بیت کوین به بالاترین قیمت 4 ماهه خود به عنوان PPI ایالات متحده رسید، داده های خرده فروشی "زیان بزرگ" را نشان می دهد

بیت کوین به بالاترین قیمت 4 ماهه خود به عنوان PPI ایالات متحده رسید، داده های خرده فروشی “زیان بزرگ” را نشان می دهد


در آستانه افتتاحیه وال استریت، جهش دیگری در بازارهای کریپتو وجود دارد، اما دفترهای سفارش هشدار می دهند که “انقراض” به سمت بالا است.

بیت کوین (BTC) قبل از افتتاحیه وال استریت در 18 ژانویه به بالاترین سطح چند ماهه خود رسید زیرا داده های اقتصاد کلان ایالات متحده بسیار کمتر از انتظارات بود.

نمودار کندل استیک ۱ روزه BTC/USD (Bitstamp). منبع: TradingView

ارقام PPI ایالات متحده خارج از علامت هستند

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان داد که جفت BTC/USD در Bitstamp به 21646 دلار افزایش یافت.

اصلاحات بعدی باعث شد که این جفت ارز در زمان نگارش این مقاله در حدود 21400 دلار حرکت کند، زیرا سهام ایالات متحده به داده های غافلگیرکننده فعالیت اقتصادی در ماه دسامبر واکنش نشان داد.

به طور خاص، شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) نشان داد که افزایش هزینه‌ها سریع‌تر از پیش‌بینی‌ها کاهش می‌یابد و فروش خرده‌فروشی نیز فراتر از تخمین‌ها کاهش می‌یابد.

در حالی که PPI به 6.2% رسید، انتظار 6.8% بود. میشائل ون د پوپ، مشارکت‌کننده کوین‌تلگراف، 5.5 درصد، انتظارات، 5.7 درصد، شاخص اصلی پی‌آی رسید. نوشت به عنوان بخشی از به روز رسانی های مداوم توییتر.

انتظار می‌رفت خرده‌فروشی از 1.1-% -0.8% باشد. خرده فروشی اصلی – 1.1٪ بود، انتظار می رود -0.4٪. ضررهای بزرگ.»

بیت کوین حول این اعداد افزایش یافته است و به طور بالقوه نشان دهنده نیاز کمتر به افزایش نرخ تهاجمی تر توسط فدرال رزرو در آینده است.

پیش از این، کوین تلگراف گزارش داده بود که بانک ژاپن برخلاف فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی بزرگ، سیاست های بسیار سست خود را محدودتر نمی کند.

شاخص دلار آمریکا (DXY) که در حال حاضر تضعیف شده بود، اصلاحی را که در اخبار ژاپن آغاز شد، ادامه داد، زیرا PPI به 101.52 سقوط کرد، که پایین ترین سطح آن از اواخر ماه مه سال گذشته است.

نمودار شمعی 1 روزه شاخص دلار آمریکا (DXY). منبع: TradingView

تجزیه و تحلیل “محو شدن حرکت” را در نمودار BTC مشاهده می کند

BTC/USD آخرین بار در اواسط سپتامبر با بالاترین سطح روزانه معامله شد.

مطالب مرتبط: قیمت بیت کوین ضررهای FTX را لغو می کند – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

در حالی که منابع تحلیلی شاخص‌های مواد هشدارهای مربوط به ضعف روند صعودی را تکرار می‌کردند، مانند همیشه، با وجود عملکرد قوی، تنش‌های زیادی در میان معامله‌گران وجود داشت.

“بیدار شدن با همان بازی در نمودار BTC” نوشت روز، با اشاره به وضعیت موجود در دفتر سفارشات بایننس.

“کاهش حجم نشان می دهد که شتاب در حال کاهش است و این نگران کننده است که برخی از پیشنهادات حذف شده اند. نظارت برای مشاهده اینکه آیا نقدینگی پیشنهادات همچنان به نوسازی و افزایش می یابد یا خیر. اگر نه، میانگین متحرک 21 هفته باید حفظ شود.”

داده های دفتر سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

مفسر محبوب Bloodgood خوشبین تر بود و پیش بینی نزولی دیگران برای BTC/USD به 12000 دلار در سال 2023 را به چالش کشید.

او با تجزیه و تحلیل تصویر بلندمدت، استدلال کرد که پایین‌ترین قیمت‌های دو ساله که در سه ماهه چهارم مشاهده شد، یک “شکست ناموفق” بود.

او به نموداری که با منطقه حمایتی کلیدی در حدود 19000 دلار همراه است، اضافه کرد: «شکست‌های ناموفق اغلب منجر به برگشت‌های قوی می‌شوند.

تا زمانی که بالای خط آبی بمانیم، 12000 دلار خارج از بازی است. یک شمع هفتگی دیگر را بردارید تا در بالا ببندید و ما بالاتر خواهیم رفت.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: Bloodgood/Twitter

عکس فوری از موقعیت های بلند و کوتاه Filbfilb، یکی از بنیانگذاران شرکت تجاری Decentrader، به همین ترتیب دلگرم کننده بود.

او گفت: “تصویر نقدینگی برای BTCUSD در حال حاضر بسیار متفاوت به نظر می رسد. در این مرحله، خرس ها بیشتر از گاوها عرق می کنند.” توییت کرد.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉