خلاصه انجمن بلاک چین در مورد پرونده تورنادو کش


صندوق آموزش DeFi به گروه مدافع پیوست تا استدلال کند که میکسر رمزنگاری عملکردهای اجتماعی مهمی دارد و OFAC می تواند سابقه خطرناکی ایجاد کند.

گروه‌های حامی رمزارز انجمن بلاک چین و صندوق آموزش دی‌فای در دادخواستی که توسط شش نفر علیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده در مورد تحریم Tornado Cash ارائه شده بود، در دادگاه ناحیه ایالات متحده در آستین شکایت کرده‌اند. خلاصه نامه amicus (دوست دادگاه) از درخواست شاکی مبنی بر صدور حکم اجمالی جزئی حمایت می کند.

پس از اینکه دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری (OFAC) در ماه آگوست آدرس هایی را که ادعا می شود به میکس کننده ارزهای رمزنگاری شده Tornado Cash مرتبط است در لیست شهروندان تعیین شده و افراد مسدود شده خود در ماه اوت قرار داد، شش شاکی در این شکایت علیه وزارت خزانه داری و اشخاص مرتبط شکایت کردند. .

آژانس تورنادو کش را به پولشویی بیش از 7 میلیارد دلار از جمله صدها میلیون دلار برای گروه لازاروس هکرهای کره شمالی متهم کرد. این شناسایی، تعامل مردم ایالات متحده با این آدرس‌ها را با تهدید جریمه‌های سنگین و زندان غیرقانونی می‌سازد.

شاکیان استدلال کردند که OFAC قانون رویه‌های اداری را با تحمیل تحریم‌هایی علیه نهادی که مشمول اجرای آن نبود، نقض حق آزادی بیان کاربران، و سلب مالکیت (کریپتو متصل به میکسر) بدون روند قانونی، نقض کرده است. شاکیان در 5 آوریل خواستار قضاوت خلاصه جزئی در مورد نقض APA و شمارش آزادی بیان شدند.

مرتبط: توسعه‌دهنده Tornado Cash می‌گوید «عاقبت» میکسر کریپتو با تنظیم‌کننده‌ها سازگار است

در خلاصه‌های انجمن Blockchain و DeFi Education Fund، او مجدداً تاکید کرد که Tornado Cash یک نرم‌افزار است، نه یک شخص یا دارایی، و استدلال کرد که یک ابزار مستقل است که عملکرد مهمی در محافظت از حریم خصوصی کاربر دارد. کریستین اسمیت، مدیر عامل انجمن بلاک چین در بیانیه ای افزود:

به طور معمول، OFAC اعمال تحریم‌ها را بر ابزارهای بی طرفی که توسط برخی افراد برای فعالیت‌های غیرقانونی استفاده می‌شود، در نظر نمی‌گیرد، بلکه افرادی را که این فعالیت‌ها را انجام می‌دهند، تحریم می‌کند. همین دیدگاه باید در مورد اقدام OFAC علیه تورنادو کش اعمال شود.

خلاصه بر استدلال های حقوقی که قبلاً ارائه شده بود، بسط داده شد. به عنوان مثال، دکترین سؤالات بنیادی را در بحث مرجعیت اوفک مطرح کرد و اظهار داشت:

یکی دیگر از دلایل تحریم های OFAC “غیر قانونی” است: تحریم ها خودسرانه و دمدمی مزاج هستند.

او مدعی شد که اگر اجازه داده شود تحریم ها ادامه یابد، “بر گسترش عمده قدرت OFAC تاثیر می گذارد”.

اندیشکده کریپتو Coin Center در ماه اکتبر از همان احزاب به دلیل تحریم تورنادو کش شکایت کرد. الکسی پرتسف، خالق تورنادو کش، چند روز پس از اولین نامگذاری تورنادو کش توسط OFAC در هلند دستگیر شد. او متهم به پولشویی است.

مجله: سازمان های مجری ایالات متحده جرایم مربوط به رمزنگاری را تشدید می کنند
نویسنده: Derek Andersen

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *