اخطار بیت کوین توسط رئیس بانک ملی سوئیس


توماس جردن، رئیس قدیمی بانک ملی سوئیس، اخیراً نظر داد او گفت بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، “بدون ریسک نیست.”

رویترز گزارش می دهد که با سابقه ترین رئیس یک بانک مرکزی بزرگ نسبت به درخواست های اخیر برای افزودن بیت کوین به لیست ذخیره تردید دارد. گزارش ها.

اردن اعلام کرد که ذخایر ارزی باید نقدشونده و پایدار باشد.

اخیرا، Yves Bennaim، فعال بیت کوین، ابتکاری را برای تصویب اصلاحیه قانون اساسی راه اندازی کرد که به SNB اجازه می دهد بیت کوین را به عنوان دارایی ذخیره نگه دارد. هدف این فعال جمع آوری 100000 امضا برای راه اندازی همه پرسی است.

که اخیرا گفت مارکت واچ گفت که انتظار دارد با توجه به محافظه کار بودن مردم سوئیس، همه پرسی با شکست مواجه شود. اما «بیشینه‌گرای سمی بیت‌کوین» که خود را «بیشینه‌گرای سمی بیت‌کوین» توصیف می‌کرد، می‌خواست با بازخوانی تبلیغات معمولی آزادی‌خواهانه، بحث گسترده‌تری درباره SNB ایجاد کند.

شایان ذکر است که 78 درصد از رای دهندگان سوئیسی تلاش سیاستمداران محافظه کار برای وادار کردن بانک مرکزی به افزایش ذخایر طلای خود را طی همه پرسی سال 2014 رد کردند.

طبق گزارش ها، SNB دارای کل ذخایر طلای 1040 تنی است که آن را به یکی از بزرگترین دارندگان فلز زرد در میان بانک های مرکزی بزرگ تبدیل می کند. همچنین دارایی های ارز خارجی و دارایی های مالی به فرانک سوئیس را در اختیار دارد.

در ماه مارس، جردن اعلام کرد که با یک تغییر بزرگ، سمت 12 ساله خود را ترک خواهد کرد. او در سال 2012 رئیس بانک ملی سوئیس شد.
نویسنده: Alex Dovbnya

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید