نسیم طالب، نویسنده «قوی سیاه» تصمیم سام بنکمن-فرید را اعلام کرد.


نویسنده معروف و کارشناس مالی، نسیم طالب، با تفسیر اخیر خود درباره حکم صادر شده به سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، توجه و جنجال گسترده ای را برانگیخته است.

طالب که به خاطر کتاب پرفروش خود “قوی سیاه” شناخته می شود، افکار خود را در شبکه های اجتماعی درباره حکم 25 ساله زندان بنکمن-فرید به دلیل کلاهبرداری به اشتراک گذاشت.

اظهارات طالب در پاسخ به اظهارات بنکمن-فرید مبنی بر ابراز تأسف از اقدامات وی، صمیمیت پشیمانی تاجر محکوم را با تردید عمیق مواجه کرد. بدون پرداختن مستقیم به جزئیات پرونده، اظهار نظر طالب به این نگرانی اشاره دارد که ممکن است بنکمن-فرید به جای قربانیان فعالیت های متقلبانه، بر وضعیت خود تمرکز کند.

محاکمه ای که در نوامبر 2023 با مجرم شناخته شدن بانکمن-فرید در هر هفت اتهام به پایان رسید، نشان داد که 8 میلیارد دلار کلاهبرداری از مشتریان FTX به دست آمده است. علیرغم شواهد ارائه شده توسط دادستان، بانکمن-فرید در طول دادگاه بی گناه خود را حفظ کرد.

سقوط FTX

FTX که زمانی 32 میلیارد دلار ارزش داشت و چهارمین صرافی بزرگ کریپتو در جهان بود، به دنبال گزارش های تحقیقاتی که وضعیت مالی نامطمئن خود را فاش می کرد، با آشفتگی مالی قابل توجهی روبرو شده است. این اعلامیه باعث مهاجرت گسترده سرمایه گذاران شد که در نهایت منجر به سقوط بازار سهام و اعلام ورشکستگی شد.

مشکلات حقوقی بانکمن-فرید در دسامبر 2022 آغاز شد، زمانی که وی به درخواست ایالات متحده در باهاما بازداشت شد. او ابتدا با قرار وثیقه سرسام آور 250 میلیون دلاری آزاد شد و متعاقباً بازداشت شد و پس از اتهاماتی مبنی بر دستکاری شاهدان، با صدور حکم دیروز به اوج خود رسید.


نویسنده: Gamza Khanzadaev

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید