توسعه دهنده می گوید BNB Chain اکنون آدرس های منحصر به فرد بیشتری نسبت به اتریوم دارد

توسعه دهنده می گوید BNB Chain اکنون آدرس های منحصر به فرد بیشتری نسبت به اتریوم دارد


با وجود این رشد، زنجیره BNB هنوز آدرس های منحصر به فرد کمتری نسبت به بیت کوین دارد.

بر اساس بیانیه توسعه‌دهنده در 22 دسامبر، آدرس‌های منحصربه‌فرد در زنجیره ساخت و ساخت (BNB) اکنون از اتریوم پیشی گرفته‌اند.

توسعه دهنده ادعا می کند که این امر باعث می شود BNB Chain به “بزرگترین بلاک چین سطح 1 جهان” تبدیل شود. با این حال، داده های بلاک چین نشان می دهد که شبکه بیت کوین هنوز هم از زنجیره BNB و هم از اتریوم بزرگتر است.

بر اساس Etherscan، اتریوم در حال حاضر بیش از 217 میلیون آدرس منحصر به فرد دارد. در مقابل، زنجیره BNB طبق BscScan بیش از 233 میلیون آدرس منحصر به فرد دارد. این بدان معناست که زنجیره BNB با این معیار بزرگتر از اتریوم است.

از سوی دیگر، شبکه بیت کوین بیش از 1 میلیارد آدرس منحصر به فرد دارد که بزرگتر از مجموع این دو شبکه است.

این اعلامیه به عنوان بخشی از “بررسی سال” زنجیره BNB منتشر شد. این پست همچنین نقاط عطف کلیدی دیگری را که شبکه BNB در سال گذشته به آنها رسیده است برجسته کرد. این شبکه در ماه می به 9.8 میلیون تراکنش در روز رسید و در اکتبر به 2.2 میلیون کاربر فعال روزانه (DAU) رسید. DAU به عنوان تعداد روزانه آدرس های منحصر به فرد در تعامل با یک قرارداد هوشمند تعریف می شود.

توسعه دهندگان موفقیت شبکه در سال 2022 را مدیون چندین طرحی هستند که در این سال اجرا شد. پروتکل BNB Sidechain به توسعه دهندگان برنامه های غیرمتمرکز (Dapp) اجازه داد تا Dapp های خود را در بخش های جداگانه شبکه اجرا کنند و ازدحام و هزینه های تراکنش را کاهش دهند.

دوم، تیم کمک مالی و برنامه تشویقی 10 میلیون دلاری را برای توسعه دهندگان Dapp تأمین کرد که منجر به ایجاد Dapp های بیشتری برای BNB Chain شد که به نوبه خود کاربران بیشتری را جذب کرد.

علاوه بر این، «توکن‌های Soulbound» معرفی شدند که به کاربران این امکان را می‌دهند تا آدرس کیف پول خود را برای اهداف «مشتری خود را بشناسید» (KYC) با نگه‌داشتن توکن‌های غیرقابل انتقال در کیف پول خود ثبت کنند. توسعه دهندگان ادعا می کنند که این امر باعث افزایش شهرت BNB Chain در جامعه بازی NFT و Web3 می شود.

در نهایت، تیم رشد خود را مدیون راه‌اندازی Avenger DAO است، یک API که به کاربران زنجیره BNB هنگام تعامل با قراردادهایی که به عنوان مخرب علامت‌گذاری شده‌اند، هشدار می‌دهد. از نظر تیم، این امر باعث می‌شود تا کاربران در مسیریابی شبکه BNB احساس امنیت بیشتری داشته باشند که منجر به حفظ کاربر بیشتر می‌شود.

با وجود این موفقیت‌ها، زنجیره BNB هنوز توسط بسیاری در جامعه بلاک چین به دلیل متمرکز بودن بیش از حد مورد انتقاد قرار می‌گیرد. در این پست اشاره شده است که این شبکه در سال جاری 23 اعتبارسنجی اضافه کرده است و قصد دارد 60 اعتبار دیگر را در ماه های آینده اضافه کند، که می تواند به متمرکز شدن شبکه نسبت به قبل کمک کند. در مقایسه، اتریوم بیش از 400000 اعتبار سنجی دارد.
نویسنده: Tom Blackstone

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉