرار خواهد گرفت که خطرات استانداردهای موجود را مدیریت کند». او با اشاره به مقاله‌ای در فایننشال تایمز در 17 نوامبر که پیشنهاد می‌کرد کریپتو می‌تواند «تحت فشار شیوه‌های تجاری ناامن و ناسالم منفجر شود»، گفت که عدم کنترل ریسک می‌تواند تهدیدی وجودی برای کریپتو باشد.

مطالب مرتبط: بحث سیاست BoE: DeFi باید قبل از اینکه خیلی دیر شود حکمرانی خوب را اجرا کند

کانلیف ​​گفت که بانک انگلستان در پایان سال یک گزارش مشورتی در مورد انتشار استرلینگ CBDC منتشر خواهد کرد. گفت:

مایلم تاکید کنم که این کار و تصمیم برای معرفی یک پوند محلی به صورت دیجیتالی در آینده نباید در چارچوب وضعیت موجود در نظر گرفته شود، بلکه باید در چارچوب چگونگی تغییر روندهای فعلی در پول، پرداخت ها و فناوری بررسی شود.
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید