Bitcoin sees most long liquidations of 2023 as BTC price tags $22.5K

بیت کوین طولانی ترین انحلال سال 2023 را می بیند زیرا قیمت بیت کوین 22.5 هزار دلار است


نوسانات نزولی قیمت بیت کوین باعث می شود 46 میلیون دلار از موقعیت های طولانی بیت کوین در یک روز قبل از بسته شدن ماهانه از بین برود.

بیت کوین (BTC) در پایان ماه شاهد تغییرات قیمتی پرتنشی بود که جایگزین سودهای صعودی در ژانویه شد.

نمودار کندل استیک ۱ ساعته بیت کوین/دلار آمریکا (Bitstamp). منبع: TradingView

پوزیشن خرید 46 میلیون دلاری منحل شد

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView به دنبال بیت‌کوین/دلار آمریکا کمتر ایمن بودند، زیرا یک شبه کمی بیش از ۲۲۵۰۰ دلار در Bitstamp افزایش یافت.

بهبود باعث شد این جفت ارز 23000 دلار را به مقاومت کوتاه مدت تبدیل کند و هنوز در زمان نوشتن این مقاله زیر این سطح معامله می شد.

تنها چند ساعت تا پایان ماهانه، ریسک ها برای سرمایه گذاران بلندمدت و کوتاه مدت همچنان بالاست. این تصمیمات فدرال رزرو ایالات متحده در مورد نرخ بهره در 1 فوریه و بانک مرکزی اروپا (ECB) یک روز بعد به دنبال خواهد بود.

در حالی که نوسانات احتمالا متوقف شده است، علیرغم اینکه بیت کوین محدوده معاملاتی نسبتاً باریکی را حفظ کرده است، نقدینگی افزایش یافته است.

طبق داده های Coinglass، سفر به 22500 دلار منجر به انحلال طولانی مدت 46 میلیون دلاری در 30 ژانویه شد که بالاترین رقم روزانه در سال 2023 بود.

نمودار انحلال بیت کوین منبع: شیشه سکه

در همین حال، داده‌های دیگر از منابع تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Material Indicators وضعیت پرتنش را در دفتر سفارش Binance برجسته کرد.

نقدینگی خرید و فروش با فراز و نشیب تدریجی که تأثیر محسوسی بر مسیر قیمت بیت کوین داشته است، در نوسان باقی مانده است. پیشنهادات کمتر از 22000 دلار و تقاضاهای 24000 دلار BTC/USD را تحت کنترل نگه می‌دارند.

داده های دفتر سفارش BTC/USD (Binance). منبع: شاخص مواد/ توییتر

Material Indicators گفت: «شایان ذکر است که این همان بلوک پیشنهادی است که هفته‌ها قیمت بیت‌کوین را تحت فشار قرار داده است و می‌تواند به دلیل تمایل به حرکت، ناهموار شود. سریال توییتر در 30 ژانویه

تجزیه و تحلیل در حال انجام گفت که موقعیت نقدینگی “تصادفی” نیست و در صورت عدم تداوم سطوح فعلی، بالاترین قیمت بیت کوین در سال 2017 را به عنوان “آخرین پایگاه” منطقه حمایتی انتخاب کرد.

نمودار توضیحی BTC/USD. منبع: شاخص مواد/ توییتر

معامله‌گران رمزارز ورودی‌های «پودر خشک» را مسدود می‌کنند

کاتالیزورهای افت بیت کوین و آلتکوین در افتتاحیه این هفته وال استریت در حال افزایش بود.

مطالب مرتبط: بهترین ژانویه از سال 2013؟ 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

سهام ایالات متحده در 30 ژانویه در بحبوحه نگرانی های بازار در مورد کاهش ریسک ریسک فدرال رزرو سقوط کرد.

این موضوع در صرافی‌های کریپتو نیز مشهود بود، زیرا سپرده‌های استیبل کوین سرد شد و چیزی که یکی از تحلیلگران «پودر خشک» نامید برای قرار دادن در دارایی‌های کریپتو در دسترس بود.

Crypto Season گفت: “در حال حاضر یک همبستگی منفی بین قیمت و سپرده های استیبل کوین وجود دارد. البته این تنها شاخصی نیست که باید بررسی کنیم، اما جلسه فدرال رزرو این هفته برگزار می شود و ما شاهد این همبستگی منفی نیز هستیم. ” مشارکت کننده در پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره ای CryptoQuant، که در یک پست وبلاگ مشخص شده است.

ما می‌توانیم انتظار نوسانات بالایی را در این هفته داشته باشیم، اما باید مراقب باشیم زیرا دیگر گرد و غبار خشک زیادی وارد بازارهای سهام نمی‌شود.»

نمودار همراه نشان دهنده واگرایی در سپرده های استیبل کوین نسبت به رشد BTC/USD در نیمه دوم ژانویه است.

نمودار سپرده بیت کوین/دلار و استیبل کوین (اسکرین شات). منبع: CryptoQuant

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.




نویسنده: William Suberg

امیر کرمی
کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉