رهبران بلاک چین و کریپتو در DAO توکیو گرد هم می آیند، زیرا ژاپن پذیرش را افزایش می دهد


ژاپن گام‌های دیرهنگامی برای پذیرش و ادغام فناوری‌های غیرمتمرکز در دولت و کسب‌وکار برداشته است.

محیط نظارتی و سیاستی ژاپن برای فناوری‌های کریپتو و وب 3 در چند سال گذشته به سرعت در حال تحول بوده است. آژانس خدمات مالی ژاپن در دسامبر 2022 گزارش داد که قصد دارد محدودیت‌های استیبل کوین‌های خارجی را در صرافی‌های ژاپنی لغو کند، که می‌تواند پیامدهای مهمی برای اکوسیستم مالی غیرمتمرکز (DeFi) در ژاپن و منطقه وسیع‌تر داشته باشد.

علاوه بر این، اعلام دولت ژاپن مبنی بر برنامه‌های سرمایه‌گذاری در توکن‌های غیرمتمرکز (NFT) و متاورس، بر شناخت رو به رشد فناوری‌های Web3 برای تغییر بخش‌های مختلف جامعه و اقتصاد تأکید می‌کند.

در پس زمینه این گام‌های مهم در بلاک چین و ارزهای دیجیتال، متخصصان صنعت از سراسر جهان برای DAO Tokyo 2023 در معبد تاریخی Kanda Myojin در توکیو شرکت کردند، کنفرانسی متمرکز بر سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز (DAO) که توسط Fracton Ventures برگزار شد.

مجموعه اصلی بخش‌های مختلف اکوسیستم DAO، از جمله ENS DAO، که سرویس نام اتریوم را مدیریت می‌کند، پوشش می‌دهد. Shibuya، یک پلت فرم غیرمتمرکز رسانه اجتماعی؛ بنیاد dYdX، یک سازمان مستقل که به تبادل غیرمتمرکز dYdX اختصاص دارد. و بیشتر.

سنت ها با فناوری غیرمتمرکز روبرو می شوند

سخنرانان در مورد اهمیت DAO به عنوان یک الگوی جدید برای حاکمیت شرکتی و تصمیم گیری، و پتانسیل آنها برای تغییر دنیای هنر، پرورش خلاقیت غیرمتمرکز، و توانمندسازی مشاغل و ساکنان محلی بحث کردند.

DAO توکیو میزبان چندین میزگرد بود که در آن شرکت‌کنندگان در مورد اهمیت ایجاد سیستم‌های غیرمتمرکز که حریم خصوصی و کنترل کاربر را در اولویت قرار می‌دهند و پتانسیل Web3 برای فعال کردن راه‌های جدید خلق ارزش و کسب درآمد بحث کردند.

جدیدترین ها: در اینجا آمده است که چگونه انباشته های ZK اتریوم می توانند قابلیت تعامل داشته باشند

اعضای پانل همچنین پتانسیل فناوری بلاک چین برای ارائه اشکال جدید اعتماد و همکاری، به ویژه در صنایعی مانند امور مالی و مدیریت زنجیره تامین را مورد بحث قرار دادند. آنها پتانسیل DeFi را برای تغییر صنعت مالی و چالش های انطباق مقرراتی آن برجسته کردند.

علاوه بر میزگردهای آموزنده و سخنرانی‌های کلیدی، کنفرانس DAO توکیو تعدادی رویداد دیگر را به نمایش گذاشت که پتانسیل فناوری غیرمتمرکز را برجسته می‌کرد، از جمله کمپینی برای چاپ NFT‌های واقعیت افزوده Kanda Myojin که برای بزرگداشت این کنفرانس طراحی شده بود.

ENS DAO “ENS Cards” را به حدود 120 شرکت کننده از پیش ثبت نام شده در رویداد ایجاد و توزیع کرد. برای عصر Web3، این «کارت‌های ویزیت» دارای NFC به‌عنوان نشان‌های NFT عمل می‌کردند که ثابت می‌کرد شرکت‌کنندگان ملاقات کرده‌اند، عملکردی که با ضربه زدن روی کارت روی گوشی‌های هوشمند شرکت‌کنندگان فعال می‌شد.

تماشای این موضوع جالب بود که در این رویداد جهانی که 90 درصد مخاطبان آن از خارج از ژاپن بودند، تنها افرادی که کارت ویزیت فیزیکی رد و بدل می کردند ژاپنی ها بودند. چگونه جامعه ژاپن به سنت های خود احترام می گذارد.

وقتی از ماکوتو اینو، توسعه‌دهنده اصلی سرویس نام اتریوم، پرسیده شد که چرا می‌خواهد در این رویداد شرکت کند، اظهار داشت که ENS تحت تأثیر سرزندگی جامعه در رویداد قبلی DAO NYC در نیویورک قرار گرفته است و می‌خواهد در موفقیت آن سهیم باشد. اولین رویداد تمام عیار DAO در آسیا با حمایت مالی.

او همچنین به پتانسیل DAO ها برای مدیریت پروژه هایی مانند DeFi و NFT اشاره کرد و گفت که امیدوار است ابزارهای بیشتری برای تسهیل تعامل پدیدار شود. ماکوتو خاطرنشان کرد که صنعت کریپتوکارنسی فصل زمستان را پشت سر می گذارد، اما این فرصتی برای ظهور پروژه های جدید است.

جوسلین چانگ، رهبر رشد آسیا و اقیانوسیه در MakerDAO، به کوین تلگراف گفت: “با بسیاری از پروژه ها و ابتکارات نوآورانه در این فضا، آسیا فرصتی منحصر به فرد برای ایفای نقش پیشرو در شکل دادن به آینده DAO ها دارد. حضور در کنفرانس DAO در آسیا باعث می شود. به منطقه کمک کنید این یک گام مهم در تقویت پذیرش، همکاری، تنوع و نوآوری در توسعه DAO است.”

پاتریک راوسون، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه Curve به کوین تلگراف گفت که سلطه DAO های غربی در حال تغییر است زیرا آسیا در فضای وب 3 شتاب می گیرد. او گفت که آسیا به طور فزاینده ای در فضای وب 3 درگیر خواهد شد زیرا حوزه های قضایی غربی مانند ایالات متحده با چالش های نظارتی روبرو هستند و توسعه دهندگان آسیایی بیشتر و بیشتر در صنایع بلاک چین و کریپتو درگیر می شوند.

بعدش چی؟

DAO Tokyo یادآور انرژی و خلاقیتی بود که صنعت Web3 را به جلو می برد و موقعیت ژاپن در خط مقدم این جبهه جدید. ژاپن با اکوسیستم رو به رشدی از استارت‌آپ‌های بلاک چین، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان، در حال تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در دنیای Web3 است.

فدراسیون کسب و کار ژاپن که با نام Keidanren نیز شناخته می شود، اخیراً پیشنهادی ارائه کرده است که هدف آن تبدیل ژاپن به کشور پیشرو توسعه یافته وب 3 تا سال 2025، با پرداختن به موضوعات مختلفی مانند مالکیت غیرمتمرکز داده، تغییر حاکمیت و نوآوری در صنایع مختلف است.

آخرین: قمار شکار کریپتو ایردراپ و معنای آن برای توسعه دهندگان بلاک چین

کیدانرن سه حوزه را فهرست کرد که ژاپن می‌تواند برای تبدیل شدن به یک کشور توسعه‌یافته وب 3 به آنها بپردازد: اقدامات مالیاتی مناسب برای مالکیت توکن، بازنگری قانون در مورد قراردادهای مشارکت شرکت‌های سرمایه‌گذاری با مسئولیت محدود، و انجام صحیح حسابرسی انجمن تبادل ارز مجازی ژاپن. فدراسیون همچنین اقداماتی را برای NFT ها، DAO ها و ذخیره سازی ابرداده ها پیشنهاد کرد.

ژاپن در تابستان امسال میزبان چندین کنفرانس بزرگ دیگر با محوریت وب 3 خواهد بود که نخست وزیر فومیو کیشیدا سخنران برخی از کنفرانس ها تایید شده است.
نویسنده: Tamara Soykina

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *