بودجه Blockchain VC با وجود کاهش از ماه مه، از مجموع سال 2021 فراتر رفت

بودجه Blockchain VC با وجود کاهش از ماه مه، از مجموع سال 2021 فراتر رفت


پس از یک سال پرتلاطم در کریپتو، اکنون سرمایه‌گذاران در مورد تأمین مالی خود گزینش‌تر هستند.

سال سختی برای کریپتو بود و فعالیت سرمایه گذاری خطرپذیر این را تایید می کند. سقوط FTX در ماه نوامبر جدیدترین و تکان دهنده ترین در مجموعه ای از بسته شدن بازیگران کلیدی بازار در سال جاری بود، از جمله سلسیوس، وویجر و بلاک فای، که احساسات سرمایه گذاران را تکان داد و 1.5 تریلیون دلار از سرمایه بازار را از فضای ارزهای دیجیتال حذف کرد.

تامین مالی سرمایه گذاری خطرپذیر بلاک چین از ماه می 2022 در شیب نزولی قرار داشته است و ماه نوامبر نیز تفاوتی نداشت و جریان ورودی بیشتر کاهش یافت. اما کل جریان سرمایه برای سال 2022 تقریباً 6 میلیارد دلار از سال 2021 فراتر رفت.

بر اساس تحقیقات کوین تلگراف، تامین مالی سرمایه خطرپذیر در نوامبر 4.8 درصد کاهش یافت و به مجموع 840.4 میلیون دلار در نوامبر رسید، از 843 میلیون دلار در اکتبر. با جزئیات جامع در مورد معاملات، ادغام و فعالیت‌های اکتساب، سرمایه‌گذاران، شرکت‌های رمزنگاری، صندوق‌ها و موارد دیگر، پایگاه داده سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز پایانه تحقیقاتی کوین‌تلگراف نشان می‌دهد که تعداد معاملات فردی از ۶۹ معامله در اکتبر به ۶۱ معامله در نوامبر کاهش یافته است.

آخرین گزارش پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف را دانلود و خریداری کنید.

هر چند این همه خبر بد نیست. علیرغم کاهش سرعت سرمایه گذاری مخاطره آمیز کریپتو از ماه می، کل بودجه سال جاری از رقم سال 2021 فراتر رفته است. پایگاه داده ریسک به ریسک Cointelegraph Research نشان می دهد که در سال 2022 در مجموع 36.1 میلیارد دلار جمع آوری شده است که کمتر از دو هفته تا پایان سال باقی مانده است. در مقابل، کل بودجه جمع آوری شده در سال 2021 30.3 میلیارد دلار بود.

پروژه های زیرساختی در ماه نوامبر نیمی از ظرفیت را می گیرند

بخش Web3 با 23 معامله در ماه نوامبر بیشترین معاملات بسته شد، در حالی که بخش زیرساخت بلاک چین بیشترین سهم را از دلارهای سرمایه گذاران داشت. این صنعت در ماه نوامبر بیش از نیمی از بودجه را به خود اختصاص داد و 483.9 میلیون دلار سرمایه خطرپذیر را افزایش داد.

اگرچه بخش زیرساخت سهم عمده ای از تامین مالی را دریافت می کند، تقریبا نیمی از این مبلغ جمع آوری شده توسط یک شرکت به نام Matter Labs تامین شده است. توسعه‌دهنده zkSync مجهز به ماشین مجازی اتریوم در 16 نوامبر اعلام کرد که دور سرمایه‌گذاری 200 میلیون دلاری سری C به رهبری Blockchain Capital و Dragonfly را با مشارکت Lightspeed Venture Partners، Variant و سرمایه‌گذار فعلی Andreessen Horowitz بسته است. این شرکت اکنون 458 میلیون دلار در تمام مراحل جمع آوری کرده است، از جمله 200 میلیون دلار از BitDAO برای تأمین مالی پروژه های اکوسیستم.

برای تجزیه و تحلیل کامل صنعت Blockchain VC از ماه نوامبر، گزارش ماهانه “Investor Insights” Cointelegraph Research را بررسی کنید. تیم تحقیقاتی رویدادهای کلیدی فعالیت بازار ماه گذشته و مهم ترین داده ها را در بخش های مختلف صنعت، از جمله سرمایه گذاری خطرپذیر، تجزیه و تحلیل می کند.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉