شیرین کاری عجیب و غریب 600000 دلاری در بازاریابی مجسمه کریپتو ایلان ماسک شکست خورد


ایلان ماسک هیچ اظهارنظری در مورد یک یادبود عجیب بز به ارزش 600000 دلار که در آخر هفته به دفتر مرکزی تسلا تحویل داده شده است، ارائه نکرده است.

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، ظاهراً به یادبودی به شکل بز 600 هزار دلاری که به عنوان بخشی از یک شیرین کاری عجیب و غریب در بازاریابی ارزهای دیجیتال ایجاد شده است، کتف کرده است.

مجسمه فلزی 9 متری و 12000 پوندی ایلان ماسک که در 26 نوامبر به مقر تسلا در آستین تحویل داده شد، بخشی از یک نمایش تبلیغاتی توسط بنیانگذاران ممکوین Elon Goat Token (EGT) بود.

این مجسمه سر ایلان ماسک را بر روی بدن یک بز موشک سوار نشان می دهد. این مجسمه همچنین ماسک را می‌بیند که قلاده‌ای به گردن سگ دارد و ژتون Dogecoin (DOGE) به آن متصل است.

با توجه به وایت پیپر EGT، کل پروژه به گونه ای طراحی شده بود که قابل حمل باشد و به یک نیمه تریلر 50 فوتی برای حمل و نقل متصل شود. طرح مفهومی در لس آنجلس کشیده و رندر شده است.

بنیانگذاران EGT که خود را “Elon Super Fans” معرفی می کنند، در توضیحات پروژه در وب سایت خود گفتند که در تلاش هستند “کاری را انجام دهند که هیچ پروژه Crypto دیگری جرات انجام آن را نداشته است” تا به رسمیت شناخته شود و برای پروژه خود مشروعیت پیدا کند. از ماسک

متأسفانه برای EGT، یادبود 600000 دلاری ماسک، حداقل در توییتر، هیچ قدردانی عمومی را از آن خود نکرد.

با وجود این، هنوز هم در رسانه های اصلی، از جمله وال استریت ژورنال، بیزینس اینسایدر و واشنگتن پست، پوشش زیادی دارد.

تعداد زیادی توکن با مضمون مشک

اطلاعات زیادی در مورد EGT و هدف آن وجود ندارد، به غیر از راه اندازی آن در زنجیره هوشمند بایننس (BSC) در ژانویه 2022، و به دلیل طرح بازاریابی ماسک محور و فقدان مزایای برجسته در زمان راه اندازی مورد انتقاد قرار گرفته است. ارائه خود

این توکن همچنین یکی از بسیاری از توکن‌های با مضمون ایلان ماسک است که تلاش می‌کند از شهرت کارآفرین برای بازاریابی توکن خود سرمایه‌گذاری کند. دیگر توکن‌های با مضمون مشک عبارتند از Dogelon Mars (ELON)، spaceTwitterDoge و elonDogeTwit.

تا زمان نگارش، EGT 18400 دنبال کننده در توییتر دارد، در حالی که Coiningecko و Coinmarketcap هر دو EGT را فهرست می کنند، اما اطلاعاتی درباره ارزش بازار هر کدام ندارند. پس از تحویل مجسمه، قیمت آن برای لحظه ای افزایش یافت و به پایین ترین حد ماهانه رسید.

با توجه به وایت پیپر خود، EGT ادعا می کند که اکنون در تلاش است تا با انتقال قراردادهای هوشمند از BSC به بلاک چین اتریوم، سود واقعی در فضای مالی غیرمتمرکز (DeFi) به ارمغان بیاورد.

مربوط: زمان آن فرا رسیده است که طرفداران کریپتو از فرقه های شخصیتی حمایت نکنند

دموهای سطح بالا در طول سال ها روشی محبوب برای پروژه های رمزنگاری بوده است.

در سال 2018، شبکه اجتماعی اوکراینی ASKfm با انداختن کیف پولی با 500000 سکه بر روی قله اورست، مرتفع‌ترین کوه جهان از سطح دریا، یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) راه‌اندازی کرد.

در آن زمان، ASKfm سکه های موجود در کیف پول را 50000 دلار محاسبه کرد. این مبلغی است که با تخمین ارزش آنها پس از پیش فروش و راه اندازی ICO محاسبه می شود.

نمایش دیگری در سال 2018 شاهد بود که وونگ چینگ کیت، صاحب وب‌سایت Epoch Cryptocurrency، یک عرشه پول نقد از پشت بامی در شام شویی پو، هنگ کنگ پرتاب کرد تا مسابقه‌ای را تبلیغ کند که در آن شرکت‌کنندگان ظاهراً می‌توانستند جوایز نقدی بزرگی برنده شوند.

اخیراً، راهول ادوانی، مدیر سیاست گذاری ریپل APAC، استدلال کرد که ارزهای دیجیتال باید از «چرخه‌های تبلیغاتی» فاصله بگیرند و به سمت «ارائه منافع واقعی» حرکت کنند.

او توضیح داد که سقوط FTX باعث می‌شود تنظیم‌کننده‌ها و دولت‌ها مقررات ارزهای دیجیتال را بسیار دقیق‌تر بررسی کنند.
نویسنده: Stephen Katte

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید