«قوی سیاه» نویسنده نسیم طالب هشدار مهم ChatGPT را مطرح می کند


فهرست

  • انتقاد نسیم طالب از ChatGPT
  • ادوارد اسنودن هشدار می دهد که از ChatGPT استفاده نکنید

“قوی سیاه”، “ضد شکننده” و غیره نسیم نیکلاس طالب، یک دانشگاهی که همچنین نویسنده کتاب های محبوب و منتقد بیت کوین است، هشدار مهمی در مورد محصول پرچمدار OpenAI، ChatGPT صادر کرده است.

هشدار مشابهی توسط ادوارد اسنودن در روز جمعه صادر شد، اما پیام او بسیار قوی تر از پیام طالب بود.

انتقاد نسیم طالب از ChatGPT

طالب که متخصص در مدیریت ریسک و مالی است، همچنان با فن آوری های مدرن همراه شده و ایراداتی را در آنها پیدا می کند. یک منتقد بیت کوین که قبلاً حامی بیت کوین بود، اکنون نظرات خود را در مورد اختراع بحث برانگیز اخیر هوش مصنوعی و به طور خاص ربات ChatGPT ایجاد شده توسط OpenAI به اشتراک گذاشته است.

طالب با به اشتراک گذاشتن اسکرین شات گفتگوی خود با چت بات پشتیبانی شده از هوش مصنوعی، به نقطه ضعف این نرم افزار اشاره کرد و گفت: این نرم افزار نمی پذیرد که کاربران پاسخ برخی سوالات را ندانند.

در مورد خاص طالب، این زمانی بود که نویسنده از برنامه خواست تا نام لاتین قدیس ساسین، یکی از اولین شهدای مسیحی را که پس از اینکه امپراطور کنستانتین مسیحیت را به عنوان دین رسمی امپراتوری روم کرد، یکی از پدران کلیسا شد را به او بدهند.

اسکرین شات نشان می‌دهد که طالب به تمام پاسخ‌های ارائه‌شده توسط ChatGPT «نه» می‌گفت، اما نرم‌افزار به تولید انواع جدید در تلاش برای پاسخ به سؤال طالب ادامه داد.

نویسنده کتاب «قوی سیاه» در توییتی نوشت که ChatGPT در صورتی که کاربر پاسخ سؤال خود را نداند، حالت چت مزخرف دارد.

مرتبط با

ادوارد اسنودن هشدار می دهد که از ChatGPT استفاده نکنید

روز جمعه، ادوارد اسنودن، افشاگر و تحلیلگر سابق NSA، توییتی منتشر کرد که به شدت از ChatGPT ساخته OpenAI انتقاد کرد.

او به جامعه هشدار داد که هرگز از ChatGPT استفاده نکنند پس از انتشار اخباری مبنی بر اینکه OpenAI، پل ناکاسون، رئیس سابق NSA را به عضویت هیئت مدیره شرکت منصوب کرده است.

تقریباً پانزده سال پیش، زمانی که اسنودن یک افشاگر شد، فاش کرد که NSA مخفیانه به شرکت‌های فناوری خصوصی آمریکایی پول می‌دهد تا دسترسی به ارتباطات کاربران را به اشتراک بگذارند.

او خاطرنشان کرد که این بار OpenAI “کاملاً پوشانده شده است.” او انتصاب ناکاسونه را “خیانت عمدی و حساب شده به حقوق هر انسان روی زمین” خواند. او به جامعه X هشدار داد که هرگز از OpenAI یا هیچ یک از محصولات آن، از جمله ChatGPT استفاده نکنند.


نویسنده: Yuri Molchan

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید