بلک راک با تمرکز بر توکنیزاسیون، دور تامین مالی اوراق بهادار را پیشتاز می کند


غول مالی بلک راک مستقر در نیویورک که مجموعا 10 تریلیون دلار دارایی دارد، اخیرا پیشگام دور تأمین مالی برای شرکت توکن سازی دارایی های واقعی Securitize.

جوزف چالوم از BlackRock نیز بخشی از هیئت مدیره Securitize شد.

در اوایل سال جاری، شرکت تحت رهبری لری فینک با Securitize برای راه‌اندازی اولین صندوق توکن‌شده با بلاک چین اتریوم به نیروها پیوست.

پسندیدن گزارش شده توسط U.Todayفینک اخیراً در نامه سالانه خود به سرمایه گذاران اعلام کرده است که چیز بزرگ بعدی برای ارزهای دیجیتال رمزگذاری خواهد بود.

توکن سازی، یک اصطلاح جدید در صنعت مالی، به فرآیند تبدیل دارایی های دنیای واقعی به توکن های دیجیتالی تکه تکه شده با کمک بلاک چین اشاره دارد. چنین فناوری ظرفیت افزایش کارایی بازارهای سرمایه و همچنین افزایش دسترسی به آنها را دارد.

البته بلک راک در اوایل سال جاری با راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین که رکوردشکن بود، سر و صدای زیادی به پا کرد. با وجود کندی ورودی، صندوق همچنان به موفقیت فوق العاده ای دست می یابد.

اخیراً رابرت میچنیک، رئیس دارایی های دیجیتال بلک راک پذیرفته شده آنها اظهار داشتند که تقاضا برای اتریوم و سایر آلتکوین ها بسیار کم است و بنابراین بیت کوین همچنان تمرکز اصلی است.

با این حال، توکن‌سازی یکی دیگر از راه‌های امیدوارکننده برای BlackRock با توجه به حرکت‌های اخیر آن است. Chalom BlackRock اخیراً او به فورچون گفت بیان شد که سرمایه گذاری در Securitize نشان دهنده “گام دیگری” در استراتژی دارایی دیجیتال آنها است.

بلک راک به دور از تنها غول مالی است که روی توکن‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کند. نوامبر گذشته، غول بانکی آمریکایی JPMorgan پلتفرم توکن‌سازی خود را راه‌اندازی کرد.

در ماه آوریل، مؤسسه رتبه بندی اعتباری مودی گفت که رشد توکن سازی به توسعه بازارهای ثانویه مبتنی بر بلاک چین بستگی دارد.


نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید