رئیس فین‌تک BoE می‌گوید کریپتو هیچ کارکردی با پول ندارد


در یک رویداد اخیر، تام موتن، رئیس فین‌تک بانک انگلستان، مزایای حفظ حریم خصوصی CBDCها را در حالی که ناشناس بودن ارزهای دیجیتال را محکوم کرد، تبلیغ کرد.

تام هاتون، مدیر فین‌تک بانک انگلستان، اخیراً در نشست Financial Times Cryptocurrency and Digital Assets در لندن در مورد برنامه‌های بریتانیا برای ایجاد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) صحبت کرد.

بر اساس یک گزارش، سخنرانی هاتون بر حریم خصوصی و ناشناس بودن تمرکز داشت – مفاهیمی که بانک انگلستان می گوید در مورد تمرکز بر ارز دیجیتال با یکدیگر در تضاد هستند.

در حالی که Mutton طرح‌های استرلینگ دیجیتال بریتانیا را تنها «در صورتی که بالاترین استانداردهای حفظ حریم خصوصی را داشته باشند» قابل اجرا توصیف کرد، او توضیح داد که چنین محصولی هرگز ناشناس نخواهد بود:

“حریم خصوصی و ناشناس بودن به گونه ای مترادف استفاده می شود که نباید استفاده شود.”

Mutton ظاهراً با اشاره به پتانسیل استفاده از ارزهای دیجیتال در ارتکاب اعمال مجرمانه – چیزی که کارشناسان تخمین می‌زنند تنها 0.10 تا 0.15 درصد از کل استفاده از ارزهای دیجیتال را تشکیل می‌دهد، ادامه داد که ناشناس بودن یک موضوع سیاست عمومی است و نباید آن را انجام دهد. اجازه داده شود.» او درباره «چیز» صحبت کرد. ادامه.”

در نظرات دیگر، Mutton تصریح کرد که پوند دیجیتال نمی تواند با ارزهای دیجیتال کار کند. دلیل او: “آنها هیچ کارکردی از پول انجام نمی دهند.”

مرتبط با: بانک مرکزی کانادا از شهروندان می پرسد که از یک دلار دیجیتال چه می خواهند

اظهارات Mutton کمتر از یک ماه پس از سخنرانی سر جان کانلیف، نایب رئیس بانک انگلستان در اجلاس جهانی مالی نوآورانه در لندن بیان شد.

در طول رویداد 17 آوریل، کانلیف ​​به CBDCها و استیبل کوین‌ها گفت و به بازدیدکنندگان رویداد گفت که «امکان بهره‌وری و عملکرد بیشتر در پرداخت‌ها را ارائه می‌دهد» اما «بعید است که هر یک از پیشنهادات فعلی استانداردهای استحکام را برآورده کند». یکنواختی که در حال حاضر هم برای پول بانک تجاری و هم برای سیستم‌های پرداخت موجود اعمال می‌کنیم.»

کانلیف ​​با اشاره به CBDC ملی گفت: «پرداخت‌های جاری و پول […] ادامه.”

بانک انگلستان هنوز اعلام نکرده است که استرلینگ دیجیتال چه زمانی عرضه خواهد شد یا اینکه آیا واقعاً عرضه خواهد شد. در ماه فوریه، بانک راهنمایی‌هایی را صادر کرد که نشان می‌دهد ممکن است در آینده به چنین محصولی نیاز باشد، همانطور که کانلیف ​​اخیراً تکرار کرد، اما فعلاً «برای تصمیم‌گیری خیلی زود است».
نویسنده: Tristan Greene

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید