بیت کوین در لیختن اشتاین پرواز می کند: وزیر خدمات دولتی را پیشنهاد می کند که با ارز دیجیتال پرداخت می شود


دانیل ریش، نخست وزیر لیختن اشتاین به روزنامه های محلی گفت که بیت کوین در حال ایفای نقش فزاینده ای در پرداخت برای خدمات دولتی است.

دانیل ریش، نخست وزیر لیختن اشتاین، اعلام کرده است که قصد دارد بیت کوین (BTC) را به عنوان نوعی پرداخت برای خدمات دولتی بپذیرد. همانطور که در اخبار محلی گزارش شده است، این کشور خرد اروپایی همچنان از فناوری های بلاک چین استقبال می کند.

به نقل از ریش، که وزیر دارایی نیز هست، می گوید:

“یک گزینه پرداخت با بیت کوین در راه است.”

با این حال، او زمانی را مشخص نکرد. علاوه بر این، بعید است که حاکمیت بیت کوین و “HODL” را بپذیرد یا ساتوشی های دریافتی خود را نگه دارد. در عوض، سپرده‌های بیت‌کوین را می‌پذیرد و بلافاصله آنها را با پول ملی، فرانک سوئیس مبادله می‌کند. مبادله مستقیم به پول فیات از نوسانات ارز جلوگیری می کند.

اگرچه لیختن اشتاین عضو اتحادیه اروپا نیست، اما بخشی از منطقه اقتصادی اروپا (EEA) است که مقررات آتی بازارهای دارایی ارزهای دیجیتال (MiCA) اتحادیه اروپا را می توان در آن اعمال کرد. این وضوح نظارتی می تواند شرکت های ارز دیجیتال بیشتری را به منطقه جذب کند.

مانند جبل الطارق یا جزیره من، لیختن اشتاین یک مرکز کوچک اما پررونق ارزهای دیجیتال در اروپا است. قانون بلاک چین لیختن اشتاین که در سال 2019 تصویب شد، مقررات خصوصی کریپتو را فراهم کرد و چندین کسب و کار متمرکز بر رمزارز از آن زمان فعالیت خود را در این کشور ایجاد کردند.

این کشور مسیر مشابهی را به سمت جوامع نزدیک سوئیس زوگ و لوگانو دنبال می‌کند که بیت‌کوین را برای برخی مالیات‌ها می‌پذیرند، همچنین شرکت‌های آب و برق و خرده‌فروشی مانند مک‌دونالدز.

با این حال، ششمین کشور کوچک جهان در رویکرد خود برای سرمایه گذاری در بیت کوین یا ارز دیجیتال محتاط است. ریش اظهار داشت که بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در حال حاضر برای خزانه میلیارد دلاری کشور بسیار خطرناک هستند، اما این تصمیم ممکن است در آینده تغییر کند.

مرتبط با: لیختن اشتاین قوانین بلاک چین را با چشم انداز ارزهای دیجیتال در حال تکامل تطبیق می دهد

این حرکت لیختن اشتاین با روند رو به رشد کشورهای کوچک که ارزهای رمزنگاری شده و فناوری بلاک چین را اتخاذ می کنند همزمان است.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟


نویسنده: Joe Hall

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید