بیت کوین در میان 3 دارایی برتر در صورت عدم پرداخت بدهی ایالات متحده: نظرسنجی


بر اساس یک نظرسنجی جدید، بیت کوین پناهگاه امن تری نسبت به دلار آمریکا، ین ژاپن یا فرانک سوئیس خواهد بود.

بر اساس یک نظرسنجی جدید، ارز دیجیتال اصلی بیت کوین (BTC) از نظر تئوری می تواند در صورت عدم پرداخت بدهی ایالات متحده به سه دارایی برتر تبدیل شود.

در حالی که جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، خود را برای دیدار با کنگره در 16 مه آماده می‌کند تا در مورد سقف بدهی ایالات متحده بحث کند، سرمایه‌گذاران به دنبال اقدامی برای محافظت از پس‌انداز خود در صورت نکول هستند.

بر اساس داده های آخرین نظرسنجی Markets Live Pulse بلومبرگ، اگر ایالات متحده سقف بدهی خود را افزایش ندهد و بدهی خود را بازپرداخت نکند، طلا، اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده و بیت کوین سه دارایی برتر خواهند بود. این نظرسنجی از 8 تا 12 مه با مشارکت 637 پاسخ دهنده، از جمله سرمایه گذاران حرفه ای و خرد انجام شد.

اگر دولت آمریکا نتواند از پرداخت بدهی خود جلوگیری کند، بیش از 50 درصد از متخصصان مالی طلا می خرند. اوراق قرضه خزانه داری ایالات متحده دومین دارایی محبوب در چنین سناریویی خواهد بود. این نظرسنجی نشان می دهد که بیت کوین جایگزین بعدی برای سرمایه گذاران خرده فروشی خواهد بود.

داده های نظرسنجی بلومبرگ MLIV Pulse. منبع: بلومبرگ

این امر بیت کوین را به انتخاب محبوب تری نسبت به دلار آمریکا، ین ژاپن یا فرانک سوئیس تبدیل کرده است. طبق داده های این نظرسنجی، حدود 8 درصد از سرمایه گذاران حرفه ای و 11 درصد از سرمایه گذاران خرد اعلام کردند که تمایل بیشتری به خرید بیت کوین دارند.

مرتبط با: طبق گزارش ها، Circle ذخایر USDC را برای جلوگیری از ریسک پیش فرض ایالات متحده تنظیم می کند

این نظرسنجی در زمانی انجام می شود که بازارها به طور فزاینده ای در مورد سقف بدهی ایالات متحده عصبی می شوند. در اوایل ماه مه، جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا هشدار داد که اگر سقف بدهی به حالت تعلیق در نیاید یا افزایش نیابد، ایالات متحده در معرض خطر نکول فاجعه بار در اول ژوئن قرار دارد. پس از آن، پرزیدنت بایدن اعلام کرد که اگر ایالات متحده بدهی خود را نپردازد، «کل جهان» دچار مشکل خواهد شد.

طبق نظرسنجی بلومبرگ MLIV Pulse، نزدیک به 60 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که این بار خطرات بیشتر از سال 2011 بوده است. 41 درصد از پاسخ دهندگان نیز معتقدند که یک پیش فرض تهدیدی مستقیم برای دلار آمریکا، ارز ذخیره اولیه جهانی است.

مجله: تالار شعله: ویلیام کلمنته سوم پیش بینی کرد بیت کوین تا پایان سال 2024 به شش رقم خواهد رسید.


نویسنده: Helen Partz

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید