گزارش: صنعت بلاک چین نشانه هایی از ثبات را در سال 2023 نشان می دهد

گزارش: صنعت بلاک چین نشانه هایی از ثبات را در سال 2023 نشان می دهد


دسامبر همچنان شاهد معاملات بیت کوین زیر میانگین متحرک 50، 100 و 200 روزه بود، اما ثبات در بخش DeFi سیگنال های مثبتی را در اوایل سال 2023 نشان می دهد.

سال 2022 یک ترن هوایی پر دست انداز برای صنعت بلاک چین بوده است. در حالی که سه ماهه اول سال امیدوارکننده به نظر می رسید، صنعت کریپتو از آن زمان در مسیر نزولی قرار گرفته است. از آنجایی که نشانه‌های کاهش رشد اقتصاد کلان جهانی در حال افزایش است، این بادهای مخالف مانع از بهبود بالقوه صنعت بلاک چین می‌شوند.

نشانه هایی از ثبات در بازار ارزهای دیجیتال و افزایش احتمالی در آغاز سال جدید وجود دارد. تحقیقات کوین تلگراف گزارش ماهانه Insights Investor را برای کسانی منتشر می کند که در مورد درک بخش های مختلف دنیای کریپتو، از جمله سرمایه گذاری خطرپذیر، مشتقات، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مقررات و موارد دیگر جدی هستند. گزارش های ماهانه که توسط کارشناسان برجسته در مورد این موضوعات مختلف گردآوری می شود، ابزار ارزشمندی برای درک سریع وضعیت فعلی صنعت بلاک چین است.

این گزارش را از پایانه تحقیقاتی کوین تلگراف دانلود و خریداری کنید.

ضعف بیت کوین در سال 2023؟

پس از اخبار مثبت شاخص قیمت مصرف کننده در 13 دسامبر، بیت کوین (BTC) با افزایش موقت قیمت به 18300 دلار افزایش یافت. با این حال، با وجود تمام تلاش‌های گاوها، بیت‌کوین از 9 نوامبر 2022 نتوانسته است یک بسته روزانه بالای 18000 دلار ثبت کند. با پایان یافتن سال پرتلاطم کریپتو، قیمت بیت کوین در محدوده 15000 تا 17000 دلار باقی می ماند. پس از انقضای آپشن ها در 30 دسامبر، به خرس ها برنده شد زیرا گاوها باید قیمت را به بالای 18000 دلار برسانند تا از ضرر احتمالی 340 میلیون دلاری تا سال 2023 جلوگیری کنند.

بیت کوین پس از سقوط به زیر 4000 دلار در مارس 2020، با حمایت سیاست تسهیل پولی فدرال رزرو ایالات متحده، 1650 درصد افزایش یافت. حتی از 31 دسامبر 2022، سرمایه گذارانی که بیت کوین را در مارس 2020 خریداری کرده اند، تقریباً 330 درصد سود می کنند. قیمت BTC از زمان سقوط FTX بهبود نیافته است. کاهش قیمت به سطوحی که آخرین بار دو سال پیش مشاهده شد، مشکلاتی را برای دارندگان بلندمدت و کوتاه‌مدت ایجاد می‌کند، به‌طوری‌که در حال حاضر 8 میلیون بیت‌کوین با ضرر نگهداری می‌شوند و کاهش علاقه نهنگ‌ها نشان‌دهنده قدرت قیمتی ضعیف است.

آیا بازار مشتقات بیت کوین معکوس می شود؟

چولگی معیار مهمی برای سنجش احساسات بازار و جریان سرمایه است، زیرا به طور خلاصه نشان می‌دهد که افراد چقدر حاضرند برای دریافت یک پرداخت نامتقارن، چه در بازار، چه در بالا یا پایین‌تر، بپردازند. رایج ترین اندازه گیری انحنای 25 دلتا (25D) است. این شامل مقایسه نوسانات ضمنی یک تماس خارج از پول (OTM) با دلتای 25٪ با OTM قرار داده شده با یک دلتای 25٪ است.

دلتا را می توان به عنوان احتمال منقضی شدن گزینه در پول درک کرد. دلتا تماس هفتگی 16000 دلار برای 16500 دلار نزدیک به 100 درصد خواهد بود در حالی که دلتا برای تماس هفتگی 36000 دلار تقریباً 0 درصد خواهد بود. زیرا با توجه به نوسانات معمول، تقریباً مطمئن است که 16000 دلار مکالمه در پول باقی می ماند و 36000 دلار OTM باقی می ماند.

در زیر نموداری از 1 میلیون چولگی گزینه های 25 بعدی بیت کوین از فوریه 2021 نشان داده شده است. محور Y تفاوت ضمنی در نوسانات بین تماس 25 بعدی و فروش 25 بعدی با سررسید یکسان را اندازه گیری می کند. چولگی منفی به این معنی است که بازار حاضر است برای محافظت در برابر ریسک نزولی بیشتر در قیمت نقدی بیت کوین هزینه بپردازد. طی دو سال گذشته، میانگین 25D در حال افزایش بوده است که به افزایش احساس نزولی اشاره دارد. با این حال، 25D از نوامبر 46٪ افزایش یافته است، که نشان می دهد معامله گران شروع به کمی خوشبین تر کرده اند.

تیم تحقیقاتی کوین تلگراف

بخش تحقیقات کوین تلگراف شامل تعدادی از بهترین استعدادها در صنعت بلاک چین است. تیم محققان با ترکیب سختگیری تحصیلی و فیلتر شده توسط تجربه عملی و سخت به دست آمده، متعهد به ارائه دقیق ترین و روشنگرترین محتوای موجود در بازار هستند.

دملزا هیز، دکترا، مدیر تحقیقات Cointelegraph است. هیز تیمی از کارشناسان موضوعی از امور مالی، اقتصاد و فناوری را گرد هم آورد تا منابعی در سطح جهانی را برای گزارش‌های صنعت و تحلیل‌های روشنگرانه به بازار بیاورد. این تیم از API ها از منابع مختلف برای ارائه اطلاعات و تجزیه و تحلیل دقیق و مفید استفاده می کند.

با چندین دهه تجربه ترکیبی در امور مالی، تجارت، مهندسی، فناوری و تحقیقات سنتی، تیم تحقیقاتی کوین تلگراف کاملاً در موقعیت مناسبی قرار دارد تا از استعدادهای خود به خوبی استفاده کند، همراه با آخرین گزارش Insights Investor.

نظرات بیان شده در این مقاله فقط برای اهداف اطلاعاتی عمومی است و به منظور ارائه مشاوره یا توصیه خاصی در مورد هر شخص یا هر گونه اوراق بهادار یا محصول سرمایه گذاری نیست.


نویسنده: Cointelegraph Research

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉