مدیر عامل بلک راک: توکن FTX سقوط کرد، اما فناوری هنوز انقلابی است

مدیر عامل بلک راک: توکن FTX سقوط کرد، اما فناوری هنوز انقلابی است


مدیرعامل بلک راک علیرغم داشتن مشکلاتی در توکن های ایجاد شده توسط صرافی های متمرکز، توکن سازی اوراق بهادار را تکامل بعدی بازار مالی می داند.

مدیرعامل بلک راک، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی جهان، معتقد است که دلیل شکست FTX این است که توکن FTX (FTT) خود را ایجاد کرده است، که متمرکز است و بنابراین با “کل پایه چیستی رمزارز” در تضاد است.

لری فینک، که به عنوان رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری 8 میلیارد دلاری خدمت می کند، این اظهارات را در اجلاس Dealbook 2022 نیویورک تایمز در 30 نوامبر بیان کرد و افزود که اگرچه او معتقد است که این کاهش به دلیل توکن خود ساخته FTX بوده است. او افزود. . او معتقد است که ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین که از آن پشتیبانی می کند انقلابی خواهد بود.

لری فینک، مدیرعامل بلک راک در اجلاس DealBook 2022 سخنرانی می کند. منبع: نیویورک تایمز

توکن‌های صرافی متمرکز مانند بایننس کوین (BNB) و دیگر صرافی‌های Crypto.com Cronos (CRO) بیش از 57 میلیارد دلار در کل ارزش بازار کریپتو به ارزش 862 میلیارد دلار را شامل می‌شوند. فینک گفت که هنوز نسبت به این توکن‌ها و این که «بیشتر این شرکت‌ها تردید دارند [controlling the tokens] آنها در اطراف نخواهند بود

در مصاحبه بعدی با اندرو سورکین، خبرنگار نیویورک تایمز، فینک خاطرنشان کرد که در حالی که ETF ها را علت تکامل قبلی سرمایه گذاری می داند، او معتقد است که توکن سازی پشت سر آینده خواهد بود:

من معتقدم نسل بعدی بازارها، نسل بعدی اوراق بهادار، نمادسازی اوراق بهادار خواهد بود.»

او سپس برخی از مزایای بالقوه توکن‌سازی را توضیح داد و پیشنهاد کرد که اکوسیستم سرمایه‌گذاری را تغییر می‌دهد، زیرا «تسویه فوری» در دفترهای توزیع شده که به هر مالک و فروشنده اوراق بهادار نشان می‌دهند، به جای اعتماد به بانک‌ها امکان‌پذیر است.

«به معامله فوری فکر کنید [of] اوراق قرضه و سهام، بدون واسطه، ما کارمزدها را به طرز چشمگیری کاهش خواهیم داد.»

مربوط: Sam Bankman-Fried در مصاحبه زنده با کاهش FTX روبرو می شود

فینک اذعان کرد که بلک راک 24 میلیون دلار در FTX سرمایه گذاری کرده است، اما از گمانه زنی در مورد ادعاهایی مبنی بر اینکه آنها و سایر شرکت های سرمایه گذاری خطرپذیر مانند Sequoia Capital نتوانسته اند بررسی لازم را در مورد FTX انجام دهند، خودداری کرد.

«در این زمان، ما می‌توانیم قضاوت کنیم که به نظر می‌رسد برخی رفتارهای نامناسب با عواقب بزرگ وجود دارد. […] اگر به سکویاهای جهان نگاه کنید، آنها بازدهی باورنکردنی در یک دوره زمانی طولانی داشته اند، مطمئنم که آنها دقت لازم را به عمل آورده اند.”

بلک راک از سال 2020 یک سرمایه گذار فعال در صنعت کریپتو بوده است. آخرین حرکت آن در 3 نوامبر اعلام شد، زمانی که ناشر USD Coin (UDSC) Circle اعلام کرد که صندوق ذخیره خود را مدیریت خواهد کرد.

در همین حال، در 27 سپتامبر، راه اندازی یک ETF را اعلام کرد که به سرمایه گذاران امکان دسترسی به 35 شرکت مرتبط با بلاک چین را می دهد.


نویسنده: Luke Huigsloot

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉