کلید بلاک چین برای تأیید صحت رسانه های دنیای واقعی – Nodle


همانطور که قابلیت‌های هوش مصنوعی همچنان در حال بهبود هستند، احراز هویت تصاویر، ویدیوها و محتواهای دنیای واقعی ممکن است به راه‌حل‌های بلاک چین بستگی داشته باشد.

ارائه‌دهنده شبکه غیرمتمرکز Nodle با سازمان‌هایی مانند Adobe و بنیاد لینوکس کار می‌کند تا از فناوری بلاک چین برای اثبات صحت محتوای دنیای واقعی که توسط دستگاه‌ها گرفته شده است استفاده کند.

در مکاتبه ای با کوین تلگراف، گرت کینزمن، بنیانگذار Nodle، کیت توسعه نرم افزار شرکت را برای راه حل ContentSign آن تشریح کرد، که به دنبال اثبات یکپارچگی داده ها از لحظه ضبط با استفاده از بلاک چین است.

Nodle ContentSign را به Content Authenticity Initiative می آورد، پروژه ای که توسط Adobe و بنیاد لینوکس هدایت می شود تا استانداردی در آینده برای احراز هویت رسانه ایجاد کند.

مرتبط: شرکت اینترنت اشیاء بلاک چین Nodle منبع باز با برچسب “نانو کامپیوتر” بلوتوث Web3 می شود

Nodle در حال توسعه انواع فناوری‌های مبتنی بر بلاک چین است که بر روی جمع‌آوری و تأیید داده‌های دنیای واقعی متمرکز هستند. همانطور که کوین تلگراف قبلاً بررسی کرده بود، پیشنهاد اصلی آن شبکه ای است که از اتصال بلوتوث گوشی های هوشمند برای اجاره قدرت محاسباتی، ذخیره سازی و قابلیت بلوتوث دستگاه ها برای گسترش ردپای شبکه های IoT استفاده می کند.

تجسم راه حل ContentSign Nodle که یک نمای دنیای واقعی از داده هایی را که به صورت رمزنگاری امضا شده و در یک بلاک چین منتشر می شوند، به تصویر می کشد. منبع: نودل.

کینزمن می‌گوید ContentSign بخشی از این پازل را تشکیل می‌دهد تا ثابت کند که یک دوربین فیزیکی یا دستگاه، قطعه خاصی از رسانه تصویری و ابرداده مربوط به آن را ضبط کرده است.

راه برای انجام این کار این است که یک واترمارک داشته باشیم که ثابت کند یک دوربین واقعی ویدیو را گرفته است، این ویدیو با کلید خصوصی که فقط برای آن دوربین شناخته شده است امضا شده است، و اینکه ردپای آن ویدیو بر روی یک بلاک چین منتشر شده است.

فناوری می تواند در موارد استفاده بی شماری از جمله در زمینه روزنامه نگاری مفید باشد. همانطور که Kinsman به طور فرضی توضیح می‌دهد، یک روزنامه‌نگار می‌تواند با استفاده از دوربینی با فناوری ContentSign یک ویدیو یا تصویر از یک خبر فوری بگیرد:

در حین ضبط ویدیو، ContentSign تضمین می کند که ویدیو با یک کلید خصوصی منحصر به فرد مخصوص آن دوربین مهر و امضا شده است.

سپس ردپای ویدیو به عنوان یک توکن غیر قابل تعویض در بلاک چین Nodle بریده می شود. امضا تأیید می کند که محتوا از یک منبع واقعی آمده است و دستکاری یا مصنوعی تولید نشده است.

Kinsman اضافه می‌کند که در تکرار فعلی، این سرویس از طریق SDK ContentSign در تلفن همراه شبیه‌سازی می‌شود، اما پیاده‌سازی‌های آینده می‌تواند فناوری موجود در کیف پول‌های سخت‌افزاری ارزهای دیجیتال را منعکس کند:

در آینده، دوربین دارای یک عنصر امنیتی مشابه چیزی است که در کیف پول سخت افزاری لجر پیدا می کنید.

راه حل های بلاک چین مانند ContentSign می توانند با افزایش تولید محتوای هوش مصنوعی حیاتی باشند و نیاز به راه حل هایی را افزایش دهند که بین محتوای واقعی و ساختگی تمایز قائل شوند.

بلاک چین ها با ویژگی های ذاتی خود مانند عدم تمرکز، شفافیت، مقاومت در برابر سانسور و تغییر ناپذیری، چارچوب مهمی برای تضمین اصالت ارائه می کنند.

Kinsman می‌گوید ContentSign به‌عنوان راه‌حلی برای صنعت بیمه برای پردازش دقیق و یکپارچگی مطالبات، مستقیماً در حال تحقیق است. ContentSign تضمین می کند که شواهد بصری ارائه شده برای ادعاهای بیمه معتبر است و دستکاری نشده یا توسط هوش مصنوعی ایجاد نشده است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارشی در محل


نویسنده: Gareth Jenkinson

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید