بلومبرگ هوش مصنوعی را برای داده های مالی نشان می دهد، جامعه پاسخ می دهد


یکی از اعضای جامعه بر این باور است که اگر هوش مصنوعی جدید بلومبرگ کار کند، به طور بالقوه می تواند جایگزین تحلیلگران مالی شود.

رسانه مالی بلومبرگ در تلاش برای باز کردن راه‌های جدیدی برای استفاده از داده‌های موجود در ترمینال شرکت، از یک مدل هوش مصنوعی جدید (AI) رونمایی کرده است. بسیاری به توسعه جدید واکنش نشان دادند و برخی گفتند که جرقه “موج بعدی” هوش مصنوعی سازمانی است.

در 30 مارس، بلومبرگ یک مقاله تحقیقاتی منتشر کرد که جزئیاتی را در مورد توسعه چیزی که BloombergGPT می نامد ارائه می دهد. به گفته این رسانه، هوش مصنوعی برای انجام وظایف مختلف پردازش زبان طبیعی (NLP) پس از آموزش با مجموعه داده مالی بزرگ ایجاد شده است.

چند روز پس از انتشار گزارش تحقیق، اعضای مختلف جامعه به آن پاسخ دادند، برخی پیشرفت‌های جدید در زمینه هوش مصنوعی را ستایش کردند و برخی دیگر برای آینده پیش‌بینی کردند.

ایتان مولیک، استاد دانشگاه وارتون، توییت کرد هوش مصنوعی جدید بلومبرگ می تواند «موج بعدی هوش مصنوعی سازمانی را منادی باشد». پروفسور بر اساس مقاله تحقیقاتی خود اظهار داشت که هوش مصنوعی BloombergGPT نشانه هایی از بهتر شدن در وظایف مالی را نشان می دهد.

به محض انتشار این خبر، اعضای جامعه نیز پیش بینی های خود را در مورد اثرات بالقوه هوش مصنوعی جدید به اشتراک گذاشتند. به گفته یکی از کاربران توییتر، این ممکن است نتیجه ای را که بلومبرگ معتقد است نداشته باشد، و نظر داد که بازارهای مالی در آستانه بازی سازی در “سطحی بی سابقه” هستند. در همین حال، یک جامعه دیگر فوق الذکر اگر هوش مصنوعی طبق برنامه عمل کند، می تواند جایگزین تحلیلگران مالی شود. آن ها در توییتی نوشتند: «اگر این کار جواب دهد، تحلیلگران مالی تقریباً کارشان را انجام داده اند.

مرتبط با: ChatGPT و AI باید برای اخباری که مصرف می کنند بپردازند: مدیر عامل نیوز کورپ استرالیا

افشای مدل جدید هوش مصنوعی بلومبرگ در بحبوحه اخباری مبنی بر مسدود شدن ربات چت هوش مصنوعی ChatGPT توسط ایتالیا و آغاز تحقیقات در مورد تخلفات مشکوک منتشر شده است. در 31 مارس، ناظر حفاظت از داده های ایتالیا اعلام کرد که به طور موقت ChatGPT را در حین بررسی نقض احتمالی قوانین حفظ حریم خصوصی داده ها مسدود کرده است.

مجله: همه چیز برای قاضی ربات خوب است: هوش مصنوعی و بلاک چین می توانند سالن دادگاه را متحول کنند
نویسنده: Ezra Reguerra

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *