برنامه های بلاک چین IM تا سال 2030 به بیش از نیم میلیارد دلار خواهد رسید


پیش‌بینی می‌شود که ارزش اپلیکیشن‌های پیام‌رسان دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین طی هفت سال افزایش پیدا کند و CAGR پیش‌بینی شده 43.6 درصد باشد.

موارد استفاده از بلاک چین با در دسترس تر شدن فناوری همچنان به ظهور می رسد. در موارد استفاده از قبل آشنا مانند برنامه های پیام رسانی مبتنی بر بلاک چین، پذیرش انبوه در افق است.

طبق گزارش جدیدی از Grand View Research، اندازه بازار جهانی اپلیکیشن پیام‌رسان بلاک چین تا سال ۲۰۳۰ به ۵۳۶.۵ میلیون دلار آمریکا تخمین زده می‌شود. این گزارش که در 1 فوریه منتشر شد، این هفتمین بازه زمانی سالانه است.

در سال 2021، ارزش بازار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بلاک چین تقریباً 22.2 میلیون دلار بود. در آن زمان، آمریکای شمالی بر بازار تسلط داشت و بیشترین سهم را با بیش از 29 درصد از درآمد جهانی داشت.

با این حال، در طول دوره پیش‌بینی، انتظار می‌رود که منطقه آسیا و اقیانوسیه شاهد رشد سریع در بازار اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بلاک چین باشد.

این گزارش نگرانی‌های فزاینده در مورد حریم خصوصی و امنیت را به عنوان دلایل اصلی استفاده کاربران از برنامه‌های پیام‌رسانی مبتنی بر بلاک چین در پلتفرم‌های پیام‌رسان سنتی برجسته می‌کند. پیام‌رسانی بلاک‌چین معمولاً رمزگذاری شده است و هیچ ارائه‌دهنده خدماتی برای انتقال پیام مورد نیاز نیست.

مربوط: کیت کومیتو در مورد مزایای فناوری بلاک چین و عدم تمرکز در تحقیقات طول عمر

در 1 فوریه، نسخه غیرمتمرکز جدید توییتر به نام Damus در اپ استور اپل منتشر شد. این اپلیکیشن پیش از موعد به عنوان “قاتل توییتر” شناخته شد و توسط “شبکه اجتماعی که شما کنترل می کنید” اجرا می شود.

سرویس‌های پیام‌رسان جایگزینی که از قبل وجود داشته‌اند، از نظر تمرکززدایی، پیشرفت خوبی دارند. در 8 دسامبر، تلگرام اعلام کرد که به حساب‌های بی‌سیم با استفاده از شماره‌های بلاک چین ناشناس اجازه می‌دهد. این تقریباً یک هفته پس از آن صورت می‌گیرد که پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، گفت که این برنامه در حال کار بر روی مجموعه‌ای از ابزارهای غیرمتمرکز جدید برای مبارزه با سوء استفاده از قدرت است.

رواج بلاک چین را می توان در بخش های دیگری مانند صنعت خودرو نیز مشاهده کرد. در 1 فوریه، تویوتا اعلام کرد که مایل است موارد استفاده از بلاک چین را از طریق هکاتون DAO برای بهبود عملیات بررسی کند.

چند روز پیش، دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا اعلام کرد که قصد دارد از Tezos، یک بلاک چین اختصاصی، برای دیجیتالی کردن سیستم مدیریت عنوان خودرو در ایالت استفاده کند.


نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید