بیمه BNB لیست بایننس؟ CZ به ادعاهای پروژه حذف شده رسیدگی می کند


در حالی که حذف از فهرست به دلیل عدم فعالیت آن باعث نگرانی بسیاری نشد، دیگران تمرکز بر قیمت را برای خروج از فهرست زیر سوال بردند، زیرا ممکن است باعث شود پروژه ها به طور مصنوعی قیمت را افزایش دهند.

یک پروژه شبکه اجتماعی غیرمتمرکز به نام Mithril (MITH) اخیراً از فهرست بایننس حذف شد و در ازای آن پروژه کریپتو 200000 سکه بایننس (BNB) درخواست کرد که باید به عنوان بیمه سپرده گذاری می کرد تا در صرافی فهرست شود.

مدیر عامل بایننس Changpeng Zhao با نام مستعار CZ به درخواست MITH در توییتر با یک اسکرین شات از قرارداد خود پاسخ داد و نشان داد که صرافی این حق را دارد که در صورت کاهش قیمت توکن فهرست شده از یک آستانه خاص، به طور جزئی یا کامل از صندوق بیمه به عنوان کارمزد اضافی کسر کند.

CZ گفت که قیمت رمز پروژه مورد بحث در بسیاری از موارد زیر آستانه ماشه قرار گرفت و پس از بررسی پروژه، جامعه حدود 2 سال است که آن را به روز نکرده است. CZ ادعا کرد که “تیم تصمیم درستی گرفت و کاملاً در حد توان ما عمل کرد.”

پروژه MITH توسط جف هوانگ، موسیقیدان مشهور تایوانی و سرمایه گذار محبوب در توکن های غیرقابل تعویض (NFT) تاسیس شد. بنیانگذار این پروژه دارای سابقه رمزنگاری است که با تحلیلگر زنجیره ای ZachXBT که او را به اختلاس 22000 ETH متهم کرده است، آلوده است.

مربوط: CryptoQuant ذخایر بایننس را تایید می‌کند، هیچ رفتار «شبیه FTX» را گزارش نمی‌کند

تبادل بین مدیر عامل بایننس و یک پروژه حذف شده توجه جامعه ارزهای دیجیتال را به خود جلب کرده است. بسیاری از جامعه رمزنگاری به سرعت به این موضوع اشاره کردند که پروژه MITH از اوایل سال 2021 وجود نداشته است، و بیمه فهرست شده 200 هزار BNB در زمان سپرده گذاری در برابر ارزش فعلی بازار 53 میلیون دلاری، تنها 2 میلیون دلار ارزش دارد.

بسیاری دیگر این سوال را مطرح کردند که آیا این عادلانه است که صرافی برای فهرست شدن، به بیمه امنیتی در توکن اصلی Binance نیاز داشته باشد. کاربر دیگری مورد سوال قرار گرفت “اگر قیمت وزن بیش از حد داشته باشد، آیا پروژه ها را به سمت پمپاژ/دامپ یا افزایش مصنوعی قیمت ها هر بار که به زیر قیمت ماشه می روند سوق می دهد؟”

بایننس در زمان انتشار به سوال Cointelegraph پاسخ نداد.

بایننس هفته گذشته خبرساز شد، اما نه به دلایل درست. حسابرسی اثبات ذخیره به موضوع داغ بحث تبدیل شده است و بسیاری از متخصصان مالی نگرانی های خود را در مورد حسابرسی منتشر شده ابراز می کنند. شرکت تحلیل رمز ارز CryptoQuant داده های زنجیره پشتیبان را تجزیه و تحلیل کرد و مطمئن شد که رفتاری شبیه FTX وجود ندارد.
نویسنده: Prashant Jha

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید