کارمندان BlockFi از افشای خطرات در ارتباطات داخلی منصرف شدند: گزارش


به گفته یکی از کارمندان سابق، یک تیم داخلی در BlockFi ابراز نگرانی کرده است که استخر وام گیرنده بیش از حد در میان نهنگ‌های رمزنگاری مانند Three Arrows Capital و Alameda متمرکز است.

پس از تشکیل پرونده ورشکستگی فصل 11 BlockFi در دادگاه ورشکستگی ناحیه نیوجرسی ایالات متحده، گزارش هایی در مورد ارزیابی ریسک و فرهنگ مدیریت شرکت وام دهنده کریپتو منتشر شده است.

همانطور که یکی از کارمندان سابق BlockFi گزارش داد، در اوایل سال 2020، طبق گفته فوربس، فرهنگ شرکت کارکنان را از “شناسایی خطرات در ارتباطات داخلی مکتوب برای اجتناب از مسئولیت” منصرف کرد.

در حالی که BlockFi ادعا می کند مدیریت ریسک هسته DNA آنها و محور ماموریت آنها است، گزارش های در حال ظهور تصویر متفاوتی از شرکت ارائه می دهند. به نظر می رسد مدیران BlockFi رشد تهاجمی را در اولویت قرار می دهند زیرا آنها متخصصان مدیریت ریسک را که تلاش می کنند کارهای خود را انجام دهند اخراج می کنند.

به گفته یکی از کارمندان سابق، یک تیم داخلی در BlockFi ابراز نگرانی کرده است که استخر بدهکاران، که شامل صندوق‌های پوشش ریسک بزرگ Three Arrows Capital و Alameda Research است، که مدیریت به آن پاسخ داده است که وام‌ها وثیقه هستند، بیش از حد در میان نهنگ‌های رمزنگاری متمرکز شده است.

به نظر می رسد گزارش های منتشر شده در مورد ارزیابی ریسک و فرهنگ مدیریت BlockFi برخلاف تصویری است که شرکت وام دهنده رمزارز به مشتریان خود ارائه می دهد. در یک پست وبلاگی که پس از فروپاشی FTX به روز شد، این شرکت اظهار داشت: «مدیریت ریسک یکی از مهمترین مزیت‌ها و تمایزهای استراتژیک BlockFi است و سابقه ما را در ارائه پرداخت‌های سود پیشرو در بازار، دسترسی به وجوه مشتری و محافظت از مشتریان در کل تقویت می‌کند. بازار محیط های سرمایه

مربوط: دادگاه ورشکستگی به FTX و Alameda می گوید آنها یک میلیارد دلار به BlockFi بدهکار هستند، اما این پیچیده است.

در اولین روز جلسه رسیدگی به پرونده ورشکستگی BlockFi، یک وکیل BlockFi به اشتراک گذاشت که وام دهنده رمزنگاری حدود 355 میلیون دلار در FTX گیر کرده است، در حالی که Alameda Research، شرکت خواهر صرافی در حال فروپاشی، 680 میلیون دلار وام را نپذیرفت.

در حالی که FTX و Alameda تخمین زده می شود 1 میلیارد دلار به BlockFi بدهکار هستند، وضعیت تعهدات مالی به دلیل وام 400 میلیون دلاری اعطا شده به BlockFi توسط FTX.US در 1 ژوئیه پیچیده به نظر می رسد.

BlockFi که قبلا ذخیره شدن بیشتر دارایی های خود در FTX را انکار می کرد، از سقوط FTX به عنوان دلیل مشکلات خود نام برد.


نویسنده: Judith BannermanQuist

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید