بلاک استریم با 70 درصد ارزش گذاری کمتر، سرمایه برای استخراج جمع آوری می کند

بلاک استریم با 70 درصد ارزش گذاری کمتر، سرمایه برای استخراج جمع آوری می کند


مدیر عامل شرکت آدام بک گفت که این صندوق جدید برای توسعه ظرفیت استخراج این شرکت استفاده خواهد شد.

ممکن است اعماق بازار نزولی بهترین زمان برای جذب سرمایه نباشد، اما این دقیقاً همان کاری است که Blockstream انجام می دهد.

بر اساس گزارش 7 دسامبر بلومبرگ، این شرکت زیرساخت ارزهای دیجیتال به دنبال بودجه جدید است، اما با ارزش گذاری بسیار پایین تر از دوره های قبلی.

Blockstream در آگوست 2021 هنگامی که آخرین دور سرمایه گذاری سری B خود را برگزار کرد، 3.2 میلیارد دلار ارزش داشت که به 210 میلیون دلار رسید. بر اساس این گزارش، امروز، این ارزش ممکن است تقریباً 70 درصد کاهش یافته و به کمتر از یک میلیارد دلار رسیده باشد.

بر اساس گزارش CrunchBase، این شرکت که در سال 2014 تأسیس شد، در چهار دور در مجموع 299 میلیون دلار جمع آوری کرد.

آدام بک، مدیر عامل و رمزنگار Blockstream جزئیات آخرین دور تامین مالی را به اشتراک نگذارد، اما فاش کرد که سرمایه برای توسعه ظرفیت استخراج شرکت سرمایه گذاری خواهد شد.

ما به سرعت تمام ظرفیت خود را فروختیم و تعداد زیادی از مشتریان فعلی و جدید را با ماینرهایی که به دنبال میزبانی در مقیاس بزرگ هستند، داریم.

این شرکت در حال کار با Jack Dorsey’s Block (قبلا Square) برای توسعه یک مرکز استخراج بیت کوین با انرژی خورشیدی است. همانطور که Cointelegraph در ماه آوریل گزارش داد، مزرعه ماینینگ با استفاده از فناوری خورشیدی تسلا و لیتیوم یون 12 مگاوات ساعتی “Megapack” 3.8 مگاوات (MW) ظرفیت برق خواهد داشت.

بک اذعان کرد که قیمت بیت کوین و سود ماینینگ به شدت کاهش یافته است، اما “نرخ میزبانی در سه ماهه اخیر افزایش یافته است و خدمات استخراج ما یک تجارت عملیاتی با حاشیه بالا و به سرعت در حال گسترش برای ما است.”

ماینرهای بیت کوین در حال حاضر با مشکلات سه گانه نرخ هش و دشواری بالا، قیمت بالای انرژی و قیمت پایین بیت کوین مواجه هستند. با توجه به شاخص هاشرات، این باعث شده است که سودآوری یا قیمت هش به پایین‌ترین حد خود یعنی حدود 0.064 دلار در هر TH/s در روز کاهش یابد.

مربوط: مدیر عامل Blockstream، آدام بک در مورد بازی Jenga بیت کوین صحبت می کند

Blockstream در خبرنامه ماهانه خود به تاریخ 5 دسامبر اعلام کرد که توکن Blockstream Mining Note (BMN) تقریباً در نیمی از دوره سه ساله خود تقریباً 5.37 BTC بازده داشته است.

BMN یک توکن امنیتی منطبق با اتحادیه اروپا است که به سرمایه گذاران واجد شرایط دسترسی به نرخ هش بیت کوین در سطح سازمانی ماینینگ شرکت در ایالات متحده را می دهد.

این شرکت همچنین نسخه محدود جدیدی از کیف پول سخت افزاری “Jade Transparent” را معرفی می کند. به ادعای “این بیت کوین ما را به دهه 2090 و فراتر از آن می برد.”
نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉