وام Blur NFT بیش از 16 میلیون دلار در وام های تحت رهبری Matchi Big Brother است


این نقطه عطف تنها یک روز پس از راه اندازی پروتکل در اول ماه مه رخ می دهد.

طبق داده‌های کاربر @beetle از Dune Dashboard، بازار توکن غیرمالی (NFT) Blur یک روز پس از راه‌اندازی، ۸۸۲۰ اتر (ETH) یا تقریباً ۱۶.۳۷ میلیون دلار را از طریق پروتکل وام دائمی NFT Blend وام داده است. در اول ماه مه، Blur Blend را معرفی کرد، پروتکل جدیدی برای پذیره‌نویسی NFT برای وام‌ها، که در ارتباط با شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر Paradigm توسعه یافت.

مجموعه‌های Azuki، Wrapped CryptoPunks و Milady NFT با هم بزرگترین وثیقه را با بیش از 8000 ارزش ETH ارائه می‌کنند. بزرگ‌ترین وام‌دهنده Blur با 58 وام به ارزش 1180 ETH، جف هوانگ، مشهور تایوانی است که با نام برادر بزرگ ماچی نیز شناخته می‌شود.

Matchi Big Brother یکی از چهره‌های برجسته صنعت موسیقی تایوان، همچنین مجموعه‌دار مشتاق مجموعه NFT Bored Ape Yacht Club (BAYC) است. Machi یکی از بزرگترین خریداران ایردراپ توکن Blur در ماه فوریه بود و طبق گزارشات، 1010 NFT را در 48 ساعت در “بزرگترین زباله NFT تا کنون” در 25 فوریه فروخت.

در زمان انتشار، این پلتفرم در حال حاضر دارای 846 وام فعال با هشت رویداد ریفاینانس است. به عنوان یک پروتکل دائمی وام، Blend به طور خودکار وام ها را در سررسید تمدید می کند، با این فرض که وام گیرنده یا وام دهنده مخالفت نمی کند. در صورت تغییر نرخ بهره، می توان وام ها را مجدداً تأمین مالی کرد یا در حراج هلندی نگهداری کرد. توسعه دهندگان پروتکل ادعا می کنند که Blend نه کارمزد وام و نه وام، بلکه فقط بهره را دریافت می کند.

سال گذشته، پروتکل‌های وام دهی NFT پس از اینکه بازار خرس کریپتو باعث شد بسیاری از کلکسیون‌ها نقدینگی نداشته باشند، به هم ریختند، که برخی از آنها اصلاً پیشنهادی نداشتند. Bend DAO، یک پروتکل، در آن زمان پس از تسهیل بیش از 15000 ETH در وام، فقط 23715 دلار برای بازپرداخت وام دهندگان داشت.

مجله: نشانه های جابجایی، راهنمای سریع
نویسنده: Zhiyuan Sun

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید