BNP Paribas با بانک چین برای ترویج استفاده از یوان دیجیتال همکاری می کند


این مشارکت مشتریان شرکتی BNP Paribas چین را قادر می سازد تا با استفاده از یوان دیجیتال از طریق سیستم مدیریت e-CNY پرداخت کنند.

به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، بانک فرانسوی BNP Paribas با بانک چین (BOC) برای تبلیغ ارز دیجیتال چین، یوان دیجیتال، برای مشتریان شرکتی خود همکاری می کند.

این مشارکت مشتریان شرکتی BNP Paribas چین را با سیستم BOC متصل می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد کیف پول‌های یوآن دیجیتال خود را با پیوند دادن آنها به حساب‌های بانکی خود، ردیابی تراکنش‌ها و پرداخت‌ها با استفاده از ارز دیجیتال چین از طریق سیستم مدیریت e-CNY مدیریت کنند. سیستم مدیریت e-CNY همچنین قول می دهد که استفاده از پول نقد دیجیتال برای تراکنش های بلادرنگ را برای مشتریان آسان تر و راحت تر کند.

سیستم مدیریت e-CNY “کارآمد، بلادرنگ و راحت است. [digital cash] به گزارش ساوت چاینا مورنینگ پست، BNP به اشتراک گذاشت.

BNP Paribas China همچنین قصد دارد استفاده از ارز دیجیتال بانک مرکزی چین (CBDC) را در زمینه های دیگری مانند قراردادهای هوشمند، تامین مالی زنجیره تامین، خدمات آب و برق و پرداخت های فرامرزی بررسی کند.

مطالب مرتبط: خانه کارولینای شمالی لایحه ای را تصویب می کند که پرداخت های CBDC به ایالت را ممنوع می کند

برای تشویق به پذیرش CBDC، چین میلیون‌ها دلار یوان دیجیتال را در طول دوره سال نو قمری در سراسر کشور توزیع کرد. گزارش شده است که برخی شهرها CBDCهایی را به ارزش بیش از 180 میلیون یوان یا 26.5 میلیون دلار در برنامه هایی مانند یارانه ها و کوپن های مصرف توزیع کرده اند.

در ماه آوریل، اخبار محلی گزارش داد که چانگشو، چین، اعلام کرد که از ماه مه 2023 به تمام کارمندان دولتی در حوزه قضایی این کشور حقوق کامل خود به یوان دیجیتال پرداخت می شود. شرایط پرداخت برای خدمات ملکی و سایر مقامات دولتی اعمال می شود. واحدهای متعلق به شهر

علیرغم تلاش های دولت چین برای ترویج یوآن دیجیتال، ساکنان هنگ کنگ در مورد تلاش دولت برای ترویج پذیرش CBDC چندان مشتاق نبوده اند. در چهار روز اول راه‌اندازی چالش‌برانگیز کیف پول یوآن دیجیتال، تنها 625 نفر ثبت‌نام کردند که نشان‌دهنده پاسخی گرم به پیشنهاد جدید ارز دیجیتال است.

مجله: آیا CBDCها کریپتونیت برای کریپتو هستند؟


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *