معامله گران بیت کوین به امید اینکه یک جلسه مثبت فدرال رزرو باعث افزایش قیمت به 18000 دلار شود، انگشتان خود را به هم می زند


همه نگاه ها به جلسه این هفته فدرال رزرو دوخته شده است و معامله گران بیت کوین امیدوارند که حرکت های مثبت در برابر تورم باعث هجوم به 18000 دلار شود.

بیت کوین (BTC) نتوانست مقاومت 17250 دلاری را در 11 دسامبر بشکند و پس از آن با اصلاح 2.2 درصدی مواجه شد. مهمتر از آن، آخرین بسته روزانه بالاتر از این سطح 30 روز پیش بود که استدلال فروشندگان با ارزش بازار نزدیک به 330 میلیارد دلار را تقویت می کند.

نکته جالب این است که این سطح ارزش گذاری اندکی پس از پالادیوم، بیست و سومین دارایی با ارزش معامله شده در جهان با سرمایه 342 میلیارد دلار است. بنابراین، از یک سو، گاوهای بیت کوین دلایلی برای جشن گرفتن دارند زیرا قیمت از پایین ترین سطح خود در 21 نوامبر یعنی 15500 دلار، 10 درصد بهبود یافته است، اما خرس ها همچنان دست بالا را در بازه زمانی گسترده تر نگه می دارند، زیرا بیت کوین 64 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است. -تاریخ. .

در حالی که انتظار می رود شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده در ماه دسامبر منتشر شود، انتظار می رود دو رویداد سرنوشت سرمایه گذاران مالی سنتی را تعیین کنند. در 13 دسامبر، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، اندازه افزایش بعدی نرخ بهره را در 14 دسامبر اعلام خواهد کرد. سرمایه گذاران نیز مشتاقانه منتظر کنفرانس مطبوعاتی پاول خواهند بود.

در بازارهای ارزهای دیجیتال، شواهد صرافی مبنی بر ذخیره اندکی تسکین یافته است، اگرچه چندین تحلیلگر از جزئیات محدود هر گزارش انتقاد کرده اند.

بر اساس اعلامیه ای که در 12 دسامبر منتشر شد، مبادله مشتقات Bybit آخرین مورد اضافه شده به طرح شفافیت بود که به کاربران این امکان را می داد تا سپرده های خود را با استفاده از Merkle Trees تأیید کنند.

با این حال، پس از اینکه جان تستر، سناتور دموکرات ایالات متحده و جان تستر، بدبین به ارزهای دیجیتال، جسورانه اظهار داشت که “هیچ دلیلی” برای وجود رمزارز وجود ندارد، سهام نظارتی همچنان بالاست. تستر طی یک حضور در NBC در 11 دسامبر استدلال کرد که کریپتو ارزش واقعی ندارد، بنابراین تنظیم این صنعت به آن مشروعیت می بخشد.

سرانجام، به گفته رویترز، وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به تکمیل تحقیقات Binanceexchange که در سال 2018 آغاز شد، نزدیک‌تر می‌شود. گزارش 12 دسامبر نشان دهنده اختلاف نظر میان دادستان ها بر سر کافی بودن مدارک برای طرح شکایت کیفری است.

بیایید به معیارهای مشتق نگاه کنیم تا بهتر درک کنیم که معامله گران حرفه ای چگونه در شرایط فعلی بازار قرار دارند.

حق بیمه استیبل کوین مستقر در آسیا به پایین ترین حد در 2 ماه گذشته رسید

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضای معامله‌گران خرده‌فروشی ارز دیجیتال مبتنی بر چین است. این تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد باعث می شود که این اندیکاتور 100 درصد بالاتر از ارزش منصفانه قرار گیرد و در طول بازارهای نزولی، قیمت پیشنهادی استیبل کوین در بازار سرریز می شود که منجر به تخفیف 4 درصدی یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل. USD/CNY. منبع: OKX

در حال حاضر، حق بیمه USDC از 102.5 درصد در 3 دسامبر به 99 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده تقاضای کمتر برای خرید استیبل کوین از سوی سرمایه گذاران آسیایی است. این داده ها پس از تلاش های ناموفق متعدد که مقاومت 17550 دلاری را شکستند، اهمیت بیشتری پیدا می کند.

با این حال، این داده ها لزوما نباید نزولی باشد زیرا یک موقعیت استیبل کوین تنها به دلیل خطرات طرف مقابل می تواند به فیات تبدیل شود، به این معنی که سرمایه گذاران از مبادلات خارج می شوند.

خریداران اهرمی شکست شکست مقاومتی را نادیده می گیرند

معیار بلند مدت به کوتاه فقط عوامل خارجی را که ممکن است بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. علاوه بر این، صرافی داده‌ها را از موقعیت‌های مشتریان در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کند، بنابراین بینش بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه می‌دهد.

ممکن است گاه به گاه تفاوت های روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود داشته باشد، بنابراین خوانندگان باید به جای اعداد مطلق مراقب تغییرات باشند.

معامله گران برتر مبادلات بیت کوین نسبت بلند مدت کوتاه. منبع: شیشه سکه

اگرچه بیت کوین نتوانست مقاومت 17250 دلاری را بشکند، معامله گران حرفه ای موقعیت های خرید اهرمی خود را بر اساس اندیکاتور لانگ-شورت تغییر ندادند.

برای مثال، نرخ معامله‌گران بایننس از 1.08 در 5 دسامبر به سطح 1.05 فعلی کاهش یافت. در همین حال، Huobi کاهش ملایمی را در نسبت بلند-کوتاه نشان داد زیرا این شاخص از 1.04 به 1.02 در هفت روز منتهی به 12 دسامبر حرکت کرد.

با این حال، معیار صرافی OKX از 1.04 در 5 دسامبر به نرخ فعلی 1.07 افزایش یافت. بنابراین، به طور متوسط، معامله گران اهرم خود را در طول هفته حفظ کردند، که با توجه به عملکرد ضعیف قیمت، دلگرم کننده است.

مقاومت 17250 دلاری بیت کوین در حال از دست دادن قدرت است

یک ضرب المثل قدیمی وجود دارد که می گوید: “اگر یک حمایت یا مقاومت همچنان آزمایش شود، احتمالا ضعیف تر می شود.” در حال حاضر، پرمیوم استیبل کوین و موقعیت بلند مدت معامله‌گران برتر نشان می‌دهد که خریداران اهرمی نتوانستند در ماه دسامبر به بالای 17250 دلار برسند، اما حمایتی ارائه نکردند.

مربوط: شهردار نیویورک در بحبوحه بازار نزولی FTX – گزارش به تعهد بیت کوین پایبند است

در حالی که حق بیمه استیبل کوین آسیایی دیگر در دسترس نیست، تخفیف 1 درصدی برای نشان دادن مزاحمت یا ناراحتی فروشندگان کافی نیست. همچنین نسبت بلند مدت معامله گران برتر نسبت به هفته قبل ثابت ماند.

داده‌های این دو بازار از این نظریه حمایت می‌کنند که تا زمانی که نشست فدرال رزرو آمریکا در 14 دسامبر نشان دهد که افزایش نرخ‌ها به پایان نزدیک می‌شود، بیت کوین به بالای 17250 دلار افزایش خواهد یافت. اگر اینطور بود، به خصوص اگر قیمت بیت کوین در سطح 17000 دلار باشد، خرس ها کمتر مطمئن بودند و تعصب نزولی سرمایه گذاران می توانست از بین برود.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Marcel Pechman

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید