آیا رد ETF Spot بیت کوین در راه است؟ Matrixport به سرمایه گذاران در مورد در انتظار تصمیم SEC هشدار می دهد


در کمال تعجب، پلتفرم پیشرو خدمات مالی ارزهای دیجیتال، Matrixport، گزارشی منتشر کرد به سرمایه گذاران در مورد احتمال رد شدن تمام ETF های بیت کوین (BTC) توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در ژانویه هشدار می دهد. این گزارش نشان می دهد که ممکن است تا سه ماهه دوم سال 2024 تایید نهایی دریافت نشود.

تجزیه و تحلیل Matrixport همچنین کاهش قابل توجهی در قیمت بیت کوین را پیش بینی می کند و به سرمایه گذاران توصیه می کند که گزینه های فروش بیت کوین یا کوتاه کردن کامل بیت کوین را در نظر بگیرند. این گزارش با پیشنهاد اینکه SEC احتمالاً همه برنامه‌های ETF بیت‌کوین را در انتظار رد خواهد کرد، انتظارات اجماع را نقض می‌کند.

به طور خاص، موسسات مالی بزرگ مانند BlackRock، Fidelity، Ark Invest و VanEck برای ETF Bitcoinspot درخواست داده اند و منتظر تایید SEC هستند. در همین حال، Matrixport بیان می کند که آنها جلسات مکرری را بین متقاضیان ETF و کارکنان SEC مشاهده می کنند.

این تعاملات باعث شد که متقاضیان دوباره درخواست خود را پر کنند. طبق گفته Matrixport، همه برنامه‌ها الزامات حیاتی برای تأیید SEC را برآورده نمی‌کنند. آنها پیشنهاد می کنند که این نیاز به طور بالقوه می تواند تا سه ماهه دوم سال 2024 برآورده شود. با این حال، انتظار می رود که SEC تمام پیشنهادات را در ژانویه رد کند.

چشم انداز سیاسی SEC

آخرین گزارش، چشم‌انداز سیاسی در SEC را برجسته می‌کند و نشان می‌دهد که کمیسیون‌های رأی‌گیری پنج نفره فعلی، به رهبری دموکرات‌ها، می‌توانند بر این تصمیم تأثیر بگذارند. گری جنسلر، رئیس SEC رویکرد محتاطانه با عدم پذیرش کریپتو در ایالات متحده، تردید نسبت به ارزهای دیجیتال افزایش می یابد

به گفته Matrixport، این نشان دهنده بی میلی احتمالی برای تایید ETF های بیت کوین است. این گزارش حاکی از آن است که جنسلر فکر می‌کند صنعت کریپتو نیازمند انطباق دقیق‌تر است و تایید ETF بیت‌کوین را بعید می‌سازد. رد احتمالی ETF های بیت کوین می تواند تأثیرات قابل توجهی در بازار داشته باشد.

Matrixport تخمین می زند که حدود 14 میلیارد دلار فیات و اهرم اضافی در بازار ارزهای دیجیتال از زمانی که سرمایه گذاران شروع به گمانه زنی در مورد تایید ETF در سپتامبر 2023 کردند، استفاده شده است. اگر کمیسیون بورس و اوراق بهادار تاییدیه را رد کند، این گزارش انحلال تدریجی را پیش‌بینی می‌کند و قیمت بیت‌کوین احتمالاً تا ۲۰ درصد کاهش می‌یابد. به محدوده 36000/38000 دلار باز می گردد.

علیرغم رد احتمالی ETF، Matrixport نسبت به چشم انداز بلندمدت بیت کوین ابراز خوش بینی می کند. او در حال حاضر انتظار دارد که قیمت بیت کوین تا پایان سال 2024 از نقطه شروع سال (42000 دلار) فراتر رود. همانطور که قبلا توسط U.Today، Matrixport گزارش شده بود حدس زدن قیمت بیت کوین در ماه ژانویه به 50000 دلار می رسد. اما آخرین گزارش به تغییر دیدگاه ها اشاره می کند.


نویسنده: Mushumir Butt

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید