بیت‌وایز برنامه ETF بیت‌کوین و اتریوم را حذف می‌کند


Bitwise یکی از تعدادی از مدیران دارایی بود که به دنبال راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت‌کوین در بازارهای ایالات متحده بود.

در نتیجه این رویداد غیرمنتظره، Bitwise درخواست کرده است که برنامه Ethereum Futures Contracts (ETF) خود را که برای اولین بار در 3 آگوست در کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ثبت کرده بود، برداشت کند.

با افزایش احساسات بازار پس از پیروزی Grayscale در SEC، به نظر می رسد Bitwise با احتیاط استراتژی خود را مجددا ارزیابی می کند. عقب نشینی به طور غیرمنتظره ای برای استراتژی ارزش بازار بیت کوین و اتریوم رخ داد. با این حال، این برنامه شامل اظهارات زیر است: “صندوق با هدف ارائه قدردانی سرمایه به سرمایه گذاران است. هیچ اطمینانی وجود ندارد که صندوق به هدف سرمایه گذاری خود دست یابد.»

با توجه به اینکه مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه گذاری Bitwise، اخیراً در مصاحبه ای با بلومبرگ استدلال کرد که تمام ETF ها باید توسط SEC تأیید شوند، زمان درخواست انصراف عجیب به نظر می رسد. هدف ETF سرمایه‌گذاری در قراردادهای آتی بیت‌کوین یا قراردادهای آتی اتریوم است که براساس ارزش نسبی بازار تعیین می‌شود. Bitwise همچنین با ProShares همکاری کرده است تا یک ETF دیگر راه اندازی کند.

شرکت مدیریت دارایی در بیانیه برداشت خود به سادگی گفت:

“تراست دیگر قصد بررسی اثربخشی صندوق را ندارد و هیچگونه اوراق بهاداری از صندوق طبق اصلاحیه پس از اجرا در بیانیه ثبت تراست مندرج در بالا فروخته نشده یا نخواهد بود.”

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تصمیم خود را در مورد برنامه های صندوق قابل معامله بیت کوین (BTC) توسط WisdomTree، Invesco Galaxy، Valkyrie، VanEck، BlackRock، Bitwise و Fidelity به تعویق انداخته است. طبق پرونده SEC مورخ 31 آگوست، کمیسیون دوره طولانی تری را برای WisdomTree، VanEck، Invesco Galaxy، Bitwise و Valkyrie تعیین کرده است تا برنامه های نقدی بیت کوین ETF پیشنهاد شده توسط Wise Origin Bitcoin Trust و همچنین Fidelity را بررسی کنند. ETF بیت کوین بلک راک. ضرب‌الاجل‌های بعدی برای SEC اواسط اکتبر است، اما این مهلت‌ها همچنین می‌توانند تا مهلت‌های سوم SEC در ژانویه یا تاریخ‌های تصمیم نهایی احتمالی در مارس، آوریل و می سال آینده به تعویق بیفتند.

Bitwise یکی از اولین شرکت های مدیریت دارایی بود که برای محصولات بیت کوین ETF به SEC پرونده داد. در ژانویه 2019 بایگانی در رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده، یک ETF با پشتوانه BTC را پیشنهاد کرد که شاخص کل بازده بیت کوین بیت‌ویز را ردیابی می‌کند، که بر اساس ارزش بیت‌کوین از تراکنش‌های BTC در صرافی‌ها محاسبه می‌شود.

مرتبط با: SEC تصمیم گیری در مورد 6 برنامه ETF بیت کوین را به تاخیر انداخت

پیشنهاد شده است که ETF بیت کوین پیشنهادی این شرکت، داده های بازار را از تعدادی صرافی ارزهای دیجیتال در تلاش برای ارائه یک نمایش قابل اعتماد از بازارهای ارزهای دیجیتال گسترده تر، می گیرد. این شرکت همچنین از متولیان شخص ثالث برای نگهداری فیزیکی بیت کوین می خواهد.

این اولین بار نیست که Bitwise اخیراً از آن خارج می شود. در اوایل سال جاری، آنها درخواستی را برای ETF استراتژی اتریوم ارسال کردند که برای سرمایه گذاری در معاملات آتی اتریوم قبلی و عقب طراحی شده است. اما مدیر دارایی تنها یک هفته پس از ارسال درخواست، این ETF را پس گرفت.

مجله: SEC می گوید پرونده های ETF کافی نیست، بایننس شریک یورو را از دست داد و اخبار دیگر: Hodler’s Digest، 25 ژوئن – 1 ژوئیه


نویسنده: Amaka Nwaokocha

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید