دادگاه کره جنوبی Bithumb را به پرداخت غرامت کاهش یافته به سرمایه گذاران محکوم کرد

دادگاه کره جنوبی Bithumb را به پرداخت غرامت کاهش یافته به سرمایه گذاران محکوم کرد


یک حکم دادگاه محلی منجر به این شد که Bithumb کمی بیش از 200000 دلار به 132 سرمایه گذار که علیه صرافی ارز دیجیتال شکایت کرده بودند، پرداخت کرد.

حماسه جاری صرافی ارز دیجیتال Bithumb کره جنوبی، این بار با تصمیمات دادگاه های محلی ادامه دارد.

در 13 ژانویه، دادگاه عالی کره جنوبی تصمیم خود را مبنی بر اینکه صرافی باید به سرمایه گذاران برای وقفه 1.5 ساعته در 12 نوامبر 2017 غرامت بدهد، نهایی کرد. به گفته یک منبع خبری محلی، زیان‌ها معادل 202400 دلار – یا 251.4 میلیون دلار به ارز منطقه‌ای به دست آورده است.

در ابتدا، یک منطقه علیه سرمایه گذاران حکم می کرد، اما بعداً شکست خورد. تصمیم نهایی دادگاه عالی به 132 سرمایه گذار دستور داد تا خسارت هایی از 6 تا نزدیک به 6400 دلار پرداخت شود.

در رای نهایی دادگاه آمده است:

بار یا هزینه خرابی های تکنولوژیکی باید بر عهده اپراتور خدمات باشد، نه اپراتور خدمات. [the] کاربران خدماتی که برای خدمات کمیسیون پرداخت می کنند.”

Bithumb بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال کشور است. این قطعی موقت پس از آن اتفاق افتاد که میانگین مقدار سفارش در ساعت به طور ناگهانی دو برابر شد و جریان تراکنش‌ها شلوغ شد.

سرمایه‌گذارانی که به دنبال غرامت هستند، ادعا کردند که ارزهای رمزپایه مانند بیت‌کوین کش (BCH) و اتریوم کلاسیک (ETC) در طول این قطعی افت شدیدی متحمل شدند.

مربوط: دادگاه کره جنوبی 92 میلیون دلار از دارایی های مربوط به توکن های Terra را مسدود کرد

قبل از این تصمیم، Bithumb از نزدیک توسط مقامات محلی تحت نظر بود. به دنبال تحقیقات درباره رئیس سابق بورس و مرگ ناگهانی یکی از بزرگترین سهامداران آن در پی ادعای اختلاس، اکنون Bithumb توسط رگولاتورها مورد بررسی قرار گرفته است.

این تحقیق یک “تحقیق مالیاتی ویژه” است که توسط سرویس مالیاتی کشور (NTS) انجام شده است. مقامات در حال بررسی احتمالات فرار مالیاتی هستند و در 10 ژانویه به دفتر مرکزی Bithumb حمله کردند.

به نظر می‌رسد که قانون‌گذاران در کره جنوبی بر صحنه رمزنگاری محلی فشار وارد می‌کنند. در نوامبر 2022، این کشور تحقیقاتی را در مورد صرافی‌های ارزهای دیجیتال برای فهرست کردن توکن‌های محلی آغاز کرد.

پس از رسوایی FTX، شهر بوسان کره جنوبی اعلام کرد که صرافی های رمزنگاری جهانی را از برنامه های خود برای پیوستن به صرافی های دیجیتال شخص ثالث حذف می کند.


نویسنده: Savannah Fortis

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉