وایت پیپر بیت کوین بی سر و صدا توسط اپل از آخرین نسخه بتا macOS حذف شد: گزارش


وایت پیپر بیت کوین از سال 2018 به طور مخفیانه در تمام نسخه های سیستم عامل مک اپل ارسال شده است.

اپل، بزرگترین شرکت فناوری جهان، بی سر و صدا وایت پیپر بیت کوین (BTC) را از آخرین نسخه بتا ارتقاء سیستم عامل خود حذف کرده است.

در 25 آوریل، سایت خبری 9to5Mac متمرکز بر اپل گزارش داد که Big Tech یک برنامه اسکنر آزمایشی به نام Virtual Scanner II را در آخرین نسخه بتای macOS Ventura 13.4 حذف کرد و پس از آن وایت پیپر بیت کوین ناپدید شد.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، در یک پست وبلاگی در 5 آوریل توسط متخصص فناوری اندی بایو، یک نسخه PDF از کاغذ سفید بیت کوین ساتوشی ناکاموتو به همراه هر نسخه از macOS در پنج سال گذشته ارسال شده است.

سندی که در Virtual Scanner II در macOS یافت شد. هیچ‌کس نمی‌دانست چرا آنجا بوده است، اما گمان می‌رود که این فقط یک شوخی در میان مهندسان اپل باشد.

اپل اینسایدر گزارش داد که تئوری‌های توطئه وحشیانه بیشتری ظاهر شده است، مانند ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار اپل، استیو جابز.

با این حال، اپل به وضوح جنبه خنده دار را ندید و اکنون سند را از آخرین نسخه سیستم عامل مک حذف کرده است.

مرتبط با: ممنوعیت پرداخت خارجی اپل در NFTها و درآمدهای احتمالی برای ارزهای دیجیتال غیرقانونی است

کاغذ سفید در پوشه ای در برنامه Image Capture و سایر فایل های به ظاهر تصادفی مانند PDF و تصاویر قرار داشت. 9to5Mac نظر داد:

“این تقریباً نظریه اصلی ما را تأیید می کند که هم کاغذ سفید بیت کوین و هم ابزار داخلی هرگز توسط کاربران عادی پیدا نمی شوند.”

در یک توسعه مرتبط، دادگاه کالیفرنیا حکم داد که غول فناوری قوانین رقابت ایالتی را با جلوگیری از استفاده توسعه‌دهندگان از روش‌های پرداخت درون‌برنامه جایگزین نقض کرده است. به روش واقعی اپل، این شرکت سعی کرده است سازندگان و توسعه دهندگان NFT را مجبور به استفاده از پلتفرم پرداخت خود کند که مشمول کارمزد 30٪ کمیسیون است.

مجله: چرا باید به انجمن بازی های بلاک چین بپیوندید؟ لذت ببرید، سود ببرید و بازی های بهتری بسازید
نویسنده: Martin Young

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید