Bitfarms سعی می کند تسهیلات اعتباری را با BlockFi جایگزین کند، زیرا بازار نزولی دارد

Bitfarms سعی می کند تسهیلات اعتباری را با BlockFi جایگزین کند، زیرا بازار نزولی دارد


به گفته جف لوکاس CFO، “در طول سال 2022، Bitfarms شروع به برداشتن گام های فعال برای افزایش انعطاف پذیری مالی و کاهش بدهی ها و تعهدات هزینه های سرمایه ای کرد.”

شرکت استخراج بیت کوین (BTC) Bitfarms اعلام کرده است که قصد دارد قرارداد وام موجود را با BlockFi جایگزین کند – اقدامی که شرکت می گوید بدهی آن را در میان بازار نزولی کاهش می دهد.

در 13 ژانویه، Bitfarm اعلام کرد که Bitfarm در حال کار با طلبکاران برای اصلاح قرارداد وام برای Backbone Mining Solutions یا BMS است که مالک و اداره کننده یک تاسیسات استخراج 20 مگاواتی در ایالت واشنگتن است. BMS در فوریه 2022 یک وام مالی 32 میلیون دلاری از وام دهنده بیت کوین BlockFi دریافت کرد. این وام در برابر دارایی های BMS موجود، از جمله درصدی از بیت کوین تولید شده توسط ماینرها و دکل های ماینینگ تضمین شده است.

زمانی که BMS تسهیلات وام را به دست آورد، بیت کوین در شمال 40000 دلار معامله می شد. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، ارزش دارایی دیجیتال پرچمدار از آن زمان به زیر 20000 دلار کاهش یافته است و در نوامبر به نزدیک به 15600 دلار رسیده است.

در نتیجه بازار نزولی، دارایی‌های تضمین‌کننده وام BMS به حدود 5 میلیون دلار کاهش یافت، در حالی که اصل و سود معوق تقریباً 20 میلیون دلار بود.

Bitfarms تصمیم گرفت که “به دنبال شرایط مطلوب تر از BlockFi باشد و احتمالاً اقدامات بیشتری برای کاهش بدهی های BMS انجام دهد.”

جف لوکاس، مدیر ارشد مالی Bitfarms، توضیح داد:

“با توجه به شرایط چالش برانگیز بازار امروز، ما در تلاشیم تا تسهیلات بدهی ایالت واشنگتن خود را اصلاح کنیم تا به شرایطی دست یابیم که با چشم انداز بازار و استراتژی تجاری ما مطابقت داشته باشد.”

مربوط: قیمت بیت کوین به بالاترین سطح سه هفته اخیر CPI آمریکا رسید – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بیت فارمز و زیرمجموعه های آن تقریباً 36 میلیون دلار دارایی های رمزنگاری بدون محدودیت در مقابل تقریباً 47 میلیون دلار بدهی، از جمله 20 میلیون دلار وام های BlockFi دارند. در تلاش برای کاهش هزینه ها، این شرکت با استقرار ماینرهای جدید، کارایی عملیاتی را افزایش داد.

بلاک‌فای پس از اعلام ورشکستگی فصل 11 در ماه نوامبر، با مشکلاتی مواجه است. وام دهنده بیت کوین پس از آن که صرافی رمزارز FTX، که ناجی آن در زمان فروپاشی اکوسیستم Terra بود، بدون هشدار کمی منفجر شد، درهای خود را بست.

پیامدهای سقوط FTX همچنان در بازار طنین انداز می شود. مدیر عامل سابق صرافی، سام بنکمن-فرید، به اتهام کلاهبرداری از سرمایه گذاران با هشت اتهام و تا 115 سال زندان مواجه است.
نویسنده: Sam Bourgi

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉