بیت کوین یویو در داده های کلان ایالات متحده در میان درخواست ها برای آزمایش مجدد قیمت بیت کوین 17000 دلار

بیت کوین یویو در داده های کلان ایالات متحده در میان درخواست ها برای آزمایش مجدد قیمت بیت کوین 17000 دلار


با کاهش ارزش دلار آمریکا نزد گاوهای بیت کوین، حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و ارقام بیکاری با اشاره ای به نوسان قیمت بیت کوین همراه است.

بیت کوین (BTC) در افتتاحیه وال استریت در 6 ژانویه نوسانات را افزایش داد، پس از آن که داده های اقتصادی جدید ایالات متحده باعث ناامیدی گاوهای دارایی های پرخطر شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

تحلیلگر: قیمت بیت کوین در راستای آزمایش مجدد 17000 دلار است

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که BTC/USD در Bitstamp در مورد حقوق و دستمزد غیرکشاورزی و ارقام بیکاری به 16669 دلار کاهش یافته است.

هر دو بهتر از حد انتظار عمل کردند و نتایج متفاوتی داشتند زیرا فدرال رزرو فضایی برای مانور در مورد تداوم سیاست های پولی سخت دارد.

با کاهش شدت افزایش نرخ بهره، ممکن است در هفته‌ها و ماه‌های آتی برای بیت‌کوین، ارزهای دیجیتال و فاز دارایی‌های ریسک گسترده‌تر، فرصتی برای تسکین وجود داشته باشد.

منبع تجزیه و تحلیل زنجیره ای “17000 دلار تست پیش بینی می شود” شاخص های مواد نوشت به عنوان بخشی از واکنش شدید در رسانه های اجتماعی.

نمودار همراه، دفتر سفارش BTC/USD را در بزرگترین صرافی جهانی بایننس نشان می‌دهد که نقدینگی خرید و فروش به تدریج افزایش می‌یابد.

داده های دفتر سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

پیش از این، کوین تلگراف گزارش داد که رفتار دفتر سفارش همچنان بین 16000 تا 17000 دلار در نوسان است.

مفسر محبوب Tedtalksmacro گفت: “بازار پس از فشار دیروز آماده یک رقم داغ بود، شورت ها پس از کاهش سریع در حال کاهش هستند.” اضافی درباره حقوق و دستمزد غیر کشاورزی

اما در مورد بیکاری کمتر مثبت بود. مناقشه کردن برعکس، اعداد بهتر از حد انتظار، ممکن است فدرال رزرو را تشویق کند تا رویکردی محدودتر را دنبال کند.

او در توییتی نوشت: «در حال حاضر آن چیزی نیست که گاوها می‌خواهند ببینند – کنه‌های بیکاری نقطه خفگی را کاهش می‌دهند -> نرخ‌های بالاتر را برای روایت طولانی‌تر تغذیه می‌کنند.

شرط بندی CPI به نفع کاهش رشد فدرال رزرو است

به غیر از ایالات متحده، داده های تورم اتحادیه اروپا نیز روحیه را تقویت کرد و شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) روند نزولی را نشان داد.

مطالب مرتبط: “در حال آماده سازی حرکت بزرگ” برای قیمت BTC؟ به گفته تحلیلگران، بیت کوین ممکن است ثابت بماند

میشائل ون دی پوپ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت تجارت Eight، گفت: “CPI یورو به 9.2 درصد رسید، در حالی که 9.6 درصد برآورد شد، این به 0.9 درصد در یک ماه کاهش یافته است، که به معنای کاهش تورم است.” . پاسخ داد.

با توجه به ابزار FedWatch گروه CME، فشار CPI ایالات متحده برای دسامبر 2022 هفته آینده منتشر خواهد شد و انتظارات برای افزایش بعدی نرخ بهره فدرال رزرو در حال حاضر به سمت 25 واحد پایه متمایل شده است.

نمودار احتمالی نرخ هدف فدرال رزرو منبع: CME Group

سهام ایالات متحده در این روز اندکی افزایش یافت و S&P 500 و Nasdaq Composite Index به ترتیب 1% و 0.6% افزایش یافتند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) با کاهش همبستگی معکوس آن با کریپتو و سهام یک بار دیگر کاهش یافت و یک امتیاز کامل به هدف خود یعنی 104.5 در زمان نگارش مقاله کاهش داد.

نمودار شمعی 1 ساعته شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉