هشدار بیت کوین: شکستن حمایت 46500 دلاری ممکن است باعث کاهش قابل توجهی شود


تصویر جلد از طریق www.freepik.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

بیت کوین (BTC)، بزرگترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، ممکن است با یک وضعیت بحرانی روبرو شود زیرا تلاش می کند سطح 52000 دلار را دوباره به دست آورد.

به گفته تحلیلگر کریپتو علیاگر بیت کوین نتواند به زودی از این سطح عبور کند، ممکن است باعث اصلاح 8 درصدی شود که می تواند قیمت آن را به 48000 یا 46500 دلار کاهش دهد.

بر اساس داده های TradingView، بیت کوین از زمانی که در 15 فوریه به 52,890 دلار رسید، طی چند روز گذشته در محدوده محدودی معامله شده است.

به گفته علی، اگر بیت کوین نتواند به سرعت سطح 52000 دلار را به دست آورد، می تواند موجی از فشار فروش را ایجاد کند که می تواند قیمت آن را به منطقه حمایت بعدی در 48500 دلار یا حتی 46500 دلار کاهش دهد. این محدوده قیمت نشان دهنده یک منطقه تقاضای قوی است. بیش از 1 میلیون آدرس بیش از 544870 بیت کوین خریداری کردند که نشان دهنده پشتیبانی قابل توجه است.

در زمان نگارش این مقاله، بیت کوین با 0.06 درصد کاهش با 51736 دلار معامله می شد.

کاتالیزورهایی که ممکن است بر قیمت بیت کوین تأثیر بگذارند

شرکت تحلیل زنجیره ای به بلوکدر تحلیل اخیر، او عوامل کلیدی را که ممکن است بر قیمت بیت کوین در روزهای آینده تأثیر بگذارد، ارائه می دهد.

قیمت بیت کوین در حال حاضر 24.78 درصد از بالاترین رکورد تاریخ 69000 دلاری که در نوامبر 2021 تعیین شده بود فاصله دارد، اما کاتالیزورهای صعودی همچنان به صف خود ادامه می دهند.

    نمای معاملاتی
نمودار روزانه BTC/USD، با حسن نیت: TradingView

بر اساس گزارش IntoTheBlock، کاتالیزورهای اصلی در افق که می توانند بیت کوین را تا قبل از تابستان به بالاترین حد خود برسانند، عبارتند از نصف کردن، ETF ها و بازگشایی.

نصف شدن بیت کوین در اواسط آوریل 2024 برنامه ریزی شده است. در این هاوینگ، مقدار پاداشی که به ماینرها در هر بلوک داده می شد، از 6.25 بیت کوین به 3125 بیت کوین نصف شد. از نظر قیمت بیت کوین، بهبود سریع در نرخ هش به تضمین امنیت بلاک چین بیت کوین کمک می کند و بنابراین تأثیر مثبتی بر قیمت دارد.

یکی دیگر از کاتالیزورهای بیت کوین احتمالا ادامه جریان های ورودی از ETF های نقطه ای خواهد بود. محصولات بیت‌کوین ETF تنها یک ماه پس از راه‌اندازی، بیش از ۴ میلیارد دلار ورودی جدید داشتند.

در حالی که این امر می تواند منجر به افزایش تقاضا برای بیت کوین شود، می تواند منجر به کاهش عرضه پس از نصف شدن شود و پویایی بالقوه انفجاری برای قیمت بیت کوین ایجاد کند.
نویسنده: Tomiwabold Olajide

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید