صرافی رمزارز BitPanda در نروژ به عنوان بخشی از پیشنهاد توسعه اروپا مجوز دریافت می کند


BitPanda در حال حاضر در اتریش، آلمان، فرانسه، جمهوری چک و سوئد مجوز دارد.

BitPanda مستقر در وین، یکی از بزرگترین صرافی های ارز دیجیتال اروپا، به یکی از اولین نهادهای خارجی تبدیل شده است که مجوز ارائه خدمات ادعاهای مجازی را در نروژ دریافت کرده است. اعلامیه در 19 اکتبر در حساب رسمی X (توئیتر سابق) شرکت وارد شد.

BitPanda در تعدادی از حوزه های قضایی اروپایی از جمله اتریش، آلمان، فرانسه، جمهوری چک و سوئد مجوز دارد. به گفته Lukas Enzersdorfer-Konrad معاون مدیر عامل Bitpanda، این ثبت گام دیگری در گسترش شرکت در اروپا است:

واضح است که ما به یک پلتفرم سرمایه گذاری در اروپا نیاز داریم که بتوانیم به آن اعتماد کنیم. در Bitpanda، ما تصمیم گرفتیم که آن پلتفرم باشیم. در 12 ماه گذشته، ما تنها ارائه دهنده اروپایی دارای مجوز در آلمان، سوئد و نروژ بوده ایم. ما اکنون بیش از 4 میلیون کاربر داریم و ما به موسسات مالی پیشرو اروپا و نئوبانک ها امکان ارائه دارایی های دیجیتال را می دهیم.

نروژ، که اتحادیه اروپا را در ماه مه 2023 ترک کرد، نشان داده است که ممکن است راه خود را در مورد مقررات دارایی های رمزنگاری پیش برود. بانک مرکزی این کشور در گزارش سالانه خود خاطرنشان کرد که مقررات آینده بازارهای دارایی رمزنگاری پان اتحادیه اروپا (MiCA) “ممکن است تمام نیازهای نظارتی ارزهای دیجیتال را برآورده نکند.”

مرتبط با: امارات امارات منطقه آزاد جدیدی را برای دارایی های دیجیتال، Web3 و AI راه اندازی کرد

در همین حال، برخی از صرافی‌های بزرگ ارز دیجیتال به مبارزه با تنظیم‌کننده‌های اروپایی ادامه می‌دهند. در ماه سپتامبر، جمینی مستقر در نیویورک تصمیم گرفت هلند را به این دلیل که نمی تواند الزامات نظارتی را برآورده کند، ترک کند. مشکلات به حوزه قضایی اتحادیه اروپا محدود نمی شود. تنظیم‌کننده بازارهای مالی بریتانیا، سازمان رفتار مالی (FCA)، اخیراً 143 نهاد جدید را به فهرست هشدار ارائه‌کنندگان دارایی‌های ثبت‌نشده خود اضافه کرده است.

مجله: اتریوم در حال ذخیره سازی مجدد است. نوآوری بلاک چین یا خانه کارت خطرناک؟
نویسنده: David Attlee

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید