رشد 17400 درصدی بیت کوین در جشن روز پیتزا BTC مورد توجه قرار گرفت


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

همانطور که جامعه ارزهای دیجیتال در سراسر جهان روز پیتزا بیت کوین را جشن می گیرد، این فقط خرید تاریخی پیتزا نیست که توجه را به خود جلب می کند، بلکه افزایش قیمت بی نظیری که بیت کوین در طول سال ها به آن دست یافته است.

روز پیتزا بیت کوین یادآور اولین باری است که بیت کوین برای یک تراکنش در دنیای واقعی استفاده شد. در 22 می 2010، لازلو هانیچز، برنامه نویس و علاقه مندان اولیه بیت کوین، با خرید دو پیتزا به قیمت 10000 بیت کوین، تاریخ ساز شد. در آن زمان، ارزش معامله حدود 41 دلار بود. امروز، ارزش این 10000 بیت کوین تقریباً 700 میلیون دلار است که نشان دهنده افزایش چشمگیر ارزش بیت کوین در 14 سال گذشته است.

افزایش قیمت بیت کوین از ابتدای پیدایش تا امروز واقعا شگفت انگیز است. زمانی که Hanyecz خرید معروف خود را انجام داد، بیت کوین تقریبا ناشناخته بود و کمتر از یک سنت معامله می شد.

به سرعت به سال 2014 رسید و بیت کوین در حال حاضر حدود 400 دلار معامله می شد که رشد قابل توجهی را نشان می داد. امروزه بیت کوین نه تنها به رسمیت شناخته شده است، بلکه خود را به عنوان یک طبقه دارایی قانونی با ارزش بازار بیش از 1.38 تریلیون دلار تثبیت کرده است.

گابور گورباکس، مدیر سابق استراتژی دارایی دیجیتال در VanEck، با آغاز جشن های روز پیتزا بیت کوین، به افزایش سریع بیت کوین بیش از 17400 درصد در 10 سال گذشته اشاره می کند.

گورباکس در پست X نوشت: 10 سال پیش بیت کوین حدود 400 دلار در هر بیت کوین معامله می شد، امروز حدود 70000 دلار معامله می شود که 17400 درصد افزایش یافته است. در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با قیمت 70133 دلار معامله می شد و در اواسط مارس به رکورد 73750 دلار رسید.

مرتبط با

در طول دهه گذشته، بیت کوین نه تنها زنده مانده، بلکه رشد کرده است و جهش رشدی را تجربه می کند که به ندرت در دنیای مالی دیده می شود.

جشن روز پیتزا BTC فقط به خاطر آوردن پیتزاهای خریداری شده با بیت کوین نیست. روزی که سفر باورنکردنی قدردانی بیت کوین را برجسته می کند.

برای بزرگداشت این رویداد تاریخی، صرافی‌ها و پلتفرم‌های رمزنگاری پیام‌های تبریکی را در رسانه‌های اجتماعی منتشر کردند، همچنین کمپین‌های کریپتو و هدایایی را برای به رسمیت شناختن تکامل بیت‌کوین تبلیغ کردند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید