مدیر می گوید معاملات بیت کوین در بانک DBS به دلیل سقوط کریپتو در سال 2022 80 درصد افزایش یافته است


پلتفرم معاملات ارز دیجیتال بانک DBS به دلیل سقوط صرافی های رمزنگاری در سال گذشته، سرمایه گذاران نهادی بیشتری را جذب می کند.

مگابانک DBS متعلق به دولت سنگاپور یکی از معدود شرکت‌هایی در سراسر جهان است که از سقوط عظیم ارزهای دیجیتال در سال 2022 سود زیادی برده است.

صرافی دیجیتال DBS، پلتفرم تجارت ارز دیجیتال بانک DBS، طی سال گذشته شاهد افزایش قابل توجهی در حجم معاملات بیت کوین (BTC) بوده است. به گفته لیونل لیم، مدیر عامل صرافی دیجیتال DBS، تعداد مشتریان ارزهای دیجیتال DBS در سال 2022 نسبت به سال قبل بیش از دو برابر شده است.

لیم در مصاحبه ای با کوین تلگراف در 8 می گفت: «حجم معاملات بیت کوین در صرافی دیجیتال در مدت مشابه 80 درصد افزایش یافته است.

مدیر اجرایی معتقد است که افزایش تقاضا برای خدمات رمزنگاری در DBS Digital Exchange نتیجه سقوط ارز دیجیتال در سال 2022 است. لیم خاطرنشان کرد که DBS همچنان شاهد روند افزایشی در حجم است. او بیان کرد:

“DBS پس از انفجار چندین مبادله در سال گذشته، همچنان از پرواز به سمت ایمنی و کیفیت لذت می برد.”

Evy Theunis، رئیس دارایی های دیجیتال در بانک DBS نیز به کوین تلگراف گفت که DBS در ماه های اخیر درخواست های همکاری بیشتری از شرکت های دارایی دیجیتال و بلاک چین دریافت کرده است.

صرافی ارز دیجیتال DBS که در سال 2020 راه اندازی شد، فقط به سرمایه گذاران نهادی خدمات می دهد. لیم خاطرنشان کرد که اگرچه سال گذشته خدمات خود را به مشتریان خرده‌فروشی گسترش می‌دهد، DBS از ماه مه 2023 به عنوان یک صرافی فقط برای اعضا باقی مانده است که به سرمایه‌گذاران نهادی و نهادی خدمات می‌دهد.

FTX یکی از بزرگترین صرافی های ارزهای دیجیتال است که در سال 2022 کاهش یافته است. قبل از سقوط FTX در نوامبر 2022، این پلتفرم مقدار قابل توجهی ارز دیجیتال را از سرمایه گذاران نهادی معامله کرد. در مارس 2022، FTX واحد ویژه ای را راه اندازی کرد که با موسسات کار می کرد. در آن زمان، گزارش شد که حدود دو سوم از حجم تراکنش‌ها در FTX و FTX ایالات متحده از حساب‌های سازمانی بوده است.

در حالی که مدیر عامل صرافی دیجیتال DBS خاطرنشان می کند که سقوط صرافی ارز دیجیتال در سال 2022 تأثیر مثبتی داشته است، او هیچ تاثیری از بحران جاری بانکی در ایالات متحده نمی بیند.

مرتبط با: نگرانی در مورد بحران بانکی به سطوحی رسیده است که از سال 2008 مشاهده نشده است – نظرسنجی

لیم گفت: «بعضی از بازارسازان ما پس از فروپاشی بانک‌های دوستدار رمزنگاری ایالات متحده، به دنبال راه‌حل‌های بانکی جدید دلار بودند. با این حال، DBS هیچ تاثیر مستقیمی بر صرافی رمزنگاری نداشت و خاطرنشان کرد:

فروپاشی بانک‌های ایالات متحده تأثیری بر خط لوله محصولات و خدمات ما نداشته است. با این حال، ما این تحولات را از نزدیک زیر نظر داریم و آماده ایم در صورت لزوم برنامه های خود را تغییر دهیم.»

در حالی که DBS خود یک بانک دوستدار رمزنگاری است، اما نگران خطرات احتمالی ناشی از قرار گرفتن در معرض کریپتو نیست.

DBS دارایی های دیجیتال را تحت نظارت مشتریان مجدداً قبول نمی کند یا معامله نمی کند. لیم به کوین تلگراف گفت بنابراین هیچ ریسک نقدینگی وجود ندارد. مدیرعامل گفت: «دارایی‌های دیجیتالی مشتریان ما در بانک DBS، جدا از صرافی دیجیتال DBS ذخیره می‌شوند.

مجله: سکه‌های ناپایدار: خطرات کاذب، بانکی و سایر خطرات ظاهر می‌شوند


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *