نویسنده “Black Swan” Taleb مکانیسم هسته ای هوش مصنوعی ChatGPT را منفجر می کند


تصویر روی جلد از www.youtube.com گرفته شده است

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • Taleb و Ripple CTO از ChatGPT و AI به طور کلی انتقاد می کنند
  • هشدار مهم ChatGPT ادوارد اسنودن

نسیم نیکلاس طالب، آکادمیک و نویسنده کتاب‌های محبوبی مانند «قوی سیاه» و «ضدشکننده»، همچنان به انتقاد از محصول شاخص OpenAI، ChatGPT، ادامه می‌دهد.

او اساسا انتقاد خود از چت ربات هوش مصنوعی را در اوایل این ماه تکرار کرد. طالب تنها یکی از بسیاری از چهره های برجسته ای است که اخیراً از GhatGPT انتقاد کرده است.

Taleb و Ripple CTO از ChatGPT و AI به طور کلی انتقاد می کنند

Taleb از ChatGPT انتقاد می کند که گاهی اوقات پاسخ های معقولی به سوالات کاربران ارائه نمی دهد. در نظرات، نظرات کاربران متفاوت است. در حالی که برخی می گفتند که ChatGPT چیزی بیش از یک تولید کننده متن نیست، برخی دیگر شروع به پرسیدن از طالب کردند که چرا او مدام فقط ChatGPT را مورد انتقاد قرار می دهد و مثلاً از هوش مصنوعی Copilot مایکروسافت انتقاد نمی کند.

نویسنده «ضد شکننده» به این موضوع پاسخی نداد. اوایل امروز، دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل و یکی از سازندگان XRP Ledger نیز از حساب X برای انتقاد از هوش مصنوعی استفاده کرد.

با این حال، او به طور خاص از ChatGPT انتقاد نکرد. او به اشتراک گذاشت که Quora، یک پلتفرم آنلاین محبوب برای پرسیدن سؤال و دریافت پاسخ، به شدت تحت تأثیر هوش مصنوعی است. در اینجا چیزی است که شوارتز توییت کرد: “Quora کاملاً پر از مزخرفات رسمی تولید شده توسط هوش مصنوعی است.” Ripple CTO بعداً چندین نمونه از سؤالات ایجاد شده توسط هوش مصنوعی را از این پلتفرم به اشتراک گذاشت.

مرتبط با

هشدار مهم ChatGPT ادوارد اسنودن

ادوارد اسنودن، افشاگر معروف آمریکایی و تحلیلگر سابق آژانس امنیت ملی، نظرات خود را در مورد اقدام OpenAI در اوایل این ماه به اشتراک گذاشت. این شرکت از استخدام پل ناکاسون، رئیس سابق NSA خبر داد و او را به عضویت هیئت مدیره OpenAI منصوب کرد.

اسنودن به او هشدار داد که این ناامن می شود.

در این ماه، ایلان ماسک از اپل به دلیل اعلام توافق همکاری با OpenAI و ادغام ChatGPT در سطح iOS در همه دستگاه‌هایش انتقاد کرد. ماسک در توییتی نوشت که مجبور خواهد شد تمام دستگاه‌های ساخت اپل را از شرکت‌هایش ممنوع کند، از جمله ممنوعیت حمل بازدیدکنندگان به داخل. آنها باید هنگام ورود به ساختمان های اداری دستگاه های اپل خود را زمین بگذارند. غول فناوری معتقد است که ChatGPT داده های کاربر را برای ذخیره در سرورهای OpenAI برای استفاده غیرقانونی بیشتر جمع آوری می کند.


نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید