ایندکس کننده بلاک چین The Graph می گوید که پذیرش آن دو سال پس از راه اندازی شبکه اصلی همچنان قوی است

ایندکس کننده بلاک چین The Graph می گوید که پذیرش آن دو سال پس از راه اندازی شبکه اصلی همچنان قوی است


از آن زمان، بیش از 10000 نماینده به شبکه نمایه سازی بلاک چین پیوسته اند.

با توجه به داده‌های ارائه شده به کوین تلگراف در دسامبر، رشد شبکه همچنان برای نمایه‌گر بلاک چین The Graph (GRT) قوی به نظر می‌رسد. شبکه گراف که دو سال پیش راه اندازی شد، به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که به راحتی داده ها را از بلاک چین های عمومی جستجو، فهرست، بهره برداری و انتشار دهند.

از نوامبر 2021 تا نوامبر 2022، تعداد کل توسعه دهندگان (اعم از فعال و غیرفعال) در The Graph با 145٪ افزایش به 38000 رسید. در همان دوره، میانگین هزینه‌های پرس و جوی GRT ماهانه 1191 درصد افزایش یافت و به 354000 رسید، در حالی که کل درخواست‌های GRT مادام العمر در سراسر شبکه غیرمتمرکز با 984 درصد افزایش به 5.2 میلیارد رسید. در نهایت، تعداد کل پراکسی‌ها برای زیرگراف‌ها یا برنامه‌های کاربردی در شبکه غیرمتمرکز با 122 درصد افزایش به 641 در طول مدت مشابه رسید.

از زمان راه اندازی این شبکه، بیش از 200 نمایه ساز، 10000 اعطاکننده و 2500 متصدی در بلاکچین گنجانده شده اند. بیش از 500 زیرگراف از سرویس میزبان اصلی به شبکه کاملاً غیر متمرکز منتقل شده است. در حال حاضر داده‌های 39 بلاک چین از جمله اتریوم، NEAR، Arbitrum، Optimism، Polygon، Avalanche، Celo، Fantom، Moonbeam، IPFS، Cosmos Hub و موارد دیگر را فهرست‌بندی می‌کند. تعداد کل زیرگراف های مستقر در برنامه های غیرمتمرکز از 3800 زیرگراف در زمان انتشار در دسامبر 2020 به 74000 در حال حاضر افزایش یافته است.

اوا بیلین، مدیر بنیاد گراف، نتایج را ارزیابی کرد و گفت:

“برای دومین سالگرد تولد شبکه گراف، دیدن جشن های مدافعان گرافیک ما در شهرهای سراسر جهان شگفت انگیز است. وقتی به رشد در دو سال گذشته فکر می کنم، از تعهد وکلا به ماموریت The Graph شگفت زده می شوم. پشتیبانی از web3 این جامعه الهام بخش است.”


نویسنده: Zhiyuan Sun

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉