وایت پیپر بیت کوین ظاهراً در macOS مدرن اپل پنهان شده است


دستگاه‌های مک اپل ظاهراً کاغذ سفید بیت‌کوین را تا پنج سال نگه می‌دارند.

گزارش اصلی ساتوشی ناکاموتو مبنی بر افشای شبکه بیت کوین (BTC) ظاهراً در هر نسخه مدرن سیستم عامل اپل برای رایانه های مک حفظ شده است.

یک پست وبلاگی در 5 آوریل توسط اندی بایو، کارشناس فناوری، نشان داد که یک پی دی اف از وایت پیپر بیت کوین “ظاهراً از زمان Mojave در سال 2018 همراه با هر کپی از macOS ارسال شده است.”

بایو به کوین تلگراف گفت که “فقط در تلاش برای تعمیر چاپگر من است” و زمانی که دستگاهی به نام “اسکنر مجازی II” ظاهر شد، سندی را با یک اسکنر بی سیم اسکن کرد.

به‌طور پیش‌فرض، Virtual Scanner II یک عکس را نشان می‌داد، اما وقتی بایو نوع رسانه را از «عکس» به «سند» تغییر داد، کاغذ سفید ناکاموتو ظاهر شد.

اسکرین شات از کاغذ سفید بیت کوین که در دستگاه “Virtual Scanner II” ظاهر می شود. منبع: مومی شکل

“من به دنبال کاغذ بیت کوین نبودم!” بایو فریاد زد. “من فقط سعی کردم چاپگرم را تعمیر کنم!”

Baio در پست خود گفت که “تقریباً هیچ چیز آنلاینی در مورد آن وجود ندارد” و موضوعی در توییتر در نوامبر 2020 توسط طراح Joshua Dickens به اشتراک گذاشت که همچنین کاغذ سفید Baio را پیدا کرد که برای یافتن مکان فایل استفاده شده است.

Baio یک اعلان برای استفاده در Terminal ایجاد کرد، یک رابط خط فرمان برای macOS، تا دیگران بتوانند به راحتی کاغذ سفید را باز کنند.

او گفت: “من شروع به پرسیدن از کاربران مک کردم که آیا آنها این موضوع را تایید می کنند، و همه آنها می توانند موافقت کنند.”

مرتبط با: وایت پیپر بیت کوین اولین مسابقه F1 خود را با خودروی تحت حمایت کراکن انجام می دهد

این درخواست با موفقیت کاغذ سفید بیت کوین را در سه دستگاه مختلف اپل مک که توسط کوین تلگراف آزمایش شده بود، باز کرد.

Baio در پست وبلاگ خود ادعا کرد که این فایل “در هر نسخه macOS از Mojave (10.14.0) تا نسخه فعلی (Ventura) وجود دارد، اما در High Sierra (10.13) یا قبل از آن وجود ندارد.”

ناشناخته است که چرا کاغذ سفید ناکاموتو با نسخه های مدرن macOS عرضه می شود. Baio در پست خود حدس زد که این یک PDF مفید، سبک وزن و چند صفحه ای فقط برای اهداف آزمایشی است و هرگز برای مشاهده توسط کاربران نهایی در نظر گرفته نشده است.

کوین تلگراف برای اظهار نظر با اپل تماس گرفت اما پاسخی فوری دریافت نکرد.

مجله: بیت کوین در سنگال: چرا این کشور آفریقایی از BTC استفاده می کند؟
نویسنده: Jesse Coghlan

اشتراک گذاری و حمایت

امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید