بزرگترین سهامدار Bithumb پس از اتهامات اختلاس مرده پیدا شد

بزرگترین سهامدار Bithumb پس از اتهامات اختلاس مرده پیدا شد


آقای پارک مو در پی تحقیقاتی که علیه او به اتهام اختلاس و دستکاری در قیمت سهام آغاز شد، مرده پیدا شد.

پارک مو، نایب رئیس Vidente، بزرگترین سهامدار صرافی ارز دیجیتال Bithumb کره جنوبی، گزارش شده است که جسد در ساعت 4 صبح روز 30 دسامبر در خارج از خانه خود پیدا شد.

آقای مو قبل از مرگش به عنوان مظنون اصلی در تحقیقاتی که توسط دادستان های کره جنوبی به اتهام دخالت در اختلاس وجوه و دستکاری قیمت سهام در شرکت های مرتبط با Bithumb آغاز شد، معرفی شد.

در اکتبر 2021، بخش تحقیقات مالی دفتر دادستانی ناحیه جنوبی سئول تحقیقاتی را در مورد اتهامات علیه آقای پارک مو آغاز کرد که منجر به توقیف شرکت‌های مرتبط با Bithumb مانند Vident، Inbiogen، و Bucket Studio شد.

Vident، یک شرکت فهرست شده در KOSDAQ، به عنوان بزرگترین سهامدار Bithumb شناخته می شود و 34.22 درصد از سهام صرافی ارزهای دیجیتال را در اختیار دارد.

احتمال می رود که آقای مو به دلیل ماهیت اتهامات وارده به او جان خود را از دست داده باشد.

مطالب مرتبط: تیانتیان اوسدر، یکی از بنیانگذاران گروه آمبر، در سن 30 سالگی درگذشت.

در سه ماه گذشته، تعداد مرگ و میر در جامعه ارزهای دیجیتال قابل توجه بوده است.

در 1 نوامبر، کوین تلگراف گزارش داد که نیکولای موشگیان، یکی از بنیانگذاران پلتفرم وام دهی ارزهای دیجیتال MakerDAO و استیبل کوین غیرمتمرکز دای (DAI)، در سن 29 سالگی در پورتوریکو مرده پیدا شد.

تیانتیان یوزردر (Tiantian Userder) که به نام «TT» هم شناخته می‌شود، یکی از بنیان‌گذاران گروه آمبر، در 23 نوامبر در 30 سالگی به طور غیرمنتظره‌ای در خواب درگذشت و همسر و پسری از خود به جای گذاشت.

میلیاردر روسی ویاچسلاو تاران، رئیس گروه لیبرتکس و بنیانگذار فارکس کلاب نیز در 25 نوامبر در فرانسه در مسیر لوزان سوئیس به موناکو در یک سانحه سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد. او 53 سال داشت.
نویسنده: Judith BannermanQuist

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉