Bitpanda دارای مجوز کریپتو در آلمان است و ادعا می کند که اولین پلتفرم سرمایه گذاری ارز دیجیتال “خرده فروشی اروپایی” است که این کار را انجام می دهد.


سایر مجوزها شامل سه پلت فرم سرمایه گذاری نهادی اروپایی و یک پلت فرم خرده فروشی مستقر در ایالات متحده است.

در یک پست رسمی وبلاگ، Bitpanda اعلام کرد که مجوز نگهداری رمزارز را از مرجع مالی آلمان BaFin دریافت کرده است.

پس از دریافت این مجوز، صرافی ارز دیجیتال مستقر در اتریش اکنون می تواند خدمات خود را به صورت قانونی برای ساکنان آلمان بازاریابی کند. Bitpanda همچنین ادعا کرد که اولین صرافی خرده‌فروشی ارز دیجیتال مستقر در اروپا است که به این امتیاز دست یافته است.

فروپاشی صرافی رمزنگاری FTX باعث بررسی بیشتر صرافی های رمزنگاری غیرقانونی شده است که خارج از حوزه قضایی یک کشور فعالیت می کنند. به همین دلیل است که بسیاری از صرافی ها سعی می کنند در چندین کشور مجوز بگیرند تا ثابت کنند که قانونی هستند. این آخرین مجوز به لیست کشورهایی اضافه می شود که Bitpanda به طور رسمی تحت نظارت است، از جمله اتریش، انگلستان، ایتالیا، جمهوری چک، اسپانیا، سوئد و فرانسه.

پیش از این، این مجوز توسط چهار شرکت دیگر مرتبط با ارزهای دیجیتال به دست آمده بود: Coinbase، Kapilendo، Tangany و Upvest. سه مورد آخر برای سرمایه گذاران نهادی جذاب است. Coinbase مستقر در ایالات متحده یک پلت فرم سرمایه گذاری خرده فروشی است. Bitpanda ادعا می کند که اولین پلتفرم ارز دیجیتال خرده فروشی “اروپایی” است که مجوز را دریافت کرده است زیرا در اتریش مستقر است.

اریک دموت، مدیرعامل Bitpanda به Cointelegraph گفت که این مجوز “نتیجه ماه ها تلاش سخت کل تیم Bitpanda است.” او اظهار داشت که این شرکت اکنون می تواند ثابت کند که نگهبان صادق و قابل اعتماد دارایی های رمزنگاری برای مشتریان آلمانی خود است:

ما می‌توانیم و ثابت خواهیم کرد که در مورد Bitpanda که امنیت مشتری را اولویت اصلی ما می‌کند، جدی هستیم. […] گرفتن مجوز می تواند به تنهایی دشوار باشد، اما ما کاملا متعهد به ادامه این مسیر هستیم زیرا این تنها کار درست است.

موضوع نحوه صدور مجوز و تنظیم مبادلات رمزنگاری از زمان فروپاشی FTX موضوع داغ بوده است. جان کانلیف، معاون بانک انگلستان اعلام کرده است که BoE قصد دارد یک “جعبه ایمنی نظارتی” ایجاد کند تا راه‌های تنظیم موثر مبادلات را بررسی کند و سنای ایالات متحده در حال راه‌اندازی جلسه استماع برای بررسی نحوه تنظیم موثر مبادلات رمزنگاری است.

اریک دموت از Bitpanda در ابتدا نظراتی را به زبان آلمانی برای Veronika Rinecker از Cointelegraph ارائه کرد و قبلاً در یک مقاله آلمانی در مورد این موضوع منتشر شده بود.


نویسنده: Tom Blackstone

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید