دارندگان کوتاه مدت بیت کوین تسلیم می شوند زیرا داده ها فرصت خرید بالقوه نسلی را برجسته می کند


عملکرد فعلی قیمت بیت کوین چیزهای زیادی را به دنبال دارد، اما بسیاری از شاخص ها به یک فرصت خرید نسلی برای معامله گران صبور اشاره می کنند.

اقدام قیمت بیت کوین (BTC) نشان می دهد که دارایی در وضعیت ناپایدار باقی می ماند و گزارش اخیر از ARK Invest می گوید که سرمایه گذاران کوتاه مدت بیت کوین چاره ای جز تسلیم شدن در ماه اوت ندارند زیرا درصد عرضه بیت کوین در سود 14 درصد کاهش یافته است. . .

تغییر احساسات بازار بیت کوین و ارزش گذاری ماهانه در ماه اوت. منبع: سرمایه گذاری آرک

اگرچه بسیاری از معامله گران شاهد کاهش قابل توجه قیمت به عنوان فرصت های خرید در این مرحله از چرخه نصف شدن بیت کوین هستند، یک حرکت نزولی قابل توجه این بود که قیمت بیت کوین برای اولین بار از ژوئن 2023 به زیر میانگین متحرک 200 هفته ای خود سقوط کرد.

همانطور که نمودار زیر نشان می دهد، 200-WMA اغلب به عنوان یک سطح حمایتی کلیدی در طول روندهای نزولی عمده عمل می کند، و ARK پیشنهاد می کند که هر کاتالیزور نزولی آینده می تواند قیمت BTC را تا 20300 دلار که قیمت واقعی آن در حال حاضر است کاهش دهد.

میانگین متحرک 200 هفته ای بیت کوین و قیمت واقعی. منبع: سرمایه گذاری آرک

علیرغم دورنمای کوتاه مدت نسبتاً تیره بازار ارزهای دیجیتال، دیدگاه خوش بینانه تر از سقوط بیت کوین به زیر 200 WMA این واقعیت را برجسته می کند که نزول های زیر قیمت واقعی و میانگین های متحرک بلندمدت فرصت های خرید دوره ای را ارائه می دهند. زمانی که قیمت‌ها در سال‌های 2019، 2020 و اوایل سال 2022 به زیر هر دو معیار کاهش یافت، سرمایه‌گذارانی که پس‌انداز می‌کردند، در 6 ماه آینده سود عمیقی کسب کردند.

تحلیلگر بن لیلی اخیراً در مورد رویداد مشابهی در مورد معیار تسلط بیت کوین صحبت کرد و پیشنهاد کرد که “بیت کوین در شرف بازگشت به صندلی راننده است.”

تسلط بر بازار بیت کوین منبع: TradingView

به گفته لیلی:

از نظر قیمت، من شباهت های زیادی با آنچه در سال 2019 اتفاق افتاد در حال حاضر می بینم. این باعث می‌شود پیش‌بینی کنم که طی چند هفته و احتمالاً ماه‌های آینده روندی به سمت بیت‌کوین پدیدار خواهد شد. این به تسلط بیت کوین (BTC.D) مربوط می شود که معیاری از سهم بازار ارزهای دیجیتال نسبت به ارزش بازار بیت کوین است. در نمودار زیر، می بینیم که رالی در سال 2019 زمانی آغاز شد که در سال 2018 یک پایین دوبل (جعبه قرمز) خوب به دست آوردیم و به دنبال آن یک روند صعودی ثابت تا سه ماهه اول سال 2019 داشتیم. سپس ما برای چند ماه روند نزولی داشتیم (اولین فلش قرمز) قبل از اینکه در روز اول آوریل (اولین پیکان سبز) تغییر بزرگی انجام دهیم.”

لیلی با مقایسه احساسات فعالان بازار 2018-2019 با احساسات فعلی بازار، پیشنهاد می‌کند که اقدام قیمت امروز او را به یاد دوره قبل از بازگشت در سال 2019 می‌اندازد: «ما در فصل زمستان بودیم، همه انرژی کم داشتند، هیچ‌کس به آن اهمیت نمی‌داد. بیت کوین یا کریپتو.»

بر اساس گزارش ARK، داده‌های ارزش بازار استیبل‌کوین نشان‌دهنده عدم تمایل سرمایه‌گذاران است و این واقعیت که «عرضه کل استیبل‌کوین 90 روزه بیش از 20 درصد از 162 میلیارد دلار در مارس 2022 به 120 میلیارد دلار امروز کاهش یافته است» آشکارکننده است. کاهش نقدینگی بازار و اعتماد سرمایه گذاران به تعامل با بیت کوین و آلت کوین ها.

ارزش کل بازار استیبل کوین 90 روز درصد تغییر است. منبع: سرمایه گذاری آرک

برای روشن بودن، ETF های بیت کوین تقریباً در ذهن هر خرده فروشی و سرمایه گذار نهادی است، و پویایی بازار که در بالا توضیح داده شد احتمالاً تا زمانی که یکی از آنها تأیید شود یا داستان نصف شدن بیت کوین در آینده در مسیر «بالا-بالا» قرار گیرد، محتمل خواهد بود. القای تایید ETF». اصرار کنید

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه سرمایه گذاری نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: Ray Salmond

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید