فین‌تک استرالیایی هنگام راه‌اندازی وام‌های با پشتوانه بیت‌کوین، برای شفافیت رمزارزها دعا می‌کند


Block Earner یک محصول جدید وام با پشتوانه رمزنگاری را برای بازار استرالیا معرفی کرده است، در میان کشمکش های مداوم با یک تنظیم کننده فدرال بر سر محصول بسته شده Earn.

شرکت فین‌تک استرالیایی Block Earner برنامه‌های خود را برای راه‌اندازی یک محصول اعتباری با پشتوانه رمزنگاری تسریع می‌کند، علی‌رغم اینکه به دلیل ارائه محصولات مالی غیرمجاز، با یک دادگاه در آینده نزدیک با تنظیم‌کننده مالی مواجه است.

محصول جدید وام کریپتو به سرمایه گذاران استرالیایی کریپتو اجازه می دهد تا از رمزنگاری به عنوان وثیقه برای استقراض پول نقد استفاده کنند. کوین بیس زمانی خدمات مشابهی را به مشتریان خود در ایالات متحده ارائه کرد، اما در ماه می سال جاری آن را تعطیل کرد.

عرضه اولیه Block Earner در پایان سپتامبر انتظار می‌رود و در ابتدا تنها اجازه وام‌هایی را با استفاده از بیت کوین به عنوان وثیقه می‌دهد.

چارلی کارابوگا، یکی از بنیانگذاران Block Earner به کوین تلگراف گفت که محصولات اعتباری جدید “بسیار محافظه کارانه” طراحی شده اند تا به خوبی با مدل مجوز موجود مطابقت داشته باشند.

شرکت Karaboga در نوامبر سال گذشته پس از شکایت از سوی کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) به اتهام ارائه محصولات با درآمد ثابت مرتبط با رمزنگاری بدون مجوز خدمات مالی استرالیا (AFS) سوخت.

در آن زمان، Karaboğa به عدم وضوح این مقررات انتقاد کرد و ادعا کرد که شرکت زمان و منابع قابل توجهی را صرف توسعه محصولاتی کرده است که معتقد است با دستورالعمل‌های موجود ASIC مطابقت دارد.

موضع ما یکسان است. هیچ قانون مشخصی در استرالیا وجود ندارد.»

«مانند هر شرکتی در اکوسیستم فین‌تک، قبل از عرضه محصول مشاوره حقوقی دریافت کردیم. Karaboğa گفت: “ما فکر می کنیم که مقررات کافی و مجوزهای کافی برای ما وجود ندارد.”

اما چارلی گفت که اقدامات نظارتی علیه Block Earner و شرکت رمزنگاری رقیب Finder تا حد زیادی واکنشی بوده و احتمالاً ناشی از سقوط FTX در نوامبر است.

متأسفانه ما تحت تأثیر قرار گرفتیم، احتمالاً به این دلیل که بیشتر از دیگران برای محصول خود قابل مشاهده بودیم، ما از یک محصول اصلی استفاده می کردیم در حالی که آنها از آن به عنوان یک محصول جانبی استفاده می کردند.

علیرغم تأثیر منفی FTX، پس از شکایت ASIC، Karaboğa گفت که این شرکت محصولات “درآمد” خود را تعطیل کرده و به همه کاربران بازپرداخت داده است.

به نظر می رسد این شرکت درس خود را آموخته است. جیمز کومبز، رئیس تجارت Block Earner، گفت که راه‌اندازی جدید سرنوشتی مشابه محصول Earn نخواهد داشت، زیرا از قبل با قوانین مجوز اعتبار استرالیا مطابقت دارد.

کومبز گفت: «یک تفاوت اساسی وجود دارد. «کسب محصول؛ هیچ راهنمایی روشنی در مورد نیاز به مجوز وجود نداشت و بنابراین ما دیدگاه متناقضی داریم. در حالی که راهنمایی روشن در این مورد این است که برای ارائه اعتبار مصرف کننده مجوز لازم است. بنابراین ما رفتیم و مجوز را گرفتیم.

امید به وضوح

کارابوگا گفت که پیشرفت سریعتر مقررات در حوزه‌های قضایی مانند سنگاپور، هنگ کنگ و بریتانیا بر دولت استرالیا فشار می‌آورد تا بتواند عقب‌نشینی کند یا استارت‌آپ‌های کریپتو در خطر از دست دادن سهم بازار هستند.

من پیش بینی می کنم که در 12 تا 18 ماه آینده شفافیت بیشتری را شاهد باشیم.

کارابوگا توضیح داد که از آنجایی که استرالیا یکی از ثروتمندترین کشورها از نظر تولید ناخالص داخلی سرانه است و استرالیایی ها در صنعت کریپتو “اوایل شروع کننده” هستند، شهروندان آن به هدف اصلی کلاهبرداران تبدیل شده اند.

در نتیجه، Karaboğa پیشنهاد کرد که تنظیم‌کننده‌های محلی به شدت طرفدار ارزهای دیجیتال هستند و می‌خواهند «این نوآوری را پیش ببرند».

این دیدگاهی است که بن رز، مدیر عامل بایننس استرالیا نیز به اشتراک گذاشته است و اخیراً به کوین تلگراف گفته است که مطمئن است تنظیم‌کننده‌های استرالیایی در درازمدت از کریپتو حمایت خواهند کرد.

اخیراً در 6 سپتامبر، غول رمزارز Coinbase استرالیا را به عنوان یکی از مکان های اصلی خود برای توسعه در خارج از ایالات متحده فهرست کرد.

جلسه دادگاه فدرال Block Earner در نوامبر سال جاری برگزار خواهد شد و حکم برای ژانویه 2024 برنامه ریزی شده است.

مجله: چگونه از ارز دیجیتال خود در یک بازار پر نوسان محافظت کنیم؟ کارشناسان و کارشناسان بیت کوین در مورد این موضوع بحث می کنند
نویسنده: Tom Mitchelhill

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید