بازار نزولی بیت کوین هنوز به پایان نرسیده است، اما داده ها حاکی از بهبود احساسات سرمایه گذاران است


تمایل سرمایه‌گذاران کریپتو افزایش جزئی داشته است، اما پتانسیل بحران نقدینگی عمیق در صنعت می‌تواند سرمایه‌گذاران را دور نگه دارد.

سال 2022 تقریباً سال بی‌سابقه‌ای از افراط‌ها و رویدادهای قو سیاه برای بازار ارزهای دیجیتال بود، و اکنون که سال رو به پایان است، تحلیل‌گران در حال انعکاس درس‌های آموخته‌شده و تلاش برای شناسایی روندهایی هستند که می‌تواند نشانه‌ای از اقدام صعودی قیمت باشد. 2023.

سقوط Terra Luna، Three Arrows Capital و FTX یک بحران اعتباری، کاهش شدید جریان سرمایه و تهدیدی رو به رشد ایجاد کرد که مبادلات اصلی متمرکز دیگر ممکن است سقوط کنند.

با وجود شدت رکود بازار، چند نکته مثبت ظاهر شد. داده ها نشان می دهد که دارندگان بلندمدت و کیف پول های کوچکتر به طور فعال در این دوره از نوسانات کم جمع می شوند.

همانطور که بازار همچنان به رنگ قرمز ادامه می دهد، نکات مثبت در حال ظهور است.

بیایید به نقاط داده مثبت و منفی بپردازیم.

نقدینگی کم و زیان فراوان

زمانی که نقدینگی در نوامبر 2021 به بازار سرازیر شد، قیمت بیت کوین به بالاترین حد خود رسید و سرمایه گذاران 455 میلیارد دلار سود کردند. در مقابل، با کاهش نقدینگی در روزهایی که بسیاری امیدوار بودند تاریک ترین روزهای بازار نزولی بود، ضرر 213 میلیارد دلاری متوجه سرمایه گذاران شد تا 46.8 درصد از سود بازار صعودی خود را برگردانند. اندازه سود در مقابل زیان محقق شده مشابه سال 2018 است که میزان برداشت از سود به 47.9 درصد رسید.

مجموع سالانه سود و زیان تحقق یافته بیت کوین. منبع: گره شیشه ای

در موضوع زیر، کامبرلند، ارائه‌دهنده عمده نقدینگی در صنعت کریپتو، چالش‌های نقدینگی پیش روی بازار را برجسته کرد.

به گفته کامبرلند، نقدینگی محدود نتیجه تسلیم شدن در مقیاس بزرگ است که باعث می‌شود شرکت‌های ورشکسته سکه‌های خود را برای فروش تمام کنند.

تجزیه و تحلیل CoinShares از جریان های هفتگی صندوق نیز نشان داد CoinShares حجم معاملات در این هفته به 677 میلیون دلار به کمترین میزان در 2 سال گذشته رسید. حجم معاملات کم، همراه با وجوه ارز دیجیتالی که از دارایی های دیجیتال جریان می یابد، از رشد بیشتر پتانسیل جلوگیری می کند.

صندوق ارز دیجیتال به عنوان درصدی از صندوق AuM جریان دارد. منبع: CoinShares

از لحاظ تاریخی، صرافی‌های متمرکز منبعی برای پذیرش فیات بوده‌اند و به ورود سرمایه بیشتر به فضای دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کنند. به دلیل نگرانی های نظارتی و ترس از CEX، جذب وجوه جدید دشوار بوده است.

در حالی که داده های بالا بسیار نزولی هستند، برخی از نقاط داده نیز وجود دارند که می توانند نشانه معکوس شدن بازار باشند.

حداقل بهبود در احساسات سرمایه گذار ظاهر می شود

در حالی که معامله گران امیدوار به برگزاری نشست مثبت فدرال رزرو برای معکوس کردن روند نزولی کوتاه مدت هستند، داده های زنجیره ای وجود دارد که نشان می دهد احساسات در حال ایجاد برخی بهبودهای حاشیه ای است.

CoinShares خاطرنشان می کند که حتی با ترس های CEX و حجم های کوچکتر، جریان های ورودی بهبود می یابد:

بیت کوین در مجموع 17 میلیون دلار ورودی داشته است، احساسات از اواسط نوامبر به طور پیوسته در حال بهبود بوده است و از آن زمان به بعد، اکنون 108 میلیون دلار جریان داشته است.

در حالی که این اعداد پیشگامانه نیستند، نوسانات کم بیت کوین به سرمایه گذاران فرصتی می دهد تا میانگین هزینه دلار و منتظر یک تغییر روند بالقوه را داشته باشند. نوسانات فعلی بیت کوین (BTC) به پایین ترین حد در چند سال اخیر رسیده است و آخرین بار در اکتبر 2020 مشاهده شده است.

متوجه نوسانات بیت کوین شد. منبع: گره شیشه ای

افت بی سابقه در نوسانات همراه با بالاترین رکورد در گروهی از دارندگان بلندمدت بیت کوین است. حتی اگر قیمت بیت کوین در یک روند نزولی باقی بماند، 72.3 درصد از کل عرضه بیت کوین در گردش در حال حاضر در دست سرمایه گذاران بلندمدت است.

کل عرضه بیت کوین که توسط سرمایه گذاران بلند مدت نگهداری می شود. منبع: گره شیشه ای

Glassnode اشاره می کند که داده ها نشان می دهد:

روند صعودی تقریبا خطی در این معیار بازتابی از انباشت سکه سنگین است که در ژوئن و جولای 2022، درست پس از رویداد اهرمی الهام گرفته از 3AC و وام دهندگان شکست خورده در فضا رخ داد.

آرتور هیز، مدیر عامل سابق BitMEX، معتقد است که بیت کوین پس از ورشکستگی های معدودی که دارایی های غیرمسئولانه را از فضا بیرون انداخته اند، به این چشم انداز اضافه شده است.

در حالی که افزایش احساسات و جریان سرمایه گذاران نهادی به اندازه کافی قابل توجه نیست که باعث تغییر روند شود، نقاط مثبت داده ها نشانه هایی از بهبود را نشان می دهند.

دیدگاه‌ها، نظرات و دیدگاه‌های بیان‌شده در اینجا به تنهایی متعلق به نویسندگان است و نیازی به بازتاب یا ارائه دیدگاه‌ها و نظرات Cointelegraph نیست.
نویسنده: Kyle White

اشتراک گذاری و حمایت

Picture of امیر کرمی

امیر کرمی

کارشناس تولید محتوا و علاقه مند به ارز دیجیتال و دنیای فناوری 😉

دیدگاهتان را بنویسید