UNI، IMX، VET و ALGO با تلاش بیت کوین برای تبدیل 38000 دلار به پشتیبانی، قصد دارند بالاتر حرکت کنند.


بیت کوین با مقاومت 38000 دلاری مواجه است، اما UNI، IMX، VET و ALGO ممکن است رشد آن را در کوتاه مدت افزایش دهند.

بیت کوین (BTC) در 24 نوامبر به بالای 38000 دلار رسید، اما گاوها نتوانستند از این قدرت عبور کنند. این نشان دهنده تردید برای خرید در سطوح بالاتر است. بیت کوین در مسیر تشکیل الگوی کندل استیک Doji در نمودار هفتگی برای دومین هفته متوالی است. این نشان دهنده عدم تصمیم گیری بین گاو نر و خرس در مورد حرکت جهت بعدی است.

در حالی که بیت کوین به بالاترین حد خود در 18 ماه گذشته بود، آرتور هیز، بنیانگذار BitMEX، موضع صعودی خود را حفظ کرد. هیز در یک پست X (توئیتر سابق) گفت نقدینگی دلار آمریکا افزایش یافته است که احتمالاً بیت کوین را بالاتر خواهد برد.

نمایش روزانه داده های بازار کریپتو منبع: سکه 360

یکی دیگر از پیش‌بینی‌های صعودی از سوی PlanB، خالق خانواده مدل‌های قیمت بیت‌کوین سهام به جریان، منتشر شد که در پستی در X گفت که ممکن است بیت‌کوین برای مدت طولانی در سطوح فعلی باقی بماند. PlanB انتظار دارد بیت کوین حداقل قیمت 100000 دلاری را بین سال های 2024 تا 2028 حفظ کند.

تحلیلگران در چند روز گذشته به طور فزاینده ای صعودی شده اند، اما معامله گران باید مراقب باشند زیرا اصلاحات در هر روند صعودی اجتناب ناپذیر است.

آیا بیت کوین می تواند به بالای 38000 دلار صعود کند یا مرحله اصلاح را آغاز کند؟ بیایید به نمودارهای 5 ارز دیجیتال برتر که ممکن است در کوتاه مدت عملکرد بهتری داشته باشند، نگاه کنیم.

تجزیه و تحلیل قیمت بیت کوین

صعود بیت کوین به دیوار نزدیک به 37980 دلار برخورد کرد، اما گاوها عجله ای برای پوشش موقعیت خود ندارند. این نشان می دهد که سرمایه گذاران انتظار دارند روند صعودی بیشتر شود.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: نمای معاملاتی

حمایت فوری در جهت نزولی، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36546 دلار) است. بازگشت مجدد قیمت از این پشتیبانی نشان می دهد که هر افت کوچکی خریداری شده است. این باعث افزایش شانس شکست بیش از 37980 دلار می شود.

در چنین حالتی، جفت BTC/USDT می تواند تا 40000 دلار افزایش یابد. این سطح می تواند به عنوان یک مانع قوی برای گاوها عمل کند، اما اگر خریداران سطح 38000 دلار را به حمایت نزولی تبدیل کنند، افزایش می تواند تا 48000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باشد، این نشان می دهد که سرمایه گذاران سود برده اند. سپس این جفت می تواند به 34800 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته BTC/USDT. منبع: TradingView

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نگه دارند، اما در تلاش برای غلبه بر مانع 37980 دلاری هستند. شاخص قدرت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است، که نشان می دهد حرکت صعودی در حال ضعیف شدن است.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 برسد، این جفت می تواند تا خط صعودی سقوط کند. انتظار می رود گاوها به شدت از این سطح دفاع کنند. از سوی دیگر، یک شکستن و بسته شدن بالای 38500 دلار نشان می دهد که گاوها روی صندلی راننده نشسته اند.

تجزیه و تحلیل قیمت Uniswap

Uniswap (UNI) در 21 نوامبر به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (5.44 دلار) رسید، اما پایین ترین قیمت ها منجر به خرید تهاجمی گاوها شد. این افزایش شدید در 22 نوامبر آغاز کرد و قیمت را به 6.60 دلار در 24 نوامبر رساند.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

قیمت صعودی با فروش نزدیک به مقاومت سربار در 6.70 دلار مواجه است. جفت UNI/USDT به سطح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 5.92 دلار عقب نشینی کرده است و توقف بعدی می تواند سطح اصلاحی 50% در 5.71 دلار باشد.

جهش قوی از این حوزه به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که کاهش را به عنوان یک فرصت خرید ببینند. این می تواند شانس شکست بالای 6.70 دلار را افزایش دهد. چنین حرکتی الگوی دو کفی را با هدف 9.60 دلار تکمیل می کند. انتظار می رود که حرکت صعودی به زیر سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی 5.50 دلار تضعیف شود.

نمودار 4 ساعته UNI/USDT. منبع: نمای معاملاتی

گاوها سعی کردند از 20-EMA محافظت کنند اما خرس ها نقشه های دیگری داشتند. آنها با پایین آوردن قیمت به زیر 20-EMA اصلاح عمیق تری را آغاز کردند. اگر قیمت زیر 20-EMA باقی بماند، ممکن است جفت به 50-SMA کاهش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از 50-SMA جهش کند، این نشان دهنده خرید سطوح پایین تر است. گاوها سپس سعی خواهند کرد تا قیمت را به سمت مقاومت بالای 6.70 دلار برگردانند. اگر این مقاومت شکسته شود، این جفت می تواند به 7.80 دلار برسد.

تحلیل قیمت ثابت

Immutable (IMX) در چند روز گذشته بالاتر از سطح شکست 1.30 دلار باقی مانده است و این نشان می دهد که گاوها از مزیت برخوردار هستند.

نمودار روزانه IMX/USDT. منبع: TradingView

قیمت ممکن است بین 1.30 دلار و متحرک نمایی 20 روزه (1.20 دلار) به منطقه کاهش یابد. این منطقه احتمالا شاهد یک مبارزه سخت بین گاوها و خرس ها خواهد بود، اما اگر خریداران پیروز شوند، جفت IMX/USDT می تواند تا 1.86 دلار صعود کند.

در عوض، فروشندگانی که قیمت را به زیر منطقه حمایتی فشار می‌دهند، می‌توانند باعث توقف کوتاه‌مدت سرمایه‌گذاران شوند. این می تواند فروش را تسریع کند و منجر به اصلاح شدیدتر به سطح روانی 1 دلار شود.

نمودار 4 ساعته IMX/USDT. منبع: نمای معاملاتی

در نمودار 4 ساعته، 20-EMA مسطح شده است و RSI درست زیر نقطه میانی قرار دارد، که نشان دهنده تثبیت احتمالی در کوتاه مدت است. اولین حمایت نزولی 1.30 دلار است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از این سطح نگه دارند، نشان می دهد که 1.30 دلار به عنوان پایه جدید عمل می کند.

در روند صعودی، شکست بالای 1.50 دلار نشان دهنده از سرگیری افزایش قیمت خواهد بود. این جفت می تواند به 1.59 دلار و سپس به 1.63 دلار حرکت کند. برخلاف این فرض، کاهش به زیر 1.20 دلار می تواند مزیت کوتاه مدت را به نفع خرس ها کاهش دهد.

مرتبط با: پرچم گاو نر در قیمت XRP نشان دهنده افزایش 20 درصدی تا ابتدای سال است

تحلیل قیمت VeChain

خریداران VeChain (VET) را در 26 نوامبر به بالای مقاومت سربار 0.023 دلار رساندند، اما در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر همانطور که از فتیله بلند روی کندل مشاهده می شود، تلاش می کنند.

نمودار روزانه VET/USDT. منبع: TradingView

فروشندگان سعی خواهند کرد گاوهای تهاجمی را به دام بیاندازند و قیمت را به سمت متحرک نمایی 20 روزه (0.021 دلار) بکشانند. بهبود قیمت از این سطح فضای مثبتی را ایجاد خواهد کرد. گاوها سپس دوباره سعی خواهند کرد تا سد 0.023 دلار را بشکنند. اگر آنها بتوانند به این هدف دست یابند، جفت VET/USDT می‌تواند تا 0.027 دلار افزایش یابد و سپس سعی کند به هدف الگوی 0.031 دلار برسد.

برعکس، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش دهند، نشان می‌دهد که این جفت می‌تواند برای مدتی در محدوده وسیعی بین 0.014 تا 0.023 دلار گیر کند.

نمودار 4 ساعته VET/USDT. منبع: نمای معاملاتی

این جفت به زیر سطح شکست 0.023 دلار کاهش یافت که نشان می دهد خرس ها تسلیم نمی شوند و بالاتر می فروشند. این جفت می تواند در مرحله بعدی به 20-EMA برسد، که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود.

اگر قیمت از 20-EMA بهبود یابد، گاوها تلاش دیگری برای بالا بردن قیمت به بالای 0.023 دلار و شروع مرحله بعدی رالی به 0.027 دلار خواهند کرد. از سوی دیگر، شکستن زیر 20-EMA می تواند یک اصلاح عمیق تر به سمت 0.020 دلار را آغاز کند.

تحلیل قیمت الگوراند

Algorand (ALGO) در 25 نوامبر به مقاومت بالای 0.14 دلار رسید، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها دفاعی قوی داشته باشند.

نمودار روزانه ALGO/USDT. منبع: TradingView

اگر گاوها پیشرفت چندانی نسبت به سطح فعلی نداشته باشند، نشان می دهد که سرمایه گذاران موقعیت خود را حفظ کرده و منتظر حرکت بالاتر هستند. این امکان رالی بالاتر از منطقه مقاومت 0.14-0.15 دلار را افزایش می دهد. در چنین حالتی، جفت ALGO/USDT شکل گیری جام و دسته را کامل می کند. این تنظیم معکوس دارای هدف الگوی 0.20 دلار است.

اگر خرس ها بخواهند از افزایش قیمت جلوگیری کنند، باید قیمت را به زیر سطح حمایت بحرانی 0.12 دلار برسانند. اگر این سطح بشکند، جفت می تواند به 0.11 دلار و سپس به 0.09 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته ALGO/USDT. منبع: نمای معاملاتی

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت برای مدتی بین 0.12 تا 0.15 دلار در نوسان بوده است. در یک محدوده، معامله گران معمولاً حمایت نزدیک را خریداری می کنند و مقاومت نزدیک را می فروشند. پیش بینی جهت شکست با قطعیت دشوار است. بنابراین، سرمایه‌گذاران ممکن است قبل از انجام شرط‌بندی‌های بزرگ منتظر یک شکست باشند.

اگر قیمت به بالای 0.15 دلار افزایش یابد، این جفت احتمالاً مرحله بعدی صعود را آغاز خواهد کرد. این جفت ممکن است ابتدا به 0.18 دلار و سپس به 0.20 دلار افزایش یابد. اگر قیمت به زیر 0.12 دلار کاهش یابد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Rakesh Upadhyay

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید