BitCulture: هنرهای زیبا، موسیقی هوش مصنوعی، پادکست + نقد کتاب در Solana


چرخش یونیورسال در موسیقی هوش مصنوعی، سرپرست سابق MOMA، آیس کیوب، Edge پادکست NFT + Crypto Titans، که هنرهای زیبا را در Solana جمع آوری می کند، راضی نمی کند.

BitCulture هنر، فرهنگ، موسیقی و رسانه ها را در بلاک چین و Web3 بررسی می کند.

هنرهای زیبا در بلاک چین

هیلی کارن، متصدی ارشد Exchange.art، از برخی از مؤسسات هنری پیشرو جهان به Web3 آمده است و می گوید سولانا لذت کار با 14000 هنرمند در بازار هنرهای زیبا را افزایش می دهد.

هیلی کارن، سرپرست ارشد Exchange.arts
هیلی کارن، سرپرست ارشد Exchange.art (شامل)

من قدردانی جدیدی از هنر پیکسل، وکسل‌ها و چیزهایی دارم که واقعاً در این زمینه منحصر به فرد هستند. دیدن تفاوت بین آنچه دو سال پیش بیشتر به آن علاقه داشتم و آنچه اکنون بیشتر به آن علاقه داشتم، بسیار جذاب بود.

کارن، متصدی سابق موزه هنرهای مدرن در نیویورک و مجموعه پگی گوگنهایم در ونیز، می‌گوید که نقش او همیشه مجرای بین هنرمندان معاصر و سایر نقاط جهان بوده است. در حال حاضر حتی بیشتر از آن که هنرمندان سنتی را به فضایی متصل می کند که از بلاک چین، NFT و هوش مصنوعی استفاده می کند.

هنر دیجیتال و هنر سنتی به طور فزاینده ای با هم حرکت می کنند. او می گوید که این یک فشار بزرگ برای ما در Exchange.art است، اما هنوز تفاوت هایی وجود دارد.

به نوعی تعصب نسبت به بلاک چین وجود دارد و من فکر می کنم کمی سوء تفاهم است.

او می‌گوید که اغلب کلکسیونرها از اینکه بلاک چین می‌تواند به عنوان یک منبع استفاده شود، بی‌اطلاع هستند و هنرمندان از این که NFT‌ها را می‌توان برای جمع‌آوری حق امتیاز در هر بار فروش یک قطعه برنامه‌ریزی کرد.

او می گوید که برخی هنجارهای تثبیت شده در دنیای هنر را تغییر داده است که به هنرمندان مالکیت کافی بر آثارشان نمی داد.

من سعی می کنم به افراد حاضر در کشتی، هنرمندان یا مجموعه داران آثار هنری سنتی کمک کنم. می دانید، این یک فرآیند است، درک اینکه رمزارز چیست، درک اینکه کیف پول چیست.

در دنیای هنر سنتی، گالری ها دروازه بان هستند. برای اینکه هنرمندان بتوانند آثار خود را به فروش برسانند، گالری ها باید آنها را در معرض دید خریداران قرار دهند و در ازای آن تا 50 درصد پورسانت دریافت کنند.

NFTها جایگزین این نگهبان‌ها می‌شوند و کنترل را به مجریان باز می‌گردانند.

این یک تغییر بزرگ از نظر تسلط و انتقال آن به هنرمندان است. همچنین مسئولیت بسیار بیشتری را بر عهده آنها می گذارد تا کسب و کار خود را بازاریابی کنند، صحبت کنند و به طور مداوم کسب و کار خود را ارائه دهند.”

طراحی Lisanne Hack
ترکیب ویژگی های هنر فیزیکی (Lisanne Hack, Aspire, 2022)

کارن نقش فعلی‌اش را به‌عنوان صدایی برای هنرمندان می‌بیند تا در نظر بگیرند که یک سریال چگونه باید ارائه شود و چند، چند بار و به چه ترتیبی باید در جهان پخش شود.

یکی از چنین هنرمندانی که کارن برجسته کرده است، Lisanne Haack و سریال Synergy او (تصویر سمت چپ) است. هاک نقاش دیجیتالی است که آثاری را به سبک نقاشی رنگ روغن در کنار زغال چوب و پاستل خلق می کند.

کارن توضیح می‌دهد که یک انحراف شگفت‌انگیز از هنر فیزیکی، بافت تکیه‌گاه بین بوم و کاغذ را تغییر می‌دهد و اضافه می‌کند که ابزارهای دیجیتال به هاک اجازه می‌دهند تا برش، چسباندن، کار مجدد و تکرار بخش‌ها را برای خلق آثار هنری دیجیتالی زیبا انجام دهد.

روندهای نوظهور در این زمینه شامل هنرمندانی است که با برنامه‌های هوش مصنوعی مختلف کار می‌کنند و آن را در فرآیندهای خلاقانه خود وارد می‌کنند، سپس خودشان را به گونه‌ای پیش می‌برند که قبلاً نداشته‌اند.

او همچنین اشاره می کند که هنر مفهومی مستقیماً روی بلاک چین قرار می گیرد و تصویرسازی به عنوان یک هنر زیبا ظاهر می شود.

بالاخره حقش را در این زمینه داده است. تماشای این هنر و کسب اطلاعات بیشتر در مورد این هنر که سابقه ای طولانی دارد و در دنیای هنر سنتی به عنوان یک هنر زیبا به حساب نمی آید بسیار جذاب بود.

موزیسین ها علیه هوش مصنوعی

هوش مصنوعی با توانایی خود در ایجاد و ریمیکس آثار “جدید” بر اساس هنرمندان موجود، در سراسر جهان غوغا می کند. موزیسین ها و لیبل های بزرگ در این مورد موضع گیری های متفاوتی اتخاذ کرده اند.

گریمز، نوازنده رقص/الکترونیک، پیشگامی بود که پیشنهاد داد 50 درصد از حق امتیاز را با هر آهنگ موفقی که توسط هوش مصنوعی تولید شده بود، با استفاده از صدای خودش تقسیم کند. او گفت که فیوز شدن با یک ماشین را جالب می‌داند و طرفدار منبع باز و ریشه‌کن کردن حق چاپ همه هنرها بود.

اما آیس کیوب خواننده رپ که در اواخر دهه 80 با NWA به شهرت رسید، در مصاحبه اخیر خود گفت که از هر کسی که آهنگ های هوش مصنوعی شبیه صدای او را تولید کند و هر پلتفرمی که این آهنگ را ارائه دهد شکایت خواهد کرد.

مثل یک نمونه. هیچ کس نمی تواند صدای اصلی شما را بگیرد و بدون پرداخت پول جایگزین کند. فکر می کنم هوش مصنوعی شیطانی است، فکر می کنم هوش مصنوعی با واکنش افراد ارگانیک مواجه خواهد شد.

گروه موسیقی یونیورسال به سرویس‌های پخش معروفی مانند Spotify دستور داده است تا آموزش هوش مصنوعی را بر روی محتوای برچسب‌ها ممنوع کنند. اما هفته گذشته، این برچسب نشان داد که در صورت استفاده صحیح، مخالف فناوری نیست و همکاری با اپلیکیشن صوتی سلامتی Endel را برای ایجاد موسیقی اخلاقی هوش مصنوعی که به حقوق هنرمندان احترام می‌گذارد، اعلام کرد.

هنرمندان UMG از فناوری هوش مصنوعی Endels برای ایجاد مناظر صوتی مبتنی بر علم استفاده خواهند کرد که برای افزایش رفاه شنوندگان طراحی شده اند، از جمله موسیقی جدید و نسخه های جدید موسیقی کاتالوگ.

همچنین بخوانید
هفته هنر

آشغال‌های غیرقابل تغییر: هنر رمزنگاری بحث‌های مربوط به سانسور و معنا را بازبینی می‌کند

امکانات

E برای استونی: چگونه بومیان دیجیتال طرحی را برای کشور بلاک چین ایجاد می کنند

ما در UMG به پتانسیل باورنکردنی هوش مصنوعی اخلاقی به عنوان ابزاری برای حمایت و افزایش خلاقیت هنرمندان، شرکت‌های ضبط و ترانه سرایان خود اعتقاد داریم. نوآوری.”

آیا این یک چراغ سبز محتاطانه برای سازندگان هوش مصنوعی یکی از قوی ترین بازیگران صنعت موسیقی است؟

به روز باشید:

`بنیاد Web3 با جشنواره موسیقی سابق شریک است

در 31 می، بنیاد Web3 پشت بلاک چین پولکادوت، همکاری جدیدی با Primavera Pro برای ایجاد اولین اجلاس موسیقی Web3 در ماه ژوئن امسال در مادرید اعلام کرد. Primavera Pro به دلیل سازماندهی برخی از بزرگترین جشنواره های اسپانیا که صدها هزار نفر در آن شرکت می کنند، شناخته شده است. تمرکز این کنفرانس بر روی فناوری بلاک چین، رویدادهای تجربی و بحث در مورد آینده موسیقی در عصر دیجیتال است.

دی جی آگوریا 100% حق امتیاز ضبط را به دارندگان NFT می دهد

دی جی فرانسوی آگوریا ورود خود را به صحنه NFT از طریق پلتفرم موسیقی NFT Bolero اعلام کرد. آگوریا اعلام کرد که طرفدارانی که موسیقی خود را به عنوان NFT جمع‌آوری می‌کنند، 100 درصد حق امتیاز خود را دوباره بین آنها توزیع می‌کنند. او گفت که زمان آن فرا رسیده است که به طرفداران پاسخ بدهم، و او آن را فرصتی صمیمانه و مشروع برای شرکای سنتی من می داند که وارد اکوسیستم ما شوند.

میم مرموز ایلان در مورد هوش مصنوعی

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، رابطه عشق و نفرت با هوش مصنوعی دارد. او ضمن کمک به ساخت OpenAI، ایجاد ارتشی از روبات‌ها و خرید پردازنده‌های گرافیکی برای ساخت ابزار هوش مصنوعی سازنده خود، درباره قابلیت‌های مخرب آن نیز هشدار داد. هفته گذشته، این میلیاردر یک میم رمزآلود در توییتر در مورد افرادی که وارد قلمرو هوش مصنوعی می‌شوند منتشر کرد و از افراد معمولی به زامبی‌هایی شبیه جسد تبدیل شدند.

بررسی پادکست: Edge of NFT

پادکست Edge of NFT تلاقی فناوری‌ها و فرهنگ در حال ظهور را بررسی می‌کند و همه چیز را از هنر گرفته تا بازی و انیمیشن را بررسی می‌کند.

حد NFT
لبه لوگوی پادکست NFT.

این برنامه که توسط Eathan Janney، Jeff Kelley و Josh Kriger میزبانی شد، سال گذشته بیش از 100000 شنونده را به خود اختصاص داد که توسط سه کارشناس صنعت و یکی از بنیانگذاران شرکت مشاوره Web3 MainChain Venture میزبانی شد.

این پادکست فراتر از فناوری است و به عنصر انسانی چگونگی تغییر NFT ها در نحوه تعامل ما با جوامع و صنایع می پردازد. هر برنامه، که 30 تا 60 دقیقه طول می کشد، دارای یک مصاحبه با مهمان است و موضوعاتی مانند ایجاد بازی های Web3 بهتر، اهمیت فرهنگ و حق چاپ Web3 و حتی برداشت مالیات از دست رفته NFTs را بررسی می کند.

همچنین بخوانید: 10 هنرمند برتر رمزارز تروور جونز در مورد ثروتمند شدن، درست کردن و دوباره ثروتمند شدن: خالق NFT

مهمانان معروفی که آنها در این برنامه میزبانی می کنند عبارتند از موسس و دی جی استیو آئوکی Dim Mak، سباستین بورگت بنیانگذار The Sandbox، گری واینرچوک خالق VeeFriends و مارتا بلچر رئیس بنیاد Filecoin. مجریان همچنین به طور مرتب به رویدادهای برجسته مانند Consensus و ETHDenver سفر می‌کنند تا مصاحبه‌شوندگان را مدیریت کنند و به شنوندگان کمک کنند تا رویداد را بچشند.

در قسمت هفته گذشته موضوعی را مطرح کردند فعالیت گالری هنری کریستیز در نیویورک مجموعه‌ای از آثار هنری پرکار 152 قطعه‌ای از تک‌پرینت‌های فیزیکی با دست طراحی شده همراه با NFT را در خود جای داده است.

نقد و بررسی کتاب: کریپتو تایتان هابا مارکوس تیلن

کریپتو تایتان ها
Crypto Titans در ماه مه راه اندازی شد.

این کتاب 405 صفحه ای اکنون منتشر شده است که چگونه تریلیون ها ساخته شده و میلیاردها دلار در بازارهای رمزنگاری شده از دست رفته است. کریپتو تایتان ها این داستان 15 سال گذشته صنعت ارزهای دیجیتال، از انتشار وایت پیپر بیت کوین ساتوشی ناکاموتو در سال 2008 تا بحران جاری بانکی و سرکوب ارزهای دیجیتال در ایالات متحده در سال 2023 را نشان می دهد.

خیلی بیشتر از یک قرار کریپتو تایتان ها ارتباط متقابل همه و همه چیز را در کریپتو نشان می دهد. چگونه اقدامات نظارتی در یک کشور منجر به رونق گسترده ارزهای دیجیتال در کشور دیگر شد. اینجا جایی است که برخی از امپراتوری های رمزنگاری تاسیس شدند و برخی دیگر در عرض چند روز به ویرانه تبدیل شدند.

اگر هنوز به دنبال خواندن جذاب روی لبه صندلی خود هستید، ممکن است بخواهید به داستان تخیلی بچسبید. این کتاب در واقع بر عینی بودن و واقعی بودن با ارجاعات فراوان به boot:631 تمرکز دارد.

این بدان معناست که مگر اینکه اهل تاریخ باشید، فقط صحبت در مورد حقایق می تواند کمی خشک شود. این کتاب با فصل‌ها و فصل‌های زیادی این موضوع را حل می‌کند، به این معنی که می‌توانید به راحتی وارد و خارج شوید و با ذهنی تازه آن را پس بگیرید.

حتی یک نمایه کوچک مفید در پشت آن وجود دارد تا در صورت تمایل به یک تجدید سریع در یک شرکت یا شخص خاص. سام بنکمن-فرید 68 بار ذکر شده است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار، 41.

این کتاب برای هر کسی که به تاریخچه رمزنگاری علاقه دارد عالی است. در حالی که درک اولیه مطمئنا کمک می کند، خوانندگان برای لذت بردن از آن نیازی به آشنایی با رمزارز یا زبان مالی ندارند.

الگوهای رفتاری برای جاده:
نویسنده: Savannah Fortis

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید