دارایی های به روز شده بیت کوین (BTC) بلک راک فاش شد، محکم نگه دارید


در یک تحول خیره کننده، بزرگترین صندوق تامینی جهان، بلک راک، به سرعت 16361 بیت کوین چشمگیر را برای ETF بیت کوین خود که اخیراً فهرست شده است، جمع آوری کرد. iShares Bitcoin Trust (IBIT) در حال حاضر دارای ارزش بازار خیره کننده 707.43 میلیون دلاری است که آن را به یک بازیگر اصلی در عرصه ارزهای دیجیتال تبدیل کرده است.

دارایی های بیت کوین بلک راک که حتی از دارایی های قابل توجه تسلا هم پیشی گرفته اند، اکنون سومین دارایی بزرگ در میان شرکت های سهامی عام است که نشان دهنده موفقیت سریع ETF تازه راه اندازی شده است. قابل ذکر است که این دستاورد قابل توجه کمتر از یک هفته پس از شروع تاریخی ETF های بیت کوین نقطه ای در NASDAQ رخ داد.

به گفته اریک بالچوناس، تحلیلگر ارشد بلومبرگ، IBIT فعالیت بازار قابل توجهی را نشان داد. در روز سه‌شنبه، ۱۶ ژانویه، ETF از همه ۵۰۰ ETF جدید ۲۰۲۳ پیشی گرفت، که نشان‌دهنده افزایش علاقه و حجم معاملات پیرامون ابتکار ارز دیجیتال بلک‌راک است.

سیب گندیده

با این حال، این افزایش سریع دارایی های بیت کوین بلک راک بدون چالش نیست. جریان های مثبت ورودی به ETF با خروجی های صندوق Grayscale همزمان است. در تلاشی برای رسیدگی به مشکلات مالی، Grayscale 9000 بیت کوین معادل 385 میلیون دلار را برای انحلال به کوین بیس انتقال داد که بر فروش لحظه ای بیت کوین تأثیر گذاشت.

در حالی که Grayscale به مدیریت مقدار قابل توجهی از 617000 BTC ادامه می دهد، تأثیر پایدار این صندوق می تواند محدودیت هایی را برای بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کند. سرمایه گذارانی که به دنبال خروج از ETF هستند، می توانند فشار را بر فروش نقدی بیت کوین در کوین بیس تشدید کنند و لایه ای از پیچیدگی را به چشم انداز در حال تحول اضافه کنند.
نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید