بیت کوین برای اولین بار در 9 ماه گذشته از «ترس» خارج شد

بیت کوین برای اولین بار در 9 ماه گذشته از «ترس» خارج شد


شاخص ترس و طمع بیت کوین در آخر هفته به امتیاز 52 رسید و برای اولین بار در سه فصل اخیر به قلمروی خنثی رسید.

شاخص ترس و طمع بیت کوین بسیار ارجاع شده در آخر هفته پس از چندین ماه ترس به قلمروی خنثی منتقل شد.

در 15 ژانویه، شاخص به سطح خنثی در 52 رسید که بالاترین سطح از 5 آوریل بود. این حرکت پس از افزایش 24 درصدی بیت کوین در هفت روز گذشته انجام شد.

ردیاب احساسات بازار در ژوئن 2022 به پایین ترین سطح چند ساله خود یعنی 9 رسید. از آن زمان تاکنون بین 20 تا 30 در رده “وحشت شدید” قرار دارد. همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، همچنین در اواسط سال 2022 طولانی ترین رگه وحشتناک شدید را ثبت کرد.

شاخص ترس و طمع از “حرکات و احساسات از منابع مختلف” از جمله نوسانات فعلی، حرکت و حجم بازار، رسانه های اجتماعی و داده های Google Trends و غیره استفاده می کند.

با هم، داده های این منابع برای ایجاد یک عدد ساده برای خلاصه کردن وضعیت احساسی در مورد بیت کوین و بازارهای کریپتو استفاده می شود.

این شامل پنج دسته است، از ترس شدید تا طمع شدید، و دومی از اکتبر 2021 دیده نشده است.

همانطور که در زمان نگارش این مقاله، این شاخص به 45 کاهش یافته است که آن را در رده “ترس” قرار می دهد و نشان می دهد که اعتماد هنوز به طور کامل برنگشته است.

در همین حال، بیت کوین دومین رتبه طولانی را به خود اختصاص داده است. مانند باد بگذرد تعداد بردهای تاریخ با دویدن 12 روزه در این ماه. این دارایی از ابتدای سال جاری تا کنون 28 درصد افزایش یافته است و تمام ضررهای ناشی از سقوط پس از سقوط FTX در اوایل نوامبر را از بین می برد.

حرکت عظیم حرکت بزرگی را در شاخص های فنی مانند RSI (شاخص قدرت نسبی) ایجاد کرد که در بازه زمانی روزانه به بالاترین حد خود در چهار سال گذشته رسید.

اعداد RSI بالا ممکن است نشان دهند که یک دارایی بیش از حد خرید شده است و نیاز به اصلاح است.

مربوط: بیت کوین نتوانست متقاعد کند که پایین ترین قیمت 12000 دلار «هنوز محتمل» است

بسیاری از تحلیلگران حرکت اخیر را به عنوان یک تله گاو نر توصیف کردند، اما بسته شدن هفتگی محکم باعث شده است که برخی معتقد باشند این حرکت ادامه خواهد داشت.

پیتر برانت، تاجر حرفه‌ای و استاد نمودار، وضعیت را در ژانویه خلاصه کرد. توییت کردن:

“هر احمقی می تواند پیش بینی های احمقانه ای در مورد بازارها انجام دهد، حدس احمقانه من در اینجاست. در واقعیت، هیچ کس سرنخی ندارد که هر بازاری چه کاری انجام خواهد داد. دلار بیت کوین.”

بر اساس گزارش CoinGecko، بیت کوین در زمان نوشتن این مقاله با 2.2 درصد افزایش در روز با 211652 دلار معامله می شد.
نویسنده: Martin Young

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉