بلیزارد و ادوبی از ابزارهای هوش مصنوعی پرکار برای افراد کمک خلبان استفاده می کنند


هدف از معرفی ابزارهای مولد هوش مصنوعی توسط این دو شرکت فناوری، کمک به مردم است نه جایگزینی آنها.

ابزارهای مولد هوش مصنوعی توسط شرکت‌های فناوری Adobe و Activision Blizzard منتشر می‌شوند، اما هر کدام ادعا می‌کنند که ابزارهای هوش مصنوعی برای کمک به مردم برای ایجاد محتوا وجود دارند و جایگزین مشاغل نمی‌شوند.

در 23 می، غول نرم افزار گرافیکی Adobe “Generative Fill” را راه اندازی کرد که به کاربران اجازه می دهد “محتوای خود را از داخل فتوشاپ با یک پیام متنی ایجاد کنند.”

در همان روز، نیویورک تایمز گزارش داد که آلن ادهام، مدیر ارشد طراحی شرکت بازی اکتیویژن بلیزارد، ماه گذشته در ایمیلی به کارمندانش گفت که در حال بررسی استفاده از هوش مصنوعی تولید کننده تصویر برای کمک به طراحی بازی هستند.

هدف ابزار جدید Adobe این است که به جای جایگزینی طراحان گرافیک، یک “کم خلبان” با مردم باشد.

اندرو گوئررو، معاون بینش جهانی بلیزارد، احساسات مشابهی را ابراز کرد و گفت که هدف ابزار هوش مصنوعی Blizzard Diffusion این است که “فرآیند تکراری و دستی را حذف کند و به هنرمندان اجازه دهد زمان بیشتری را صرف خلاقیت کنند.”

در همین حال، Chandra Sinnathamby، مدیر رسانه های دیجیتال و استراتژی ادوبی برای آسیا-اقیانوسیه، در 23 مه به گاردین گفت که ابزار او “به عنوان یک کمک خلبان برای سرعت بخشیدن به روند به جای جایگزینی کامل طراحان گرافیک طراحی شده است.”

Sinnathamby گفت که اقداماتی برای جلوگیری از سردرگمی در مورد آنچه که انسان در برابر آنچه توسط هوش مصنوعی تولید می شود انجام می دهد، اتخاذ شده است. او گفت که هنرمندانی که عکس‌های استوک را ارائه می‌کنند، زمانی که توسط هوش مصنوعی استفاده می‌شوند، حقوق دریافت می‌کنند.

Adobe و Blizzard تنها شرکت های فناوری نیستند که در مورد هوش مصنوعی مولد هیجان زده هستند.

مرتبط با: ابزارهای مالی هوش مصنوعی: روشی هوشمند برای مدیریت پول یا آزمایشی پرخطر؟

نیکش آرورا، رئیس شرکت امنیت سایبری Palo Alto Networks، با جیم کرامر در 23 مه در Mad Money ظاهر شد تا در مورد مزایای هوش مصنوعی مولد برای امنیت سایبری صحبت کند.

او توضیح داد که اجرای این امر به طور قابل توجهی بهره وری را افزایش می دهد و به شرکت اجازه می دهد “در طی چند سال آینده بدون نیاز به مقیاس دهی متناسب کارکنان، دو برابر شود.”

این تحولات زمانی رخ داد که OpenAI خالق ChatGPT هشدار داد که “سیستم های AI در بیشتر زمینه ها از سطح مهارت متخصصان در طی 10 سال فراتر خواهند رفت” و خواستار افزایش نظارت دولت بر توسعه هوش مصنوعی شد.

در حالی که بسیاری در مورد از دست دادن مشاغل بالقوه به دلیل پیشرفت و پذیرش هوش مصنوعی ابراز نگرانی کردند، برخی دیگر خلاف این را استدلال کردند و گفتند که این فناوری می تواند مشاغل جدیدی را مشابه افراد از دست رفته ایجاد کند.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعا می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را تقویت کند؟
نویسنده: Ciaran Lyons

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید